Γαλλία Απορίες για Παρίσι

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Θα κανω κι εγω μια βολτα Παρισι τον Ιουνη και θα ηθελα κι εγω 37 μερες το μηνα..μπορω?
 

EMBER

Member
Μηνύματα
122
Likes
128
Επόμενο Ταξίδι
its a surprise!
Ταξίδι-Όνειρο
ΘΙΒΕΤ
απ την χαρα μου που θα παω παρισι προσθεσα καμμια 15 μερες ακομα στον Μαιο :bleh: το σωστο λοιπον ειναι 23/5 με 27/5 ... οπως καταλαβαινεις ειναι λιγες οι μερες, με συμφερει να βγαλω καρτα?
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Απο ποιο αεροδρομιο πετας και ποσα ατομα θα ειστε;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
ΑΠΟ ΤΟ CDG ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ 2 ΑΤΟΜΑ. ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ DISNEYLAND!!!!!
Ε μην το συζητας καθολου. Μονο για αεροδρομιο και για disney θα ξοδεψετε περισσοτερα απο την εβδομαδιαια navigo. Οποτε χωρις αμφιβολια καρτα.
 

EMBER

Member
Μηνύματα
122
Likes
128
Επόμενο Ταξίδι
its a surprise!
Ταξίδι-Όνειρο
ΘΙΒΕΤ
Ε μην το συζητας καθολου. Μονο για αεροδρομιο και για disney θα ξοδεψετε περισσοτερα απο την εβδομαδιαια navigo. Οποτε χωρις αμφιβολια καρτα.
ναι εχεις δικιο. απο οτι ειδα κοστιζει 21 ευρω και εχει δρομολογιο απο CDG , DISNEY & VERSAILLES. φανταζομαι μπορω να την βγαλω στο αεροδρομιο μολις φτασω..σωστα?
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
ναι εχεις δικιο. απο οτι ειδα κοστιζει 21 ευρω και εχει δρομολογιο απο CDG , DISNEY & VERSAILLES. φανταζομαι μπορω να την βγαλω στο αεροδρομιο μολις φτασω..σωστα?
Σωστα, να εχεις φωτογραφια μαζι σου.
 

Tolis-gef

Member
Μηνύματα
20
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Ελβετία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Αν γνωρίζει κάποιος μα με βοηθήσει παρακαλω ...
Προσπάθησα να κάνω κράτηση στην "ParisVisite" αλλά δυστυχώς μου λέει ότι δέχεται κράτησση ΜΟΝΟ 4 μέρες πριν, θέλω να κάνω για Κυριακή και Δευτέρα :( ... τι κάνω ???
Μπορώ να τα κλείσω εκεί ??? στο γκισέ ?
(Maison de l'Aquitaine (19 rue de l'Argenteuil)) ???
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Αν γνωρίζει κάποιος μα με βοηθήσει παρακαλω ...
Προσπάθησα να κάνω κράτηση στην "ParisVisite" αλλά δυστυχώς μου λέει ότι δέχεται κράτησση ΜΟΝΟ 4 μέρες πριν, θέλω να κάνω για Κυριακή και Δευτέρα :( ... τι κάνω ???
Μπορώ να τα κλείσω εκεί ??? στο γκισέ ?
(Maison de l'Aquitaine (19 rue de l'Argenteuil)) ???
Θα την αγορασεις απο το αεροδρομιο. Ειτε απο το γκισε ειτε απο τα αυτοματα μηχανηματα.
 

papaki84

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Καλημέρα σε όλους!
Θα επισκεφτώ το Παρίσι 9/2 με 11/2 (Τρίτη-Πέμπτη) και θέλω τη βοήθειά σας για κάποιες σκέψεις.
Επειδή στην ουσία πρόκειται για μιάμιση μέρα, έκλεισα ξενοδοχείο κοντά στη Μονμάρτη, ώστε την πρώτη μέρα που θα φτάσουμε μεσημέρι να προλάβουμε να επισκεφτούμε τα αξιοθέτα εκεί κοντά χωρίς να χάσουμε χρόνο στις μετακινήσεις (Μονμάρτη, Moulin, Rouge, Sacre Coeur, Opera).
Την επόμενη μέρα θα επισκεφτούμε κάποια από τα πιο γνωστά αξιοθέατα (Λούβρο, Παναγία των Παρισίων, Πύργο του Άιφελ, Ηλύσια Πεδία, Αψίδα Θριάμβου). Θα προλάβουμε όλα αυτά σε μια μέρα; Δε θα μπούμε σε κανένα μουσείο. Θέλουμε να κάνουμε ένα πέρασμα από έξω, εκτός αν είναι δωρεάν. Με ποια σειρά να τα επισκεφτούμε ώστε να προλάβουμε τον Πύργο και με φυσικό φως (πρωί μέχρι μεσημέρι) και βράδυ που είναι φωτισμένος για ωραίες φωτογραφίες;
'Οσον αφορά τις μετακινήσεις, πώς μπορούμε να πάμε από το αεροδρόμιο Μποβέ στην περιοχή της Μονμάρτης και πώς μπορούμε να μετακινηθούμε από εκεί για το κέντρο τη δεύτερη μέρα (μετρό);
Τι εισιτήρια συμφέρει να αγοράσουμε;
Καλά έκανα κ επέλεξα ξενοδοχείο εκεί για να κερδίσω λίγο χρόνο την πρώτη μέρα ή θα με συνέφερε κάπου πιο κεντρικά;
Δεκτή οποιαδήποτε άλλη διευκρίνηση!
Ευχαριστώ!

Ποια είναι η καλύτερη περιοχή (διαμέρισμα) για 2 μερες; Πείτε μου μήπως ακυρώσω τελικά το δωμάτιο στο 18ο διαμέρισμα και κλείσω κάπου αλλού.
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.061
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom