Απομυθοποιώντας τους ταξιδιωτικούς μύθους!!!

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Κοινώς το τι έχουμε να τραβήξουμε μέσα στην πτήση από όλα αυτά τα κινητά που θα χτυπάνε, με τις φωνάρες των επιβατών: έλα Μήτσοοο, πετάμε πάνω από τις Άλπεις τώρα, ή αγάπουλίνι μου βλέπω την Κέρκυρα, θα σε ξαναπάρω σε λίγο που θα πετάμε πάνω από Βενετία. Μαγαπάααας ?... Άσε τα μπιπ μπιπ των sms. Και όταν περνάς πάνω από διαφορετικές χώρες, η συνεχής εναλλαγή των δικτύων, εγγυάται άφθονα sms. Σε μία περίοδο που τα κινητά όλο και απαγορεύονται μέσα σε εστιατόρια και κοινόχρηστους χώρους, όχι γιατί είναι επικίνδυνα, αλλά γιατί ΕΝΟΧΛΟΥΝ τους άλλους, οι αεροπορικές εταιρίες θα επιτρέψουν τη χρήση τους. Ειδικά σε νυχτερινές πτήσεις, που μόνο ο βόμβος των κινητήρων ακούγεται και σε νανουρίζει μέσα στο σκοτάδι, όταν είσαι κουκουλωμένος με την κουβέρτα, δεν υπάρχει κάτι πιο ξενέρωτο από ένα κινητό που θα χτυπάει. Και μη μου πείτε ότι θα το έχετε στο αθόρυβο. Το ζούμε κάθε φορά που πάμε σινεμά, που όλο και κάποιος ανεγκέφαλος το αφήνει ανοιχτό και μάλιστα μιλάει με άνεση χωρίς να δίνει δεκάρα γύρω του.
Πέστα Χρυσόστομε μ'αυτή την καινούργια "πρέζα". Αμάν πια. Ούτε λεπτό χωρίς;:mad:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Συμφωνώ κι'εγώ ότι είναι μεγάλη χαζομάρα το να επιτρέπονται τα κινητά εν πτήσει.
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Συμφωνώ.
Τώρα να θυμηθώ εγώ το ( γιατρό) συνταξιδιώτη, που μόλις φτάσαμε στο Μάτσου Πίτσου, και ενω ειμαστε περίπου άφωνοι, ξεφώνιζε στο κινητό:
Ελα, μπατζανάκη που εισαι; Καλλικράτεια;
Εμεις ειμαστε Ματσου Πίτσου....
Κανένας δεν ειναι τέλειος, αλλά μερικοί ειναι τελείως...
 

monter

Member
Μηνύματα
130
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΡΟΛΙΝΟ-ΓΛΑΣΚΩΒΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ-Ν.ΖΗΛΑΝΔ
ξεχασατε τις αεροσυνοδους....θα πλημμυρισουν το youtube τα βιντεακια εν ωρα πτησης.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.242
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom