Πολωνία Αποριες για κρακοβια

titikos

Member
Μηνύματα
164
Likes
76
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Ξέρω ότι είμαι εκτός θέματος αλλά θα πρότεινα σε όσους πάνε Κρακοβία για αρκετές μέρες να βάλουν στο πρόγραμμα και Βαρσοβία με τρένο. Η Βαρσοβία είναι τέλεια πόλη. Πήγα και θέλω να ξαναπάω. Προσωπική μου άποψη είναι ότι η Βαρσοβία είναι πολύ καλύτερη από την Κρακοβία.
@kougis μπορείς να μου πεις λεπτομέρειες σχετικά με τα τρένα; δρομολόγια για Βαρσοβία κ τιμές;
Ευχαριστώ
 

stakar

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Καλησπέρα. Θα ήθελα μια διευκρίνηση, όποιος ξέρει. Στο Μπιρκεμπαου μπορείς να πας πριν την είσοδο στο Αουσβιτς με λεωφορειο που έχει εκεί αφετηρία, συμφωνα μ αυτα που διάβασα στο τοπικ. Το βιβλίο που αγοράζεις στα ελληνικά έχει και διαδρομή για Μπιρκεμπάου ή όχι? Αν δεν έχει , το Μπιρκεμπάου πως το εξερευνείς χωρίς οδηγό ?
 

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Μην πας μονος και στα δυο, πιστεψε με, χωρις ξεναγο ειναι ανουσιο
Θα διαφωνήσω.. εμείς βρήκαμε οδηγό από το ίντερνετ, και ήταν απολύτως κατατοπιστικός ....
 

Яна

Member
Μηνύματα
262
Likes
288
Μην πας μονος και στα δυο, πιστεψε με, χωρις ξεναγο ειναι ανουσιο
17051903466208764287840593974703.jpg

Καθόλου ανούσιο. Μια χαρά στα λέει ο έντυπος οδηγός! Αυτός που είχα πάρει εγώ πριν 5 χρόνια περίπου, είχε κάποια πράγματα για το Μπίρκεναου.
 

titikos

Member
Μηνύματα
164
Likes
76
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
View attachment 451271
Καθόλου ανούσιο. Μια χαρά στα λέει ο έντυπος οδηγός! Αυτός που είχα πάρει εγώ πριν 5 χρόνια περίπου, είχε κάποια πράγματα για το Μπίρκεναου.
Από πού αγοράζει κάποιος τον οδηγό στα Ελληνικά;
 

lilly halkidiki

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπερα σε όλη την όμορφη παρέα! Θα ηθελα παρακαλω την βοήθεια κ εμπειρία σας για τα παρακάτω θέματα καθώς πρόκειται να ταξιδέψω κρακοβια την Πέμπτη 25/01 για 4 μέρες. Φτάνοντας απόγευμα Κρακοβία, ειπαμε να περάσουμε το υπόλοιπο της ημέρας στην πόλη. Παρασκευή 26/01 θελουμε να επισκεφθούμε το Ζακοπανε, έπειτα να παμε στο χιονοδρομικό κ τέλος στα θερμά λουτρά τους. Γνωρίζετε ποιο λεωφορείο θα πάρουμε για Ζακοπανε; Έπειτα με τι είδους συγκοινωνία πηγαίνουμε χιονοδρομικό κ λουτρα; ( αν πηγαίνει συγκοινωνία εκεί), χιονοδρομικό ειδα με λιφτ από Ζακοπάνε. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους απαντήσετε, καλά μας ταξίδια !!!❤
 

titikos

Member
Μηνύματα
164
Likes
76
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Καλησπερα σε όλη την όμορφη παρέα! Θα ηθελα παρακαλω την βοήθεια κ εμπειρία σας για τα παρακάτω θέματα καθώς πρόκειται να ταξιδέψω κρακοβια την Πέμπτη 25/01 για 4 μέρες. Φτάνοντας απόγευμα Κρακοβία, ειπαμε να περάσουμε το υπόλοιπο της ημέρας στην πόλη. Παρασκευή 26/01 θελουμε να επισκεφθούμε το Ζακοπανε, έπειτα να παμε στο χιονοδρομικό κ τέλος στα θερμά λουτρά τους. Γνωρίζετε ποιο λεωφορείο θα πάρουμε για Ζακοπανε; Έπειτα με τι είδους συγκοινωνία πηγαίνουμε χιονοδρομικό κ λουτρα; ( αν πηγαίνει συγκοινωνία εκεί), χιονοδρομικό ειδα με λιφτ από Ζακοπάνε. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους απαντήσετε, καλά μας ταξίδια !!!❤
Κατέβασε την εφαρμογή της flixbus. πάτα explore και θα σου βγαλει τα διαθεσιμα δρομολόγια για ζακοπανε. Για το χιονοδρομικό ψάξε τη σελίδα του κ σιγουρα θα βρεις λεπτομέρειες
 

titikos

Member
Μηνύματα
164
Likes
76
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Καλημέρα σε όλους.
θα ήθελα να σας ρωτήσω για τις μετακινήσεις προς Άουσβιτς και Αλατωρυχεία με Uber και Bolt
Είμαστε 5 άτομα και σκεφτόμουν τουλάχιστον το πήγαινε να το κάνουμε έτσι.
Επειδή δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ καμία εφαρμογή από τις δυο η πρώτη ερώτηση είναι αν έρχονται ταξί ή ιδιώτες με τα αυτοκίνητα τους και η δεύτερη είναι αν οι τιμές είναι σχετικά κοντά με αυτές των ΜΜΕ.
Ευχαριστώ
ΥΓ Ακολουθεί δεύτερη ερώτηση
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
θα ήθελα να σας ρωτήσω για τις μετακινήσεις προς Άουσβιτς και Αλατωρυχεία με Uber και Bolt
Είμαστε 5 άτομα και σκεφτόμουν τουλάχιστον το πήγαινε να το κάνουμε έτσι.
Επειδή δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ καμία εφαρμογή από τις δυο η πρώτη ερώτηση είναι αν έρχονται ταξί ή ιδιώτες με τα αυτοκίνητα τους
Προτιμότερα Bolt στην Κρακοβία, όσο για το τι θα έρθει εξαρτάται, εμένα μου χει τύχει ιδιωτικό αυτοκίνητο, σε άλλους ταξι. Η τιμή πάντως είναι προσυμφωνημένη αν αυτό σε απασχολεί.
οι τιμές είναι σχετικά κοντά με αυτές των ΜΜΕ.
Όχι δεν είναι κοντά, αλλά αυτό μπορείς να το τσεκάρεις εκ των προτέρων, αν σας συμφέρει στα πέντε άτομα γιατί όχι. Αλλιώς και με τα ΜΜΕ μια χαρά κάνεις τη δουλειά σου.

Σίγουρα Άουσβιτς και Αλατωρυχεία σε πρωινα γκρουπ και διαφορετικές ημέρες.
Πολύ σωστή προσέγγιση, συμφωνώ.
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.468
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom