Γαλλία Απορίες για Παρίσι

SAKIS NIGRITA

Member
Μηνύματα
23
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Nα κλείσετε για τις βερσαλλίες και αν μπορείτε το εισιτήριο με timed entry δηλαδή http://billetterie.chateauversaille...ss5-chateauversailles-lgen-pg51-ei552471.html. Με αυτό το εισιτήριο τον Αύγουστο δεν περίμενα στην ουρά για έλεγχο με όσους είχαν το απλό εισιτήριο στο χέρι. Ρωτήστε στην είσοδο αριστερά
Αυτού του είδους το εισιτήριο μπορώ να το πάρω από κατάστημα Fnac;
 

ElinakiK

Member
Μηνύματα
165
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Βένετο
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
Αυτού του είδους το εισιτήριο μπορώ να το πάρω από κατάστημα Fnac;
Δεν το γνωρίζω, το λινκ που σας έστειλα είναι για online αγορά πάντως (είναι το επίσημο site), εγώ από εκεί το είχα κλείσει.
 

Harry59

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Εχω ξαναπαει και ξερω περιπου τι με περιμενει,θελω να ειναι πιο χαλαρο οποτε δεν εχω Βερσαλιες,Ντισνευλαντ κλπ

κατι που να μου εχει ξεφυγει?

Απογευμα 1ης ημερας
Επισκεψη σε
Τροκαντερο-Πυργος του Αιφελ-Invalides-Γεφυρα Alexander iii-Grand-petit Palais και αναλογα την διαθεση περπατημα στην Champs-Elysees εως την αψιδα του Θριαμβου,επιστροφη στο διαμερισμα.

Ημερα 2η
Μουσειο του Λουβρου,εξωτερικα,οδος Ριβολι,Palais Royal,Les Halles-Saint Eustache,Hotel De Ville-Marais or Notre Dame and surround area. Επιστροφη
Afternoon walk at Champs Elysees from Louvre to the Arc of Triumph then return to Cartie Latin and around,επιστροφη

Ημερα 3η
Boulevard Hausmann-Galleries Lafayette-Opera,Madeleine-Place Vandome-Orangerie-Place Concorde-Les Halles-Marais or Notre Dame επιστροφη
απογευμα,Κηποι του Λουξεμβουργου και παλατι,Πανθεον-Καρτιε Λατιν,St Germain,St Sulpice,περπατημα προς Λουβρο,επισκεψη Μουσειου,επιστροφη

Ημερα 4η
Μονμαρτη,επισκεψη Sacre coeur και γυρω περιοχης-Moulin rouge-Republique-Nation-βολτα στο κεντρο της πολης,Τροκαντερο,Αιφελ,Αψιδα του Θριαμβου,επιστροφη
Απογευμα κατα βουληση

Ημερα 5η
La Defence-shopping at the mall,περπατημα τριγυρω,και επισκεψη σε μερη που μας αρεσαν και θελουμε να τα δουμε παλι.

Ημερα 6η Σαββατο 20/10
Αναχωρηση
 

SAKIS NIGRITA

Member
Μηνύματα
23
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Καλησπέρα γνωρίζει κάποιος να μου πει την τιμή με επιστροφή για Βερσαλίες και για ντίσνεϋλαντ για ενηλίκους και για παιδιά 15 και 12 χρόνων, μόνο το εισιτήριο του Rer, σας ευχαριστώ!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.427
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλησπέρα γνωρίζει κάποιος να μου πει την τιμή με επιστροφή για Βερσαλίες και για ντίσνεϋλαντ για ενηλίκους και για παιδιά 15 και 12 χρόνων, μόνο το εισιτήριο του Rer, σας ευχαριστώ!
Χαίρετε. Σε αυτήν τη σελίδα https://www.ratp.fr/en/titres-et-tarifs/ile-de-france-idf-point-point-tickets πας στο 01 Tarifs και βάζεις τον σταθμό αναχώρησης και άφιξης. Για Βερσαλίες ο σταθμός είναι ο Versailles-Château–Rive Gauche και για Disneyland είναι ο Marne-la-Vallée/Chessy. Σου βγάζει one way.
 

SAKIS NIGRITA

Member
Μηνύματα
23
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Χαίρετε. Σε αυτήν τη σελίδα https://www.ratp.fr/en/titres-et-tarifs/ile-de-france-idf-point-point-tickets πας στο 01 Tarifs και βάζεις τον σταθμό αναχώρησης και άφιξης. Για Βερσαλίες ο σταθμός είναι ο Versailles-Château–Rive Gauche και για Disneyland είναι ο Marne-la-Vallée/Chessy. Σου βγάζει one way.
Ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά!
 

PoppyTh

Member
Μηνύματα
44
Likes
26
Επόμενο Ταξίδι
Βορεια Αφρικη
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
Εχω ηδη μαθει πολλα χρησιμα απο ολους σας και σας ευχαριστώ πολυ. Ειναι και μερικα ακομη που θα ηθελα να καταλαβω. Θα βρισκομαστε στο Παρισι απο 25 μεχρι 30 Οκτωβρίου. Φουλ στο χαλοουγιν :) Οσον αφορα στο rer εχει γραμμη απευθειας απο την opera για marne le valle disneyland? Ή μονο απο Auber? Επισης για τα τυπου hop on hop off εχει για τρεις ημερες στο επισημο site Open Tours ενα Family pack για τρεις ημερες (μονο λεοφωρειο) με 99€. Σκεφτηκα πως μας συμφερει καλυτερα απο το να βγαζουμε συνεχεια εισητηρια για το μετρο. Και θα γυρισουμε την πολη και δεν θα βρισκομαστε υπογειως ειδικα μαζι με τα παιδια. Την ξερετε την εταιρια? Ειναι οκ? Ειδα οτι εχει πιο πολλες γραμμες απο το big bus tours και βγαινει πιο οικονομικα μακραν.
Και τελος αν κλεισω εισητηρια για Λουβρο πρεπει εκει μεσα τα παιδια να βγαλουν μηδενικο.εισητηριο? Αν ναι πως γίνεται αυτο? Εχουμε προτεραιοτητα με τα online ή μια απο τα ιδια?
Βοηθήστε παρακαλω γιατι σε Ρωμη και Βαρκελώνη που ειναι μικρουλες μπροστά στο Παρισι μια χαρα τα καταφεραμε. Εδω λιγο αγχωθηκα...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.971
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Εχω ηδη μαθει πολλα χρησιμα απο ολους σας και σας ευχαριστώ πολυ. Ειναι και μερικα ακομη που θα ηθελα να καταλαβω. Θα βρισκομαστε στο Παρισι απο 25 μεχρι 30 Οκτωβρίου. Φουλ στο χαλοουγιν :) Οσον αφορα στο rer εχει γραμμη απευθειας απο την opera για marne le valle disneyland? Ή μονο απο Auber?
Όπερα και Auber είναι η ίδια στάση. Απλά έχει περπάτημα υπογείως...
 

Wanderer42

Member
Μηνύματα
13
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Μόναχο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ανταρκτική
...αν κλεισω εισητηρια για Λουβρο πρεπει εκει μεσα τα παιδια να βγαλουν μηδενικο.εισητηριο? Αν ναι πως γίνεται αυτο? Εχουμε προτεραιοτητα με τα online ή μια απο τα ιδια?
Τα παιδιά δεν χρειάζεται να βγάλουν εισιτήριο (μηδενικό ή άλλο) στα ταμεία, αλλά είστε υποχρεωμένοι, σύμφωνα με το επίσημο site, να επιδείξετε στην είσοδο των αιθουσών όπου γίνεται ο έλεγχος των εισιτηρίων (και όπου θα σας ζητηθούν και τα δικά σας εισιτήρια) κάποιο επίσημο έγγραφο ταυτότητάς τους απ΄το οποίο να προκύπτει ότι είναι κάτω των 18 ετών.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Με παιδια μια χαρα θα βολεψει το τουριστικο λεωφορειο.Πιο ξεκουραστο και για οσους δεν γνωριζουν την πολη και εχουν λιγες μερες,βολευει πολυ.Η Ρωμη ειναι μισο εκατομμυριο πιο μεγαλη απο το Παρισι...μην αγχωνεσαι,θα τα καταφερετε.Καλα να περασετε!
 

avastasios

Member
Μηνύματα
27
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΙΡΟ - Ν. ΥΟΡΚΗ - ΚΟΡΕΑ
Εχω ηδη μαθει πολλα χρησιμα απο ολους σας και σας ευχαριστώ πολυ. Ειναι και μερικα ακομη που θα ηθελα να καταλαβω. Θα βρισκομαστε στο Παρισι απο 25 μεχρι 30 Οκτωβρίου. Φουλ στο χαλοουγιν :) Οσον αφορα στο rer εχει γραμμη απευθειας απο την opera για marne le valle disneyland? Ή μονο απο Auber? Επισης για τα τυπου hop on hop off εχει για τρεις ημερες στο επισημο site Open Tours ενα Family pack για τρεις ημερες (μονο λεοφωρειο) με 99€. Σκεφτηκα πως μας συμφερει καλυτερα απο το να βγαζουμε συνεχεια εισητηρια για το μετρο. Και θα γυρισουμε την πολη και δεν θα βρισκομαστε υπογειως ειδικα μαζι με τα παιδια. Την ξερετε την εταιρια? Ειναι οκ? Ειδα οτι εχει πιο πολλες γραμμες απο το big bus tours και βγαινει πιο οικονομικα μακραν.
Και τελος αν κλεισω εισητηρια για Λουβρο πρεπει εκει μεσα τα παιδια να βγαλουν μηδενικο.εισητηριο? Αν ναι πως γίνεται αυτο? Εχουμε προτεραιοτητα με τα online ή μια απο τα ιδια?
Βοηθήστε παρακαλω γιατι σε Ρωμη και Βαρκελώνη που ειναι μικρουλες μπροστά στο Παρισι μια χαρα τα καταφεραμε. Εδω λιγο αγχωθηκα...
Όπως είπε και ο taver που σίγουρα τα ξέρει καλύτερα και βοήθησε κι εμένα, η στάση που λες είναι εκεί στην Opera απλά θέλει περπάτημα από κάτω. Ψάξε να βγάλεις από εκεί ένα navigo pass για τις μετακινήσεις σου γιατί συμφέρει περισσότερο από κάθε άλλο σε πηγαίνει όπου θέλεις.
Όχι δε χρειάζεται να βγάλεις τπτ για το Λούβρο απλά να έχεις ταυτότητα ή ότι αποδεικνύει την ηλικία των παιδιών σου. Μια από τα ίδια είναι όπου πας θέλει υπομονή πήγαινε από την είσοδο από το μετρό αν έχει κρύο για να μην είστε έξω στο κρύο
 

PoppyTh

Member
Μηνύματα
44
Likes
26
Επόμενο Ταξίδι
Βορεια Αφρικη
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
Σας ευχαριστώ πολυ. Ειστε ταξιδοθησαυροι :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.532
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom