Αποβαση Ελληνων σε Γεωργια και Αρμενια

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand

Την ωρα που γραφονται αυτες οι γραμμες ειμαστε ακομα στο Γερεβαν γιορταζοντας τα γενεθλια της πολης οπου ολοι ειναι στους δρομους με πολλα events και happenings απλα μια ιωση με εχει κρατησει στο χοστελ για καποιες ωρες ..

Η AEGEE φροντισε για ακομα μια φορα για το επομενο ταξιδι και μαλιστα χωρις πολλες πολλες σκεψεις . Αμεσως μετα το τελος της επαναληπτικης εξεταστικης ενα 5-λεπτο τηλεφωνο ηταν αρκετο για να κανονισω το επομενο μου ταξιδι .. Με 70% επιστροφη εισιτηριων και μηδεν εξοδα διαμονης και σιτισης μου ηταν τρομακτικα δυσκολο να μην υποκυψω.. Ετσι μεσα σε 5 λεπτα ειχα ηδη κλεισει εισιτηρια με την πτηση της aegean για Τιφλιδα .. Το αρχικο πλανο ειναι μια μερα στην Τιφλιδα,1 βδομαδα στο Γερεβαν και μετα ξανα 2 μερες στην Τιφλιδα κ πισω Αθηνα .. Μεχρι στιγμης μετα απο 3 μερες,με μικρα απροοπτα το ταξιδι παει κατ'ευχην :lol::lol:

Ετσι ξεκινησαμε 11 του Οκτωβρη απο Αθηνα για Τιφλιδα με ωρα πτησης 00:25 εννια Ελληνες που στην πορεια γινανε 14 ..

Φωτογραφιες θα μπουνε με το καλο οταν γυρισουμε Αθηνα απλα τωρα ηθελα να κανω μια εισαγωγη ..
Η Τιφλιδα μπορω να πω οτι δεν μου γεμισε το ματι .. Σε καποια σημεια ενιωθες οτι η πολη ειναι εγκατελελειμενη κ σε καποια αλλα βλεπεις την κιτς γκλαμουρια που κανουν μια αντιθεση που σε χτυπαει στο ματι ..
Και οι τιμες την κανει ενα επιπεδο πιο ακριβη απο Βελιγραδι και Μπρατισλαβα .. Αλλα απο τις λιγες κουβεντες που ανταλλαξαμε με ντοπιους και ταξιδιωτες με κανανε να καταλαβω οτι τα ωραια της Γεωργιας ειναι στα βουνα της και οχι στην πρωτευουσα..

Η συνεχεια θα ερθει συντομα,πολλα φιλια σε ολους απο το εορταζων Γερεβαν

 
Last edited by a moderator:

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ονειρεμένο Ταξίδι
παντου
Καλα να περάσετε και περιμένουμε εντυπώσεις!!.....
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
πολλά φιλιά και από εμάς και περαστικά σου.περιμένουμε σύντομα νέα σου.
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Bανουατου/Tαιλανδη
Περιμενουμε λεπτομεριες και καλη συνεχεια στο ταξιδι.

Επειδη υπαρχουν καποιοι αταξιδευτοι σε Βελιγραδι και Μπρατισλαβα
(που ειναι αυτα ρε παιδια?)κανε τσεκ τιμων και με Ελλαδα να καταλαβαινουμε.:D

Ο καιρος τι λεει αυτην την εποχη?
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Περιμενουμε λεπτομεριες και καλη συνεχεια στο ταξιδι.

Επειδη υπαρχουν καποιοι αταξιδευτοι σε Βελιγραδι και Μπρατισλαβα
(που ειναι αυτα ρε παιδια?)κανε τσεκ τιμων και με Ελλαδα να καταλαβαινουμε.:D

Ο καιρος τι λεει αυτην την εποχη?
Τιμές πιο χαμηλές από Ελλάδα, αλλα περίμενα να είναι λίγο πιο κάτω ακόμα! Τη μέρα κυκλοφορείς ακόμα με κοντομάνικα αλλα το βραδυ χρειάζεται ένα ελαφρύ μπουφάν!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Τη βλέπω τη δουλειά... τραβελστορική συνάντηση στην Τιφλίδα?
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Τη βλέπω τη δουλειά... τραβελστορική συνάντηση στην Τιφλίδα?

Φυσικά, δε μας φτάνει η Ελλάδα, πρέπει να συναντιόμαστε και σε διεθνή εδάφη:D

ΥΓ: Ορέστη μπορείς να διορθώσεις το "Γερεβαν" και να το κανεις ή Ερεβάν ή Yerevan? Μου χτυπάει στο μάτι:bleh:
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ονειρεμένο Ταξίδι
yeah, whatever...
Οι "παλαιότεροι" θα κάνουν ξενάγηση στους "νεότερους", έ? άντε γιατί μόνο μια μέρα Τιφλίδα, θα πρέπει να χουμε τα πόδια στους σβέρκους
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Το Yerevan(αντε σου κανω κ το χατηρι life που μου κανεις κ παραπονα) μας εχει εντυπωσιασει ολους,αντι για Τιφλιδα μου φαινεται η Aegean πρεπει να κανει πτηση για Yerevan.. Aλλωστε υπαρχει κοινοτητα 200000 Αρμενιων στην Ελλαδα και μας αγαπανε πολυ σαν χωρα .. Λιγο καλυτερο φαγητο να τρωγαμε κ θα ηταν ολα τελεια .. Ο καιρος επισης ειναι πολυ καλος,ηλιος ολη μερα και 25 βαθμους κ το βραδυ καπου στους 12-13 C .. Αυριο κ μεθαυριο εχουμε μονοημερες εκδρομες,οταν γυρισουμε Ελλαδα θα τα συγκεντρωσω ολα ..

Οσο για την συναντηση ειναι ηδη κανονισμενη,το travelstories ειναι παντου :) :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.635
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom