Κούβα Απορίες Κούβα, πολλές απορίες!

gioske

Member
Μηνύματα
172
Likes
1.090
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβετ
Καλησπέρα και τις καλύτερες ευχές μου σε όλους σας για την νέα χρονιά. Μια ερώτηση: Αν η πτήση επιστροφής από Αβάνα είναι στις 7 το πρωί, υπάρχει περίπτωση να βρώ μεταφορικό μέσο για το αεροδρόμιο κατά τις 4:00 τα ξημερώματα;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.728
Likes
50.786
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλησπέρα και τις καλύτερες ευχές μου σε όλους σας για την νέα χρονιά. Μια ερώτηση: Αν η πτήση επιστροφής από Αβάνα είναι στις 7 το πρωί, υπάρχει περίπτωση να βρώ μεταφορικό μέσο για το αεροδρόμιο κατά τις 4:00 τα ξημερώματα;
Tαξί, σε κάποια από τις πιάτσες, αν και καλύτερα να το έχεις κανονίσει από την προηγούμενη.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.728
Likes
50.786
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.728
Likes
50.786
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
20-25cuc και θα κάνουν κωλοτούμπες. Τις προκρατήσεις τις φοβάμαι περισσότερο στην Κούβα.

Στην τελική είσαι 10' με τα πόδια από τα περίπου 8 ξενοδοχεία γύρω από το Parque Central, έχει πιάτσα όλο το εικοσιτετράωρο μπροστά τους. Καμία ανησυχία.
 

gioske

Member
Μηνύματα
172
Likes
1.090
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβετ
Α, τέλεια τότε. Και πόσο είναι ενα λογικό αντίτιμο μέχρι το αεροδρόμιο;

Α, τώρα το είδα ότι μου απάντησες νωρίτερα. Χίλια ευχαριστώ τι να πώ... Είσαι θησαυρός. Καλή χρονιά εύχομαι και ότι ποθείς
 
Last edited by a moderator:

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.728
Likes
50.786
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα

Lamp

Member
Μηνύματα
22
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνία
Καλησπερα! Θησαυρος αυτο το thread, το διαβαζω 3 μερες on and off!
Θα ηθελα να κανω κι εγω μερικες ερωτησεις!

Θα ταξιδεψουμε στην Κουβα 8 με 19 Μαρτιου και θα ειμαστε 5 φιλοι.
Αναρωτιεμαι αν υπαρχουν ταξι που να μας χωρανε και τους 5, τυπου βαν ισως;;

Δεν εχουμε καταληξει στο που αλλου να παμε εκτος απο Αβανα. Ιδανικα θα θελαμε να μεινουμε σε καποια αλλη πολη/χωριο ενα/δυο βραδια, και τα υπολοιπα Αβανα, ισως με ημερησιες εκδρομες. Αυτο που με προβληματιζει ειναι πως θα τραβιομαστε με τις βαλιτσες κυριως. Σκεφτομουν το Τρινιδαδ, διαβαζοντας το thread εμεινα με την εντυπωση οτι ειναι κατι που δεν πρεπει να χασει κανεις. Τι λετε εσεις; Εχει νυχτερινη ζωη; Καποια παραλια εκει κοντα; Ειναι αρκετο το ενα βραδυ; Στην επιστροφη θα καναμε και μια σταση στη Σαντα Κλαρα.

Ειναι ρεαλιστικο σχεδιο η ημερησια εκδρομη στο Βινιαλες; Αν υποθεσουμε οτι πηγαινουμε με ταξι, ποσο περιπου θα κοστιζε;

Αυτα προς το παρον! Μπορει να επανελθω με αποριες αν και διαβαζοντας μου λυθηκαν πολλες!
Ευχαριστω!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.728
Likes
50.786
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ένα όχημα που να χωρατε όλοι μίνιμουμ θα σας παίρνει 170 την ημέρα, με όλα τα έξοδα μέσα.

Σε αυτά που ρωτάς για το Τρινιδάδ ναι σε όλα, αλλά θέλει 2 βραδια, είναι σχεδόν 400 χιλιόμετρα μόνο για να πας.

Βινιαλες να μείνετε ένα βράδυ τουλάχιστον.
 

Lamp

Member
Μηνύματα
22
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνία
Σ ευχαριστω πολυ! Ακριβα δηλαδη, και απ οτι βλεπω και στη viazul για Τρινιδαδ δεν εχουν μεινει και πολλες θεσεις..αν δεν κλεισουμε συντομα..παει.
Μηπως υπαρχουν τιποτα ανεξαρτητα πρακτορεια που να κανουν τετοιες εκδρομες;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.275
Μηνύματα
885.893
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom