Αυστρία Απορίες για ταξίδι Αυστρία

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Επαυξάνω για το Μόναχο.. όχι και ένας πεζόδρομος με μαγαζιά! έλεος βρε παιδιά!!να πας οπωσδήποτε
Βλέπω μαζική (αν και Κυριακή) αντίδραση των φίλων του Μοναχου. Μήπως να κάνουμε κανά γκρουπ τελικά;;; Νομίζω ότι από πολλούς είναι αδικημένη πόλη.
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
γενικά πολλές πόλεις της Γερμανίας είναι αδικημένες!! προτείνω group γερμανόφιλων.. Το όνομα του γκρουπ πρέπει να είναι: "Είναι φίλοι μας οι Γερμανοί" :D
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.861
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
αν και τα τελευταία ποστ μας ειναι οφ τοπικ, (σημ. ναι ανοιξτε γκρουπ για γερμανοφιλους) το Μόναχο και περιξ αυτού αξίζει!!!
Το Μοναχο το εχω επισκεφτεί 2 βδομαδες στα πλαισια εκπαιδευτικού σεμιναρίου και μπορώ να πω οτι δεν το χόρτασα! πχ δεν ευχαριστήθηκα τον Αγγλικό Κήπο(Englischer Garten)
Κ γενικά οι βαυaρικές Αλπεις αρχής γενομένης απο δυτικά, Ομπερσντορφ και Αλγκοι γενικά, Γκαρμις κ Τσουγκσπιτζε εως την Ανατολική τους πλευρά ειναι χάρμα ιδέσθαι!
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
γενικά πολλές πόλεις της Γερμανίας είναι αδικημένες!! προτείνω group γερμανόφιλων.. Το όνομα του γκρουπ πρέπει να είναι: "Είναι φίλοι μας οι Γερμανοί" :D
Ο τίτλος μου θυμίζει την ατάκα "Οι Γερμανοί είναι φίλοι μας, κανείς δεν μπορεί να νικήσει το Τρίτο Ραιχ":haha::haha::haha:
Πάντως δεν είναι κακή ιδέα να γίνει γκρουπ Γερμανόφιλων. Σίγουρα θα βρουμε πολλούς υποστηρικτές!
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
άντε δημιουργησέ το μιας και είχες την ιδέα..:)
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Οκ παiδια. Ελπίζω να προλάβω αύριο γιατί σε λίγο θα φύγω. Από εδώ και πέρα ας συνεχίσουμε on topic γιατί από πληροφορίες για Αυστρια, το μετατρέψαμε σε πληροφορίες για Γερμανία.
 

marcrafin

Member
Μηνύματα
130
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Ρωσία
Επαυξάνω για το Μόναχο.. όχι και ένας πεζόδρομος με μαγαζιά! έλεος βρε παιδιά!!να πας οπωσδήποτε
Να προσθέσω και εγώ τις απίθανες μπυραριες του. ratskeller (αν το γράφω σωστά) με απίθανη μπύρα, πεντανόστιμα κότσια χοιρινά και παραδοσιακή βαυαρέζικη μουσική.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
ξερει κανενας ποση ωρα ειναι η διαδρομη σαλτσμπουργκ- βιεννη ειναι καλλιτερα με τρενο ή με λεωφωρειο ?:cool::cool::cool:

επισης η διαδρομη βιεννη - μπρατισλαβα ποση ωρα ειναι?;);)

καποιο καλο ξενοδοχειο στο κεντρο της βιεννης με πρωινο ?;);)
 

vapapou

Member
Μηνύματα
13
Likes
1
Σίγουρα δεν έχω καταλήξει πια διαδρομή θα ακολουθήσω και κάθε πληροφορία είναι δεκτή.Η βαση μου θα είναι το Σάλτζμπουρκ και θέλω να ρωτήσω εάν είναι εφικτός ο κύκλος πύργος του Νοισβανσταιν Ϊνσσμπουρκ Σάλτζουμπουρκ σε μία μέρα έστω και λίγο στριμωγμένα.Ανεβένωντας απο Ανκόνα θα κάνω διανυκτέρευση στο trevizo μετα απο δικιά σας αναφορά και μετά για να ανέβω Σάλτζουμπουρκ απο που είναι πιο όμορφα μέσω Κλανκεφουρτ που είναι και πολύ πιο κοντα ή μεσω ινσσμπουρκ.Οι κρατήσεις στα ξενοδοχεία έχουν γίνει ήδη μέσω booking.com.
 

dr.despina

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΑΥΣΤΡΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Καλημέρα! ;)Είμαι η Δέσποινα και γράφω για πρώτη φορά στο φόρουμ και θέλω να με συγχωρήσετε για τα τυχών λάθη μου.

Αυτές τις μέρες έμαθα ότι μέσα Φεβρουαρίου με απολύουν.:shock::mad: Είπα λοιπόν να δω τι θετική πλευρά και να πάω ένα ταξίδι στην Αυστρία. :lol:
Διάβασα πολλά και τελικά μπερδεύτηκα. Αυτό που κυριαρχεί στο μυαλό μου είναι ότι προσγειωνόμαστε Μοναχό, πάμε με τρένο Βιέννη και καθόμαστε 3 μέρες και μετά 2 μέρες Σάλτζμπουργκ κ ίσως μια διανυκτέρευση Ίνσμπρουκ.?????:roll::roll::roll:
Θέλω τις προσωπικές απόψεις. Από τις εμπειρίες σας εκεί.
Που μένουμε? Πως μετακινούμαστε? Ποια είναι η ποια συμφέρουσα αεροπορική?Τι αξίζει να επισκεφτούμε?

Γύρω στις 6 μέρες σκεφτόμαστε, γιατί πλέον τα οικονομικά επηρεάζουν τις ζωές μας και τις αποφάσεις μας.:(

Υ.Γ. Θα ‘ναι ταξίδι έκπληξη.:D:D Για τον εαυτό μου και το αγόρι μου.:clap:
 

voulina

Member
Μηνύματα
143
Likes
91
Ταξίδι-Όνειρο
Λιουμπλιάνα
Λυπάμαι για την απόλυσή σου και μπράβο που το βλέπεις τόσο αισιόδοξα και θα κάνεις αυτό το ταξίδι δώρο στον εαυτό σου και τον φίλο σου. Ελπίζω να σου φέρει γούρι και να βρεις νέα δουλειά το συντομότερο δυνατό!
Σχετικά με τις απορίες σου για την Αυστρία, επειδή δεν έχω πάει δεν μπορώ να σε βοηθήσω, είμαι σίγουρη όμως ότι θα σε κατατοπίσουν τα υπόλοιπα μέρη του φόρουμ. :)
 
Μηνύματα
23
Likes
2
Γεια χαρά...είχα την τύχη να μείνω για τέσσερις μήνες Βιέννη οπότε ότι ερώτηση έχεις πες μου.εμενα καρακεντρο 150 μέτρα από τον Άγιο Στέφανο σε ένα διαμέρισμα απίστευτο και σε πολύ καλή τιμή πήγα και σαλτσμπουργκ αλλάξει εμένα μέσα στην πόλη οπότε δεν έχω εικόνα.

Μετακινήστε η με τα πόδια η με μετρό.υπαρχουν κάρτες τριήμερες κλπ..πήγαινε οπωσδήποτε σε όπερα και άμα τα κλείσεις νωρίς νωρίς θα πάρεις εισιτήριο ακόμα και με 8 ευρω(κανονική τιμή 20 και άνω)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.504
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom