Απορία νο2

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
ναι...μην κλεινεις ακόμα...ειμαι σιγουρη οτι μετα απο κανενα 2μηνο θα βγαλει παλι προσφορα με 69 ευρω κτλ..
εγω εχω κλεισει εισητηρια για κωνσταντινουπολη και βρυξελλες εδω και καιρο και σημερα τα βρισκω φθηνοτερα κατα 15-20 ευρω το ατομο...
επειδη παρακολουθω καθημερινα το σαιτ της aegean ...ειναι να τρελλαινεσαι...την μια μερα υπαρχουν saver με 20 ευρω την αλλη μερα εχουν 28 την αλλη εχουν 48 μετα ξαναπεφτουν στα 20 η 18 και παει λέγοντας...και μιλω για την ιδια πτήση....

επειδη την ψαχνω και εγω την γερμανια και ειδικα για ντυσελντορφ....δεν βιαζομαι θα περιμενω να πετυχω καλη τιμη και οχι 400αρια και βαλε για 2 ατομα..
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
να ρωτησω κατι...
οταν ενα αεροπλανο για μια πτηση γεμιζει, υπαρχει πιθανοτητα να βαλει η εταιρεια ακομια μια πτηση αν υπαρχει ζητηση;;
ή ειναι τοσο δεδομενα ωστε μετα ΤΕΛΟΣ...
Καμιά φορά μπορεί να γίνει αλλά σε low cost κυρίως. Για παράδειγμα είχα κλείσει εισιτήρια με easyjet για Βερολίνο πέντε μηνες νωρίτερα και μετά από κάνα δίμηνο έβαλε κι άλλη πτήση για την ίδια μέρα.
 

haristso

Member
Μηνύματα
51
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
βαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
κινα
θα σου απαντησω με βαση την προσφατη εμπειρια μου.εκλεισα για βρυξελλες τελη ιουνιου για την περιοδο 12-17/8 με 220 euro με aegean.δυο βδομαδες μετα εβγαλε προσφορα και βρηκα για την ιδια περιοδο το εισητηριο 125 euro.βαρυ ε?ειδικα αν μιλαμε για δυο ατομα,αλλο 440 κι αλλο 250 πηγαινε ελα.
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
θα σου απαντησω με βαση την προσφατη εμπειρια μου.εκλεισα για βρυξελλες τελη ιουνιου για την περιοδο 12-17/8 με 220 euro με aegean.δυο βδομαδες μετα εβγαλε προσφορα και βρηκα για την ιδια περιοδο το εισητηριο 125 euro.βαρυ ε?ειδικα αν μιλαμε για δυο ατομα,αλλο 440 κι αλλο 250 πηγαινε ελα.
την εχω πατήσει και εγώ ετσι με την παραπάνω εταιρεία..αλλα για μικροποσα..γυρω στα 40 ευρώ το ζευγάρι...το δικό σου ειναι βαρύ πραγματι...
ναι για βρυξέλλες τόσο το εκλεισα 125 ευρω... για αρχες νοεμβρη..
δεν ξερεις τελικά πως να συμπεριφερθεις....
 

haristso

Member
Μηνύματα
51
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
βαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
κινα
μαλλον δεν πρεπει να κανουμε τιποτε αλλο στη ζωη μας και να ξημεροβραδιαζομαστε μπροστα στο site της aegean!και που να ξεκινησει κι η ολυμπιακη ή να πεταξει σε εξωτερικο καμια athens airways...η θα τα κανουνε πλακακια μεταξυ τους και θα μας σκισουνε,ή θα πεταμε στο λονδινο με 50ευρω πηγαινε-ελα!!οσο για το σκηνικο με τις βρυξελλες το τι βρισιδι εριξα δεν λεγεται.
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Μην ξεχνάτε ότι το 2010 θα έχουμε Πάσχα στις 4 Απριλίου!
Δηλαδή μόλις μία εβδομάδα μετά την 25η Μαρτίου που πέφτει Πέμπτη.

Και δεν είναι μόνο αυτό!
Το ορθόδοξο Πάσχα συμπίπτει με το καθολικό Πάσχα!

Διακοπές, λοιπόν, στην Ευρώπη και γι' αυτό μην κάνει σε κανέναν εντύπωση οι υψηλές τιμές των αεροπορικών εισιτηρίων για εκείνη την περίοδο!
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
μαλλον δεν πρεπει να κανουμε τιποτε αλλο στη ζωη μας και να ξημεροβραδιαζομαστε μπροστα στο site της aegean!και που να ξεκινησει κι η ολυμπιακη ή να πεταξει σε εξωτερικο καμια athens airways...η θα τα κανουνε πλακακια μεταξυ τους και θα μας σκισουνε,ή θα πεταμε στο λονδινο με 50ευρω πηγαινε-ελα!!οσο για το σκηνικο με τις βρυξελλες το τι βρισιδι εριξα δεν λεγεται.
εγω τους τα εψαλα και τηλεφωνικά.....διοτι εκλεισα εισητηρια σαββατο απογευμα για κωνσταντινουπολη..μολις τα ειχαν ανεβασει στο ιντερνετ 125 το ατομο και δευτερα πρωι μου ερχεται μαιλ που ελεγε πεταξτε για κωνσταντινουπολη με 69 ευρω που τελικα εβγαινε καπου 100 ευρω....προσφορα μου ειπαν και τελειωσε..
ενταξει προσφορα μετα απο 2-3 εβδομαδες ....μετα απο 1 μηνα ...που βλεπεις πως παει η κινηση στα εισητηρια το καταλαβαινω...αλλα μεσα σε 1 μέρα????
θα δουμε πως θα παει η κατασταση...
 

turms

Member
Μηνύματα
2.071
Likes
2.833
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
τελικα την επομενη μερα κιολας οι τιμες αλλαξαν παλι προς το φθηνοτερο...ειλικρινα με κουρασε αυτη η κατασταση...μου φαινεται θα παω οδικως.

παντως τελη Μαρτιου με αρχες Απριλιου ειναι δυσκολη περιοδος...25 Μαρτιου + Πασχα ορθοδοξο ή καθολικο

ευτυχως εκλεισα εδω κ πολλες μερες για Πασχα κ δεν ανησυχω
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Μην αγχώνεσαι...λογικό είναι να αυξάνονται οι τιμές όταν παρατηρούν αυξημένη ζήτηση και να τις μειώνουν όταν παρατηρούν ότι η ζήτηση πέφτει. Προφανώς το ηλεκτρονικό σύστημα παρατηρεί ότι ψάχνονται πολλοί για τον συγκεκριμένο προορισμό την δεδομένη στιγμή και αυξάνει τις τιμές. Επίσης, παίζει και το ενδεχόμενο να απελευθερώνουν σταδιακά τις θέσεις ανά περίοδο, κάτι που συνδέεται με πολλούς παράγοντες που στόχο έχουν να διατηρήσουν την κερδοφορία τους στο μέσο επίπεδο ανά πελάτη που έχουν ορίσει (θεμιτό αυτό, έτσι; )

Όπως και να 'χει, έχεις χρόνο μπροστά σου και περίμενε μήπως παίξει και κάποια προσφορά στο ενδιάμεσο. Όποτε πετύχεις μια καλή τιμή, την χτυπάς τότε.

Το όσο νωρίτερο τόσο καλύτερο είναι πάντα σχετικό...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.754
Μέλη
38.902
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom