ΗΠΑ Από την Νέα Υόρκη στο Μαϊάμι

pxanth

Member
Μηνύματα
109
Likes
75
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
στο booking βλεπω στα ξενοδοχεια γραφει οτι δεν συμπεριλαμβανεται 14.75% φορος. αυτο το 14.75% το πληρωνω την βραδια η απο συνολικο ποσο της κρατησης ειναι + 14,75% ?
Το ίδιο δεν βγαίνει, όπως και να τα υπολογίσεις? Κατά την αναχώρησή σου, θα χρεωθεί η πιστωτική σου κάρτα με το συνολικό ποσό στο οποίο θα συμπεριλαμβάνονται και οι φόροι.
 

Lexuss

Member
Μηνύματα
314
Likes
169
πιο βγαινει το ιδιο? γηα το πακετα ολο μαζι με τα αεροπορικα μιλας? οσο για αυτο που λες οτι θα μου χρεωσει την καρτα πριν παω αυτο δεν θα γινει γιατι το εκλεισα με την επιλογη δωρεαν ακυρωση και πληρωνετε κατα την διαμονη σας οποτε θα τα πληρωσω ολα απο εκει.
 

pxanth

Member
Μηνύματα
109
Likes
75
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
πιο βγαινει το ιδιο? γηα το πακετα ολο μαζι με τα αεροπορικα μιλας?
Ρώτησες για τα ξενοδοχεία, απάντησα για τα ξενοδοχεία. Ξαναδιάβασε την απάντηση μου, μαζί με την παράθεση που έκανα.

οσο για αυτο που λες οτι θα μου χρεωσει την καρτα πριν παω αυτο δεν θα γινει γιατι το εκλεισα με την επιλογη δωρεαν ακυρωση και πληρωνετε κατα την διαμονη σας οποτε θα τα πληρωσω ολα απο εκει.
Δεν είπα ότι θα χρεωθείς πριν πας. Όταν λέω κατά την αναχώρηση, εννοώ από το ξενοδοχείο - το checkout που λέμε.
 

Lexuss

Member
Μηνύματα
314
Likes
169
α ναι νομιζα κατα την αναχωρηση μου απο ελλαδα οτι ενοουσες. ας πουμε το hotel εχει 540 + 14.75% φορος θα παω στα 620.
 

pxanth

Member
Μηνύματα
109
Likes
75
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Σωστά, 620 θα είναι η τελική χρέωση.

Καλά έκανες κατά τη γνώμη μου και έκλεισες με "Pay at Hotel", θα πρότεινα να συνεχίσεις να ψάχνεις μέχρι τον Αύγουστο, ίσως και να βρεις κάτι καλύτερο/οικονομικότερο. Αυτό τουλάχιστον συνέβη στη δικιά μου περίπτωση, τον προηγούμενο Αύγουστο, στην NY.
 

Lexuss

Member
Μηνύματα
314
Likes
169
ενοειτε μερα παρα μερα μπαινω και ξαναβλεπω τις τιμες αν δω κατι καλυτερο σε τιμη ακυρωνω με την δωρεαν ακυρωση που μου δινει, αυτο που εχω ειδη κλειση και κανω κρατηση το αλλο. απλα επειδη θελω ξενοδοχειο στην times square ειναι ολα πολυ ακριβα. αυτο που εκλεισα χθες σημερα το εχει 100 ευρω πανω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.199
Μηνύματα
883.625
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom