Πολωνία Αποριες για κρακοβια

giorgos vzr

Member
Μηνύματα
75
Likes
259
Επόμενο Ταξίδι
?
Τον δεκεμβριο που πήγα στο Αοσβιτσς είχε τα δωρεάν εισιτήρια όλη την ήμερα, εμείς μπήκαμε στης 12 αλλά είχε και για άλλες ώρες. Αν πήγαινα ξανά θα ήταν πάλι χωρίς ξεναγό , γνώμη μου και όχι πως έγινε γι αυτό αλλά μου κόστισε λιγότερο από 6ε , το λεωφορείο δηλαδή.
Αμάξι για μέσα στην Κρακοβία θεωρώ ότι πιο πολύ πρόβλημα θα είναι παρά ευκολία.
 

Яна

Member
Μηνύματα
256
Likes
286
Τον δεκεμβριο που πήγα στο Αοσβιτσς είχε τα δωρεάν εισιτήρια όλη την ήμερα, εμείς μπήκαμε στης 12 αλλά είχε και για άλλες ώρες. Αν πήγαινα ξανά θα ήταν πάλι χωρίς ξεναγό , γνώμη μου και όχι πως έγινε γι αυτό αλλά μου κόστισε λιγότερο από 6ε , το λεωφορείο δηλαδή.
Αμάξι για μέσα στην Κρακοβία θεωρώ ότι πιο πολύ πρόβλημα θα είναι παρά ευκολία.
Κι εγώ θυμάμαι ότι στις 12 είχα μπει. Χωρίς ξεναγό, χωρίς εισιτήριο.
 

dimistr

Member
Μηνύματα
170
Likes
60
Τον δεκεμβριο που πήγα στο Αοσβιτσς είχε τα δωρεάν εισιτήρια όλη την ήμερα, εμείς μπήκαμε στης 12 αλλά είχε και για άλλες ώρες. Αν πήγαινα ξανά θα ήταν πάλι χωρίς ξεναγό , γνώμη μου και όχι πως έγινε γι αυτό αλλά μου κόστισε λιγότερο από 6ε , το λεωφορείο δηλαδή.
Αμάξι για μέσα στην Κρακοβία θεωρώ ότι πιο πολύ πρόβλημα θα είναι παρά ευκολία.
Δεν σκέφτομαι το αμάξι για μέσα στην πολη....Είμαστε του περπάτηματος πολύ.... Άλλωστε δεν βλέπεις αλλιώς μια πόλη .. απλά επειδή κ οι 2 διαδρομές είναι μεγάλες... Θα ήθελα να μπορώ να κάνω κ στάση όποτε θέλω...
 

GioSpan

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα!Σε 5 μέρες πετάμε για Κρακοβία για ταξίδι 3 ημερών!
Έχω ερώτηση για Άουσβιτς γενικά ακούω πολλές γνώμες αν είναι καλύτερα με γκρουπ η όχι..
Αν πάμε μόνοι μας υπάρχει όριο στην ηλικία 26 χρονών;;Καλά είδα στο σάιτ;
 

Anna ster

Member
Μηνύματα
6
Likes
6
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Καλησπέρα!Σε 5 μέρες πετάμε για Κρακοβία για ταξίδι 3 ημερών!
Έχω ερώτηση για Άουσβιτς γενικά ακούω πολλές γνώμες αν είναι καλύτερα με γκρουπ η όχι..
Αν πάμε μόνοι μας υπάρχει όριο στην ηλικία 26 χρονών;;Καλά είδα στο σάιτ;
Καλησπέρα! Είχα πάει με γκρουπ για να γλιτώσω την ταλαιπωρία του πήγαινε έλα, να μη χρειαστεί να νοιαστουμε εμείς για την έκδοση των εισιτηρίων, γενικά να είναι όλα έτοιμα χωρίς ψάξιμο και ήταν όλα μια χαρά. Για την ηλικία απ ότι διαβάζω στη σελίδα τους απλά αναφέρει ότι δε συστήνεται (όχι απαγορεύεται) η είσοδος παιδιών κάτω των 14 ετών
 

GioSpan

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Ναι αυτο το ειδα!
Απλα ειχε ενα οριο αν εισαι πανω η κατω απο 26!
Ολα καλα παντως κλεισαμε τις θεσεις!
Επισης αν ξερεις κανεις για τα αστικα που σε πανε Αουσβιτς καποιες πληροφοριες καποιο σαιτ..
Ευχαριστω!!
 

giorgos vzr

Member
Μηνύματα
75
Likes
259
Επόμενο Ταξίδι
?
δεν γνωρίζω για το σαιτ πάντως, ο σταθμός των λεωφορείων είναι στο κέντρο ακριβώς διπλά από το εμπορικό, έχει αρκετά δρομολόγια σχεδόν ανα ώρα.
αν θυμαμαι καλά γράφουν προς oswiecim. το εισιτήριο έκανε κάπου στα 6ε μαζί με την επιστροφή.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.962
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Επισης αν ξερεις κανεις για τα αστικα που σε πανε Αουσβιτς καποιες πληροφοριες καποιο σαιτ..
Όπως το είπε ακριβώς ο @giorgos vzr ,δίπλα στο κεντρικό σταθμό, εισιτήριο από το εκδοτήριο εδώ:

Google Maps

Να πάτε μόνοι σας αλλά να κλείσετε εισιτήριο με ξενάγηση κατά τη γνώμη μου.
 

despoinaraf

New Member
Μηνύματα
1
Likes
3
Καλησπέρα! Είχα πάει με γκρουπ για να γλιτώσω την ταλαιπωρία του πήγαινε έλα, να μη χρειαστεί να νοιαστουμε εμείς για την έκδοση των εισιτηρίων, γενικά να είναι όλα έτοιμα χωρίς ψάξιμο και ήταν όλα μια χαρά. Για την ηλικία απ ότι διαβάζω στη σελίδα τους απλά αναφέρει ότι δε συστήνεται (όχι απαγορεύεται) η είσοδος παιδιών κάτω των 14 ετών
Καλησπέρα! Είχα πάει με γκρουπ για να γλιτώσω την ταλαιπωρία του πήγαινε έλα, να μη χρειαστεί να νοιαστουμε εμείς για την έκδοση των εισιτηρίων, γενικά να είναι όλα έτοιμα χωρίς ψάξιμο και ήταν όλα μια χαρά. Για την ηλικία απ ότι διαβάζω στη σελίδα τους απλά αναφέρει ότι δε συστήνεται (όχι απαγορεύεται) η είσοδος παιδιών κάτω των 14 ετών
Χαιρετε ελπιζω να απανταω σωστα εδω! μολις εκανα εγγραφη! Προτεινω ξεναγο ανεπυφιλακτα ! Ειναι τρομερη εμπειρια! Υπαρει Ελληνόφωνας ξεναγος (Πολωνός) στην Κρακοβια! Αυτος μας είχε κλεισει τα εισητηρια -ιδιωτικη μεταφορα και ξεναγήση! Τον είχαμε κλεισε και για το Αλατορυχειο αλλα και για ξεναγηση στην πόλη άξιζε! Μην παραλειψετε να φάτε στο CHATA!!!!!!
 

chrgkoutz

Member
Μηνύματα
358
Likes
1.181
Ονειρεμένο Ταξίδι
Δάση Βόρειου Καναδά
Καλημέρα!!!!πώς είναι εκεί τα πραγματα?με το πόλεμο ακριβώς δίπλα... Θέλω να κλείσω εισιτήρια αλλά κολλάω....αλλά με τραβάει η τιμή.... 110....2ατομα....!!!!σε ψήνει η τιμή...
Δεν ειναι και τοσο φθηνη,αν αναλογισθεις ότι ενας μετριος προυπολογισμος μονο για μεταφορες αεροδρομιου, διαμονη, διατροφη απαιτουν 400-450€/ζευγος (για τρεις διανυκτερευσεις), αλλα τα υπολοιπα , που για μενα το να πας Κρακοβια, χωρις να επισκεφτειςΑουσβιτς, Αλατορυχεια, καστρο, μουσεια, υπογειος κλπ είναι αδιανοητο, κοστιζουν 250-300€/ζευγος.
Αρα 650-750€ για 4μερο (τρεις διανυκτερευσεις),δεν το λες και τοσο φθηνο.
Εκτος αν περιηγηθεις μονο την πολη και εχεις χρονο να μετακινεισαι μονο με ΜΜΜ
Αν κι όλα τα παραπανω είναι τελειως υποκειμενικα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.690
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom