Κούβα Απορίες Κούβα, πολλές απορίες!

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.681
Likes
50.547
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα

Manos46

Member
Μηνύματα
594
Likes
2.465
Ταξίδι-Όνειρο
???
Απο οσο γνωριζω στην Κούβα απαγορευονται τα drone. Ξέρετε αν απαγορευονται και τα gimbal?
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.322
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Απο οσο γνωριζω στην Κούβα απαγορευονται τα drone. Ξέρετε αν απαγορευονται και τα gimbal?
Δε νομίζω, εξάλλου τα περισσότερα μοιάζουν με selfie stick. Είδα πολλά στην Αβάνα.
Εντύπωση μου έκανε πάντως ένας τύπος που πετούσε drone κανονικότατα, μέρα μεσημέρι στη plaza la revolucion .
Τώρα δεν ήξερε τον κανονισμό, τι να πω; Και πως το πέρασε κιόλας δε ξέρω.
Ταμπέλες πάντως απαγόρευσης υπήρχαν σε εμφανή σημεία.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.681
Likes
50.547
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Δε νομίζω, εξάλλου τα περισσότερα μοιάζουν με selfie stick. Είδα πολλά στην Αβάνα.
Εντύπωση μου έκανε πάντως ένας τύπος που πετούσε drone κανονικότατα, μέρα μεσημέρι στη plaza la revolucion .
Τώρα δεν ήξερε τον κανονισμό, τι να πω; Και πως το πέρασε κιόλας δε ξέρω.
Ταμπέλες πάντως απαγόρευσης υπήρχαν σε εμφανή σημεία.
Προφανως είχε άδεια όπως πχ οι ξένοι σκηνοθέτες που έρχονται για να γυρισουγ παραγωγές στη χώρα. Τα νοικθαζειη κυβέρνηση.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.681
Likes
50.547
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Η Cubana de Aviacion ανακοίνωσε πως ακυρώνει όλα της τα δρομολόγια προς Camagüey, Moa, Manzanillo, Bayamo και Guantánamo μέχρι ... κανείς δεν ξέρει πότε. Τουλάχιστον μέχρι το Σεπτέμβριο πάντως δε θα ξαναγίνουν πτήσεις προς τα εκεί, μάλλον και για περισσότερο. Σοβαρή μείωση συχνότητας και των πτήσεων προς Σαντιάγο και Ολγκίν, ενώ προς Μπαρακόα θα υπάρχει μόνο μια πτήση εβδομαδιαίως. Όχι ότι θα συνιστούσα σε κανέναν να πάρει εσωτερικές πτήσεις, αλλά λέμε τώρα (τα λεωφορεία είναι πολύ αξιόπιστα). Οι πτήσεις για το Νησί της Νεότητας απ' όσο βλέπω παραμένουν ίδιες.
 

EveThan!

Member
Μηνύματα
19
Likes
4
Απαιτούνται εμβόλια για Κούβα και αν ναι ποια;

Κάποιοι μας λένε ναι (ηπατίτιδα ,τετανου) και κάποιοι όχι...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.681
Likes
50.547
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Απαιτούνται εμβόλια για Κούβα και αν ναι ποια;

Κάποιοι μας λένε ναι (ηπατίτιδα ,τετανου) και κάποιοι όχι...
δεν απαιτούνται, όποιος θέλει τα κάνει αυτά, όπως τα κάνουν και οι ξένοι που πάνε στην Ελλάδα.
 

princess Mia

Member
Μηνύματα
15
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Καλησπέρα και καλό μήνα.
Σκέφτομαι να παω νεα υορκη και μετά Κούβα. 5μερες (4νυχτες)κουβα αξίζει;μάλλον μόνο Αβάνα
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.322
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα και καλό μήνα.
Σκέφτομαι να παω νεα υορκη και μετά Κούβα. 5μερες (4νυχτες)κουβα αξίζει;μάλλον μόνο Αβάνα
Καλησπέρα. Προσωπική μου άποψη είναι Αβάνα και στα περιξ. Το πολύ πολύ να χωρέσεις και μια εκδρομή στο Βινάλες, αν και 4 μέρες νομίζω με γεμμάτο πρόγραμμα για μια καλή δόση από Αβάνα αρκούν.
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.407
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Εχω την εντυπωση οτι ειναι λιγο δυσκολο να πας απο Νεα Υορκη στην Κουβα. Χωρις να ειμαι σιγουρος. Το εχεις ψαξει ;
 

princess Mia

Member
Μηνύματα
15
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Το έχω ψιλοψαξει.το θέμα μου είναι οι μέρες. Προσπαθώ να βάλω 5 μέρες για Αβάνα αλλιώς για πιο λίγο δεν αξίζει να πάω.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.681
Likes
50.547
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.883
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom