Απροσδόκητα όμορφες χώρες/πόλεις και χώρες/πόλεις απογοήτευση..

Despinadmk

Member
Μηνύματα
288
Likes
1.122
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλασκα... <3
Ένα travel war μεταξύ Ρώμης και Βερολίνου με έκανε να ταξιδέψω στο Βερολίνο, που ειλικρινά αν δεν ήταν αυτό το war δεν νομίζω ότι θα ήταν στις επιλογές μου να πάω. ( Όχι σύντομα τουλάχιστον ). Υψηλές προσδοκίες μου δημιούργησαν οι ένθερμοι υποστηρικτές του Βερολίνου σε εκείνο το thread και τελικά η απόλυτη απογοήτευση.
Προς Θεού δεν πίστεψα στιγμή ότι μπορεί να ξεπεράσει την Αιώνια αλλά δεν περίμενα και τέτοια απογοήτευση.
Στην κατηγορία απροσδόκητα όμορφη χώρα θα βάλω την Καμπότζη. Υποτίθεται θα πηγαίναμε εκεί ίσα ίσα για τρεις μέρες να δούμε τους ναούς και μετά θα συνεχίζαμε Βιετνάμ ή Ταυλανδη και καταλήξαμε να αλλάξουμε τα εισιτήρια δυο φορές.
 

Eva Dreamer

Member
Μηνύματα
93
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΑΜΑΖΟΝΙΟΣ
Ένα travel war μεταξύ Ρώμης και Βερολίνου με έκανε να ταξιδέψω στο Βερολίνο, που ειλικρινά αν δεν ήταν αυτό το war δεν νομίζω ότι θα ήταν στις επιλογές μου να πάω. ( Όχι σύντομα τουλάχιστον ). Υψηλές προσδοκίες μου δημιούργησαν οι ένθερμοι υποστηρικτές του Βερολίνου σε εκείνο το thread και τελικά η απόλυτη απογοήτευση.
Προς Θεού δεν πίστεψα στιγμή ότι μπορεί να ξεπεράσει την Αιώνια αλλά δεν περίμενα και τέτοια απογοήτευση.
Στην κατηγορία απροσδόκητα όμορφη χώρα θα βάλω την Καμπότζη. Υποτίθεται θα πηγαίναμε εκεί ίσα ίσα για τρεις μέρες να δούμε τους ναούς και μετά θα συνεχίζαμε Βιετνάμ ή Ταυλανδη και καταλήξαμε να αλλάξουμε τα εισιτήρια δυο φορές.
Συμφωνώ..το Βερολίνο πέρα από τα μουσεία του και την ζωή του ήταν απογοητευτικο!
 

Robert

Member
Μηνύματα
114
Likes
256
Συμφωνώ..το Βερολίνο πέρα από τα μουσεία του και την ζωή του ήταν απογοητευτικο!
Γιατί απογοητευτικό το Βερολίνο;Εγώ που δεν είμαι και καθόλου των μουσείων,είναι απ'τα μέρη που θα ξαναπήγαινα.Βέβαια,όταν πήγα είχε και τέλειο καιρό και ίσως γι'αυτό μού άρεσε παραπάνω.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.823
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
δεν ξερω αν εχω ξαναγραψει εδω περα....να προεξοφλησω ομως οτι δεν παω σχεδον καθολου σε μουσεια...βαριεμαι απιστευτα...τρελαινομαι να κανω βολτες ολη την μερα, να τρωω κ να πινω κ να τσιμπολογαω, να χαζευω τον κοσμο, τα μαγαζια κλπ κλπ κλπ

μεγαλη απογοητευση ηταν κ για μενα η Βαρελωνη...απλα αδιαφορη....
αδιαφορο κ το Βουκουρεστι
απογοητευση κ το Αμβουργο
και το Παπεετε

μεγαλη εκπληξη το Μπουργκος (που σαι Yorgos να καμαρωσεις)
καλο το Αμστερνταμ (περιμενα να με αφησει αδιαφορο ελα ομως που....) οπως κ το Βερολινο...πολυ καλυτερα παο οτι περιμενα

Δεν μιλαω για πολιες Αυστριας γιατι δεν θα ειμαι αντικειμενικος
 

nikos78

Member
Μηνύματα
41
Likes
71
Επόμενο Ταξίδι
Λυών, Σπλιτ, Βουκουρέστι
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Εμένα μια πόλη που πήγα είναι αξιώσεις και τελικα δεν μου αρεσε ειναι η Βαρκελωνη! Λιθοβολιστε με

Η πιο ευχάριστη έκπληξη μέχρι τωρα ηταν η Ρουμανία :)
Και νομιζα ότι είμαι ο μοναδικός που την βρήκε αδιάφορη ως πόλη!!!
 

czac

Member
Μηνύματα
11
Likes
7
Μεγαλυτερη απογοητευση στα 20 χρονια που ταξιδευω ηταν με διαφορά η Μάλτα πίσω στο μακρυνό 2002. Ειχα στο μυαλό μου τις εξωτικές εικόνες των πρακτορείων και τα κάστρα των ιπποτών και βρήκα μια χώρα που (τότε τουλάχιστον) θύμιζε περισσότερο Β.Αφρική παρά Ευρώπη. Μεχρι τις βαλιτσες μας ανοιξαν στο ξενοδοχειο και εκλεψαν ο,τι ειχε εστω και ελαχιστη αξια.

Μεγαλυτερη εκπληξη η Καμποτζη τόσο σε ομορφιά όσο και σε νοοτροπία. Τη Siem Reap ειδικά την ερωτευτηκα. Someday somehow I'll be back!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.623
Likes
50.289
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Στις θετικές εκπλήξεις θα έβαζα την Ιρλανδία, αν βγάλεις το Δουβλίνο που το βρήκα αδιάφορο. Απορώ πώς είχα σνομπάρει τέτοια χώρα για τόσα χρόνια: καταπληκτικά αρχαία, ωραία χωριά, φοβερά τοπία, ωραίος κόσμος, κάποια πράγματα εξαιρετικά φθηνά (ενοικίαση αυτοκινήτου 5 ευρώ την ημέρα!), μυστξριωδη ψιλοακατοικητα νησιά, πάρα πολλά να δεις χωρις ιχνος άλλου τουριστα στον ορίζοντα (Γεναρη πήγαμε), ωραια μουσική, όλα εξαιρετικά, με μεγαλυτςρη έκπληξη το ποσο αρμοσφαιρικα είναι τα απίστευτα αρχαία της. Της αφιερωσαμε 3 εβδομάδες και μας φανηκαν και λίγες.
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.230
Likes
7.618
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Ευχάριστες εκπλήξεις, Νορβηγία, Βουκουρέστι, Σμύρνη..... δυσάρεστες-αδιάφορες, αλλά όχι απαραίτητα κακές, Τουλούζη, Βαρκελώνη, Γένοβα, Κωνσταντινούπολη....
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.162
Likes
5.047
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
Στα συν , απο χωρες - Ρουμανια , Βοσνια , Πορτογαλια , Ιορδανια
απο περιοχες - Pouglia - Extremadura - Bretagne

Στα πλην , απο πολεις - Βερολινο , Αμβουργο , Μαδριτη , Μοναχο , Βουδαπεστη , Μοσχα
απο χωρες - Τυνησια
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.636
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom