Απορια για duty free

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Αυτα που διατιθενται στους εμπορους για να σε ψεκαζουν, πχ στα duty free και η διαρκεια ειναι για πολλες ωρες, πιο πολυ απο τα εμπορικα αρωματα :). Πολυ καλο value for money. Η συσκευασια του αρωματος ειναι πιο απλη απο την εμπορικη και γραφει tester not for sale και ειναι στα 100 ml.
Η "μαυρη αγορα" των αρωματων...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.658
Likes
50.480
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μπορείς να τα πάρεις και από duty free Αθήνας και να κερδίσεις μίλια Aegean.Δεν ξέρω τι παίζει από τιμές.
Ξέρει κανείς που μπορώ να δω τις τιμές των ελληνικών duty free? Επίσης αφού πετάω μέσω Γαλλίας, έχω πρόσβαση σε αφορολόγητα η με βολεύει να τα πάρω στη Γαλλια;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.658
Likes
50.480
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Αυτα που διατιθενται στους εμπορους για να σε ψεκαζουν, πχ στα duty free και η διαρκεια ειναι για πολλες ωρες, πιο πολυ απο τα εμπορικα αρωματα :). Πολυ καλο value for money. Η συσκευασια του αρωματος ειναι πιο απλη απο την εμπορικη και γραφει tester not for sale και ειναι στα 100 ml.
Η "μαυρη αγορα" των αρωματων...
Τι μαθαίνει κανείς, μου ανοίγεις νέους κόσμους.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Ξέρει κανείς που μπορώ να δω τις τιμές των ελληνικών duty free? Επίσης αφού πετάω μέσω Γαλλίας, έχω πρόσβαση σε αφορολόγητα η με βολεύει να τα πάρω στη Γαλλια;
Ηρθε μειλ οτι ανεβασαν καταλογο τιμων ωστε να προ παραγγειλεις. Δεν το εχω τσεκαρει.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.270

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Ξέρει κανείς που μπορώ να δω τις τιμές των ελληνικών duty free? Επίσης αφού πετάω μέσω Γαλλίας, έχω πρόσβαση σε αφορολόγητα η με βολεύει να τα πάρω στη Γαλλια;
Shop Online at Athens Duty Free | Duty Free Athens Airport Shops
Αν γινεις μελος και στο dufry εχεις και απο εκει εκπτωση αλλα αν τα κανεις online κρατηση κερδιζεις ενα 20% εκτος και αν εχουν ηδη εκπτωση οποτε το παιρνεις εκπτωτικο μονο
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Τι μαθαίνει κανείς, μου ανοίγεις νέους κόσμους.
Δεν ταξιδευουμε μονο παρασιτικα. Η "μαυρη αγορα" επεκτεινεται σε ολους τους τομεις της πολυτελους ζωης μας.
 
D

Delmem38110

Guest
Ξέρει κανείς που μπορώ να δω τις τιμές των ελληνικών duty free? Επίσης αφού πετάω μέσω Γαλλίας, έχω πρόσβαση σε αφορολόγητα η με βολεύει να τα πάρω στη Γαλλια;
οι τιμές παίζουν. τα μεγάλα πολυκαταστήματα στην Ελλάδα δίνουν καλύτερες τιμές από αυτούς όταν έχουν (που πάντα έχουν) προσφορές
δεν έχεις πρόσβαση σε αφορολόγητα για πτήσεις σε ΕΕ.
αλλά και αφορολόγητα να τα πάρεις από Γαλλία πάλι δεν ξέρεις τι τιμές θα έχουν.
Shop Online at Athens Duty Free | Duty Free Athens Airport Shops
Shop & Collect

Βασικά καλησπέρα σας. Μου ζήτησαν να αγοράσω 3 ανδρικά αρώματα και να τα πάω στην Κούβα.
- Davidoff Cool Water
- Poseidon Gold
- Saphir Perfect Man
εκτός από το νταβιντοφ που και αυτό είναι ξεπερασμένο και σχετικά φτηνό τώρα, τα αλλά δεν θα τα βρεις εύκολα..
αλλά και να τα βρεις......... είναι ότι χειρότερο. αλλά αφού σου τα ζήτησαν..
εναλλακτικά πάρε κάνα σικεϊ ουαν που είναι φτηνό και σαφώς καλύτερο από τα πιο πάνω και πολύ καλοκαιρινό. έχουν πάντα προσφορές. και είναι και γιούνισεξ. θα ταιριάζει με τον κουβανέζικο αέρα. τραστ μι.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.658
Likes
50.480
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
οι τιμές παίζουν. τα μεγάλα πολυκαταστήματα στην Ελλάδα δίνουν καλύτερες τιμές από αυτούς όταν έχουν (που πάντα έχουν) προσφορές
δεν έχεις πρόσβαση σε αφορολόγητα για πτήσεις σε ΕΕ.
αλλά και αφορολόγητα να τα πάρεις από Γαλλία πάλι δεν ξέρεις τι τιμές θα έχουν.
Shop Online at Athens Duty Free | Duty Free Athens Airport Shops
Shop & Collect


εκτός από το νταβιντοφ που και αυτό είναι ξεπερασμένο και σχετικά φτηνό τώρα, τα αλλά δεν θα τα βρεις εύκολα..
αλλά και να τα βρεις......... είναι ότι χειρότερο. αλλά αφού σου τα ζήτησαν..
εναλλακτικά πάρε κάνα σικεϊ ουαν που είναι φτηνό και σαφώς καλύτερο από τα πιο πάνω και πολύ καλοκαιρινό. έχουν πάντα προσφορές. και είναι και γιούνισεξ. θα ταιριάζει με τον κουβανέζικο αέρα. τραστ μι.
Θα τους πάρω αυτά που μου ζήτησαν για να μη μου τα πετάξουν και στη μούρη.
 
D

Delmem38110

Guest
Θα τους πάρω αυτά που μου ζήτησαν για να μη μου τα πετάξουν και στη μούρη.
στο Σκρουτζ θα τα βρεις όλα.
παρτα από δω για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. και την βγάζεις και τζάμπα.
https://www.skroutz.gr/search?keyphrase=Poseidon+Gold
https://www.skroutz.gr/c/1776/Andri...ml?keyphrase=Perfect+Man&o=Saphir+Perfect+Man
https://www.skroutz.gr/c/1776/Andri...ml?keyphrase=cool+water&o=Davidoff+Cool+Water
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.726
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom