Ολλανδία Απόδραση απο το Άμστερνταμ

vlassis

Member
Μηνύματα
115
Likes
33
Ταξίδι-Όνειρο
Περου-Χιλη
Στις 12 του Οκτώβρη πετάω για Άμστερνταμ για 5 μερούλες. Ψάχνοντας για διαμονή βρήσκω οτι η τέταρτη βραδιά δηλαδή το Σάββατο 15/10 για κάπιο λόγο η διαμονή είναι πολύ ακριβή ( 200€ περίπου) το δίκλινο πράγμα για μένα απαγορευτικό, αυτές τις δύσκολες μέρες που περνάμε. Στην αρχή σκέφτηκα να το ακυρώσω το ταξιδάκι αλλά τώρα λέω να πάω τις τελευταίες 2 μέρες σε κάποια άλλη πόλη εκτός του Άμστερνταμ. Θα ήθελα λοιπόν να μου προτείνετε για σ/κ 15-16/10 μία άλλη ενδιαφέρουσα πόλη στην Ολλανδία ( και ξενοδοχείο) με την ελπίδα οτι εκει η διαμονή θα είναι σε φυσιολογικά επιπεδα και εαν ξέρετε με πιο τρόπο μπορώ να πάω εκεί απο Άμστερνταμ.
 

vlassis

Member
Μηνύματα
115
Likes
33
Ταξίδι-Όνειρο
Περου-Χιλη
Ελάτε ρε παιδιά ρίξτε καμιά γνώμη. Εγώ προσανατολίζομαι για Ρόττερνταμ, να πάω η θα φάω καμμιά φόλα?:bleh: Δεν έχω καμμία εικόνα της χώρας:(
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Utrecht!!
Υπέροχη μικρή πόλη μη σου πω οτι μου άρεσε περισσότερο και απο το Αμστερνταμ..
πάς με τραίνο περίπου μια ώρα..δοκίμασε το!!
 

Despina A

Member
Μηνύματα
18
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Σκανδιναβία-Ν.Αμερική
Ελάτε ρε παιδιά ρίξτε καμιά γνώμη. Εγώ προσανατολίζομαι για Ρόττερνταμ, να πάω η θα φάω καμμιά φόλα?:bleh: Δεν έχω καμμία εικόνα της χώρας:(
Σόρυ, δεν αντιλήφθηκα...(νόμιζα πως αναζητούσες διαμονή κοντά στο Αμστερνταμ). Λοιπόν, δαγκωτό Delft ! Κουκλίστικη, με γραφικά κανάλια για ένα πολύ ρομάνς ΣΚ.......
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.678
Likes
16.451
Όλα τα παραπάνω .....

Αξίζει επίσης για κάποιον που έχει αυτοκίνητο να κάνει το γύρο του κόλπου βορειοανατολικά του Άμστερνταμ και την διέλευση του εντυπωσιακού φράγματος Afsluitdijk μήκους 30+ χλμ και πλάτους 90 μέτρων...

Το ξέρετε ότι υπάρχουν ξενοδοχεία δίπλα σε κανάλια και πάνε κάποιοι για παγοδρομία όταν οι συνθήκες το επιτρέπουν .........

ΥΓ going dutch λένε οι Άγλλοι όταν θέλουν να πάνε στο εστιατόριο εννοώντας ότι ο καθένας θα πληρώσει ακριβώς ότι πάρει...( Εννοούν ότι οι Ολλανδοί είναι τσιγκούνηδες; ποιος ξέρει :roll:)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.259
Μηνύματα
885.349
Μέλη
38.934
Νεότερο μέλος
msayath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom