Ισπανία Απόδραση στη Βαρκελώνη :)

katerinadro

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
μια χαρα ειναι τον Σεπτεμβριο.
Θα υπολογιζεις περιπου το εισητηριο στα 150 ευρω ( βγαινουν πολλες προσφορες)
οποτε μπορεις να το βρεις και φτηνοτερα.
Για ξενοδοχειο θα υπολογιζεις 30-40 ευρω το ατομο.
Α δλδ δεν θα ξοδευτω ιδιαιτερα...;):D
Ωραια επειδη απ οτι διαβαζω γνωριζεις τα παντα για βαρκελωνη αν χρειαστω κατι αλλο μεχρι τοτε να υπολογιζω σε σενα!!:D..Ευχαριστω!
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.495
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Καλημέρα παίδες!!! :xmas_wink:

Να ρωτήσω κι εγώ με την σειρά μου, αρχές Μαρτίου που θα πάω τι θα λέει?
Από καιρό, κόσμο κλπ?

Και κάτι ακόμα, στην μετεπιβίβαση στο μόναχο, οι αποκευές μεταφέρονται αυτόματα από αεροπλάνο σε αεροπλάνο? Ή είναι το ίδιο?
(ελπίζω να μην είναι πολύ χαζή η ερώτησή μου....)
 

Christos1982

Member
Μηνύματα
55
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Los Angeles- L.V - San Fr
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΛΑΣΚΑ
Καλημέρα παίδες!!! :xmas_wink:

Να ρωτήσω κι εγώ με την σειρά μου, αρχές Μαρτίου που θα πάω τι θα λέει?
Από καιρό, κόσμο κλπ?

Και κάτι ακόμα, στην μετεπιβίβαση στο μόναχο, οι αποκευές μεταφέρονται αυτόματα από αεροπλάνο σε αεροπλάνο? Ή είναι το ίδιο?
(ελπίζω να μην είναι πολύ χαζή η ερώτησή μου....)
Αν ειναι η ιδια η εταιρια το πιθανοτερο ειναι να συνεχιζει το ιδιο αεροσκαφος..φορτωνει και φευγει...αν ειναι με μεταβιβαση σε αλλη εταιρια πχ Iberia θα χρειαστει οπως ειναι φυσικο να μεταφερθουν και οι αποσκευες...Καλυτερα για να εισαι σιγουρος πρεπει να ρωτησεις εκεινη τη στιγμη....Κανενας δε μπορει να σου πει τι πολιτικη εχει η εταιρια ή το αεροδρομιο....Ρωτωντας πας στην πολη....
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.495
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Α οκ, θα ρωτήσω καμιά αεροσυνοδό επι τόπου :xmas_biggrin:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.129
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλημέρα παίδες!!! :xmas_wink:

Να ρωτήσω κι εγώ με την σειρά μου, αρχές Μαρτίου που θα πάω τι θα λέει?
Από καιρό, κόσμο κλπ?

Και κάτι ακόμα, στην μετεπιβίβαση στο μόναχο, οι αποκευές μεταφέρονται αυτόματα από αεροπλάνο σε αεροπλάνο? Ή είναι το ίδιο?
(ελπίζω να μην είναι πολύ χαζή η ερώτησή μου....)
Δεν είναι χαζή η ερώτησή σου, χαζή είναι η απάντηση που πήρες. Προφανώς πετάς με ένα εισιτήριο, οπότε οι αποσκευές σου θα πάνε απευθείας στον τελικό προορισμό. Δε χρειάζεται να ρωτήσεις κανένα, είναι απολύτως αυτονόητο, και στο check-in θα σου δώσουν και απόδειξη που θα λέει που ακριβώς πρέπει να τις παραλάβεις. Όλα αυτά είναι άσχετα από το αν θα είναι ίδιο το αεροπλάνο, το οποίο έχει κάπου 0.5% πιθανότητα να συμβεί, καθώς έτσι κι αλλιώς θα ξεφορτωθούν όλες οι αποσκευές από το αεροπλάνο, και δα διαχωριστούν από τις αποσκευές των άλλων επιβατών που κατευθύνονται στο Μόναχο ή με άλλα αεροπλάνα σε άλλους προορισμούς.
 

Christos1982

Member
Μηνύματα
55
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Los Angeles- L.V - San Fr
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΛΑΣΚΑ
Λοιπον, ο σοφος λαος λεει ενα ρητο...Φυλαγε τα ρουχα σου να εχεις τα μισα....αν θες λοιπον και συ να εχεις εστω και τα μισα ρουχα στον τελικο σου προορισμο, απλα ρωτα...δεν χρεωνονται οι ερωτησεις.....ακομα και αν θεωρουνται αυτονοητες οι απαντησεις....
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.129
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Λοιπον, ο σοφος λαος λεει ενα ρητο...Φυλαγε τα ρουχα σου να εχεις τα μισα....αν θες λοιπον και συ να εχεις εστω και τα μισα ρουχα στον τελικο σου προορισμο, απλα ρωτα...δεν χρεωνονται οι ερωτησεις.....ακομα και αν θεωρουνται αυτονοητες οι απαντησεις....
Εσύ πόσες φορές έχεις πετάξει με ανταπόκριση πτήσεων?
 

RED ROSE

Member
Μηνύματα
31
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Περιμενω την στιγμη για
Ταξίδι-Όνειρο
Περου
η βαρκελωνη,ειναι απο τις ωραιοτερες πολεις,που εχω ταξιδεψει.Τοσο ερωτικη,ζωντανη πολη,που δεν θα βαριοταν κανεις,ακομη και μονος του.Εχει τοσα πολλα,να δεις,να κανεις,που ο χρονος περναει,τοσο γρηγορα και ευχαριστα,ωστε οι μερες που διαρκει το ταξιδι να μην επαρκουν.Την λατρευω.Ι will be back!
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.495
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Δεν είναι χαζή η ερώτησή σου, χαζή είναι η απάντηση που πήρες. Προφανώς πετάς με ένα εισιτήριο, οπότε οι αποσκευές σου θα πάνε απευθείας στον τελικό προορισμό. Δε χρειάζεται να ρωτήσεις κανένα, είναι απολύτως αυτονόητο, και στο check-in θα σου δώσουν και απόδειξη που θα λέει που ακριβώς πρέπει να τις παραλάβεις. Όλα αυτά είναι άσχετα από το αν θα είναι ίδιο το αεροπλάνο, το οποίο έχει κάπου 0.5% πιθανότητα να συμβεί, καθώς έτσι κι αλλιώς θα ξεφορτωθούν όλες οι αποσκευές από το αεροπλάνο, και δα διαχωριστούν από τις αποσκευές των άλλων επιβατών που κατευθύνονται στο Μόναχο ή με άλλα αεροπλάνα σε άλλους προορισμούς.
Καλημέρα!!

Ευχαριστώ πολύ για τα τιπς :)
 

Christos1982

Member
Μηνύματα
55
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Los Angeles- L.V - San Fr
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΛΑΣΚΑ
Εσύ πόσες φορές έχεις πετάξει με ανταπόκριση πτήσεων?
Μια φορα και δεν το ξανακανω...μου εχασαν τη βαλιτσα....αυτο που λες ειναι σωστο, ετσι γινεται, απλα οταν την πατας κρατας μια πισινη....πραγματικα δεν ξερω τι ειχε συμβει τοτε...ολο δικαιολογιες μου εβρισκαν οτι εγινε αλλαγη αεροσκαφους και μαλλον καθυστερησαν να τις φορτωσουν....τρελα πραγματα..γι αυτο αναφερω οτι ειναι και θεμα εταιριας και αεροδρομιου...και καλυτερα να ρωτησει....Μπορει να ημουν και εγω ατυχος...
 

kosdan

Member
Μηνύματα
149
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Ελλαδα!!
Ταξίδι-Όνειρο
Διαστημα
Μια φορα και δεν το ξανακανω...μου εχασαν τη βαλιτσα....
Μπορει να ημουν και εγω ατυχος...
Χρησταρα με alitalia πεταξες ετσι??
Σε ολους εχει τυχη καποτε να "χασουν" τις αποσκευες,και σε εμενα εχει τυχη αλλα μην το βλεπεις σαν ατυχια γιατι δεν εξαρτατε απο εσενα,αλλα απο αλλους παραγοντες.
οσο για τις ανταποκρισεις σε πληροφορο οτι οι περισοτεροι δεν πανε με κατευθειαν πτησης λογο κοστους.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.242
Μέλη
38.935
Νεότερο μέλος
newrevie

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom