Κούβα Απορίες Κούβα, πολλές απορίες!

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.334
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Αν το ρουμι και τα πούρα τα έχεις στη βαλιτσα παίζει να στην ανοιξουν στην παράδοση;
Οχι αν είναι στη προβλεπόμενη ποσότητα. Μη το παρακάνεις όμως. Και λίγο περισσότερο να είναι δε θα σου πει κανεις τιποτα βγαίνοντας από τη χώρα. Με τα πούρα προσοχή να είναι οσα πρεπει στο περίπου. Είχα εναν δίπλα μου που τα κλαίει ακόμα, δωρακι και αυτά στον έλεγχο στο Παρίσι.
 

Manos46

Member
Μηνύματα
597
Likes
2.493
Ταξίδι-Όνειρο
???
3 μπουκάλια και 50 πουρα δεν είναι το μέγιστο; Η κανω λάθος; Ελεγχο στην ανταποκριση; Αυτόματα πηγαινει η βαλιτσα στο αεροπλανο της επόμενης πτησης.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.334
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
3 μπουκάλια και 50 πουρα δεν είναι το μέγιστο; Η κανω λάθος; Ελεγχο στην ανταποκριση; Αυτόματα πηγαινει η βαλιτσα στο αεροπλανο της επόμενης πτησης.
2 λίτρα. Εγω ειχα ελάχιστα παραπάνω, δεν ειχα πρόβλημα.
Για τα πούρα ψάξε λιγο στο φορουμ, έχει γραφτεί στις πρώτες σελίδες, το αναλύει πολύ καλά ο Γιώργος.
Τα βιομηχανικά θεωρούνται τσιγάρα πάντως.
Η βαλίτσα πηγαίνει αυτόματα. Ο έλεγχος μπορεί να γίνει στην Ελλάδα, πέρα από την έξοδο απο τη χώρα.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.691
Likes
50.595
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
3 μπουκάλια και 50 πουρα δεν είναι το μέγιστο; Η κανω λάθος; Ελεγχο στην ανταποκριση; Αυτόματα πηγαινει η βαλιτσα στο αεροπλανο της επόμενης πτησης.
Γίνεται έλεγχος και στην ανταπόκριση. Αποδειξεις από κουβανικό αεροδρόμιο ενδεχομένως να μη γίνουν δεκτες.
 

Manos46

Member
Μηνύματα
597
Likes
2.493
Ταξίδι-Όνειρο
???
Γίνεται έλεγχος και στην ανταπόκριση. Αποδειξεις από κουβανικό αεροδρόμιο ενδεχομένως να μη γίνουν δεκτες.
Δεν έχω σκοπό να κάνω εμποριο, σαν αναμνηστικά και δωρα 2-3 μπουκαλια και μερικα πούρα. Είναι ακριβα έτσι κ αλλιώς... Αληθεια ποσο ειναι το οριο; Έχω ξανά ταξιδεψει με ανταποκριση και η βαλίτσα πήγε αυτοματα στην επομενη πτήση χωρις να χρειαστω να κάνω κάτι εγώ.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.691
Likes
50.595
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Δεν έχω σκοπό να κάνω εμποριο, σαν αναμνηστικά και δωρα 2-3 μπουκαλια και μερικα πούρα. Είναι ακριβα έτσι κ αλλιώς... Αληθεια ποσο ειναι το οριο; Έχω ξανά ταξιδεψει με ανταποκριση και η βαλίτσα πήγε αυτοματα στην επομενη πτήση χωρις να χρειαστω να κάνω κάτι εγώ.
Αν θέλει ο ενδιάμεσος σταθμοςνα την ελεγξει, την ελέγχει, έχει γίνει άπειρες φορες.

2 λίτρα ειναι το όριο για οινοπνευματώδη.
Για τα πούρα:
200 τεμάχια τσιγάρα ή
100 τεμάχια πουρακια ή
50 πούρα ή
250 γραμμάρια καπνού ή αναλογικός συνδυασμός αυτών των διαφορετικών προϊόντων.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.691
Likes
50.595
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Bρέχει ασταμάτητα στην Κούβα εδώ και μέρες, πολλά προβλήματα, αποκλεισμένη η εθνική οδός σε 4 σημεία και κατέρρευσε και η γέφυρα στο Zaza ένα μιλισεκόντ πριν καταπιεί κάποιους ανεύθυνους που πήγαν να την περάσουν, το βίντεο είναι απίστευτο:
https://todocubaonline.com/2018/05/...-exacto-en-que-colapsa-un-puente-en-taguasco/
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Γιωργο που ειναι το Zaza ?
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.691
Likes
50.595
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Κοντά στο Τρινιδάδ. Χτες πέρασα από εκεί , φυτείες μπανάνας και ζαχαροκάλαμου κατεστραμμένες κατά 50% από λάσπες...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.226
Μηνύματα
884.336
Μέλη
38.918
Νεότερο μέλος
Gvar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom