Πολωνία Αποριες για κρακοβια

Μηνύματα
28
Likes
30
Την Άννα. Είναι ξεναγός του Κρατικού Μουσείου και μιλάει άπταιστα ελληνικά. Θα την βρείτε στο fb
Στο Άουσβιτς με ξεναγό
και θα σας δώσει οδηγίες πως να κάνετε την κράτηση από το σάιτ.
Επίσης στο ToursPoland.Com μπορείτε να κανονίσετε ελληνική ξενάγηση (Πάλι με την Άννα). Απαντούν άμεσα στο μέιλ και είναι πολύ εξυπηρετικοί και ευέλικτοι σε μέρες και ώρες (ανάλογα πάντα με το πρόγραμμα). Το κόστος διαμορφώνεται από τον αριθμό συμμετεχόντων. Εμείς συγκεκριμένα κλείσαμε με μία τιμή η οποία μειώθηκε στο τέλος καθώς το πρακτορείο κατάφερε να οργανώσει ομαδική ξενάγηση.
Μοναδική εμπειρία. Εύχομαι καλό ταξίδι.
Συμφωνώ 100% με ότι αναφέρεται πιο πάνω !!
 

vagelis1978

Member
Μηνύματα
19
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΛΤΑ
Την Άννα. Είναι ξεναγός του Κρατικού Μουσείου και μιλάει άπταιστα ελληνικά. Θα την βρείτε στο fb
Στο Άουσβιτς με ξεναγό
και θα σας δώσει οδηγίες πως να κάνετε την κράτηση από το σάιτ.
Επίσης στο ToursPoland.Com μπορείτε να κανονίσετε ελληνική ξενάγηση (Πάλι με την Άννα). Απαντούν άμεσα στο μέιλ και είναι πολύ εξυπηρετικοί και ευέλικτοι σε μέρες και ώρες (ανάλογα πάντα με το πρόγραμμα). Το κόστος διαμορφώνεται από τον αριθμό συμμετεχόντων. Εμείς συγκεκριμένα κλείσαμε με μία τιμή η οποία μειώθηκε στο τέλος καθώς το πρακτορείο κατάφερε να οργανώσει ομαδική ξενάγηση.
Μοναδική εμπειρία. Εύχομαι καλό ταξίδι.
Εγώ τους έστειλα μέιλ και μου απάντησαν αμέσως. Θα πάμε στις 7 Μαΐου στην Κρακοβία. Θα σας απαντήσει ο κ. Θανάσης, είναι Κύπριος
 

oasisAthens

Member
Μηνύματα
303
Likes
204
Εγώ τους έστειλα μέιλ και μου απάντησαν αμέσως. Θα πάμε στις 7 Μαΐου στην Κρακοβία. Θα σας απαντήσει ο κ. Θανάσης, είναι Κύπριος
Μίλησα με τον Θανάση όντως πολύ εξυπηρετικός... Ελπίζω να έχει κάποιο ραντεβού για τις 14 μέχρι στιγμής δεν είχε κάτι.
 

jenny123

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλησπέρα σας,
Ήθελα να ρωτησω πωσ μπορω να παω απο κρακοβιασ Αουσβιτσ. Γνωριζω οτι υπάρχει λεωφορειο και τρενο , αλλα δεν ξερω αν θα πρεπει να κλεισω εισιτηρια ή οχι. Σας ευχαριστώ πολυ!
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
512
Likes
853
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
Καλησπέρα σας,
Ήθελα να ρωτησω πωσ μπορω να παω απο κρακοβιασ Αουσβιτσ. Γνωριζω οτι υπάρχει λεωφορειο και τρενο , αλλα δεν ξερω αν θα πρεπει να κλεισω εισιτηρια ή οχι. Σας ευχαριστώ πολυ!
Είναι στο ίδιο σημείο οι αναχωρήσεις τραίνων και λεωφορειων. Επιτόπου κλείνεις μεταφορά. Είναι ούτε μια ώρα δρόμος. Τακτικά δρομολόγια λεωφορείων
 

oasisAthens

Member
Μηνύματα
303
Likes
204
Έκλεισα τα εισιτήρια για το Άουσβιτς από την επίσημη σελίδα.... Το τουρ από που ξεκινάει γιατί μπερδεύτηκα.... Από το μουσείο ή από κάπου αλλού?

Ρωτάω γιατί μαζί με τα εισιτήρια έλεγε και αυτό :
A group enters the site and starts a tour at the hour indicated in a reservation form. In order to fulfill formalities, please enter the Museum reception building 30 minutes in advance before a group begins a tour.

Βέβαια έλεγε και αυτό :
The visit begins at the former Auschwitz I camp.
The entry to the Museum is located at 55 Więźniów Oświęcimia Street (paid parking lot).

Οπότε υποθέτω εμείς πάμε εδώ :
Mémorial et Musée d'Auschwitz I · Więźniów Oświęcimia 20, 32-603 Oświęcim, Pologne

Το έχει κάνει κανείς να μου πει πως βρίσκει το σημείο, το γκρουπ κτλ?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.736
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom