Από 26.11: 500.000 Ryanair-εισιτήρια των 8 ευρώ!

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

demi2502

New Member
Μηνύματα
0
Likes
0
να ρωτησω κ κατι αλλο ασχετο ομως με την ryanair...
πηγα να κλεισω εμ την easy jet και με ρωταει για αποσκευες.
αν δεν βαλω αποσκευες τι επιτρεπεται να παρω μαζι μου?

μηπως μπορω να παρω δςρεαν μια μεχρι 20 κιλα κ απο κει κ περα αν θελω επιπλεον πληρωνω εξτρα,, γιατι εγω κατι τετοιο καταλαβα.
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
να ρωτησω κ κατι αλλο ασχετο ομως με την ryanair...
πηγα να κλεισω εμ την easy jet και με ρωταει για αποσκευες.
αν δεν βαλω αποσκευες τι επιτρεπεται να παρω μαζι μου?

μηπως μπορω να παρω δςρεαν μια μεχρι 20 κιλα κ απο κει κ περα αν θελω επιπλεον πληρωνω εξτρα,, γιατι εγω κατι τετοιο καταλαβα.
Μμμμμ... μάλλον λάθος κατάλαβες :xmas_lol: Για δες εδώ http://www.travelstories.gr/%E3%E5%...%F2-%E1%F0%EF%F3%EA%E5%F5%E5%F2-easy-jet.html
 

dimpanayio

Member
Μηνύματα
52
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία,γη του Πυρός,Αν
παιδιά στο πρώτο βιντεακι με τις κοπέλες, οι επιβάτες μου φάνηκαν σκωτσέζοι ή ουαλοί που γυρνάνε η πηγαίνουνε σε ισπανικά ή ελληνικά θέρετρα και είναι τελείως στουπι φυσικά. :))
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Αυτό με τις όρθιες θέσεις εγώ θα το έκανα πάντως αν ήταν πχ.100 ευρώ φθηνότερο το εισιτήριο,το ταξίδι ήταν εντός Ευρώπης και οι ζώνες που δένεσαι τηρούσαν τις προδιαγραφές ασφαλείας.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Αυτό με τις όρθιες θέσεις εγώ θα το έκανα πάντως αν ήταν πχ.100 ευρώ φθηνότερο το εισιτήριο,το ταξίδι ήταν εντός Ευρώπης και οι ζώνες που δένεσαι τηρούσαν τις προδιαγραφές ασφαλείας.
Μη λέτε ρε σεις σαχλαμάρες... υπάρχει ποτέ περίπτωση να δωθεί άδεια να πετάξει αεροπλάνο με ορθίους?? ότι βλακεία σας δίνει ο Λίγδης την καταπίνετε αμάσητη... αυτός διαφήμιση κάνει κι εσεις παίζετε το παιχνίδι του...
 

peter75rhodes

Banned
Μηνύματα
329
Likes
99
Επόμενο Ταξίδι
GWT/BGY/BRA/AMS/MAD/CRL
Ταξίδι-Όνειρο
Island/Grönland
Μη λέτε ρε σεις σαχλαμάρες... υπάρχει ποτέ περίπτωση να δωθεί άδεια να πετάξει αεροπλάνο με ορθίους?? ότι βλακεία σας δίνει ο Λίγδης την καταπίνετε αμάσητη... αυτός διαφήμιση κάνει κι εσεις παίζετε το παιχνίδι του...
Ξερόλα, μάθε και αυτό: Στις ΗΠΑ πετάνε αεροπλάνα εδώ και χρόνια με όρθιους. Δεν θα σε ρωτήσουν κιόλας αν θα δώσουν άδεια. Όσο για τη RYANAIR ποτέ μα ποτέ δεν ανακοίνωσε κάτι τέτοιο επίσημα ούτε για χρήση τουαλέτας επι πληρωμή. Όλα είναι κακόβουλες φήμες που ξεκινούν από άλλες εταιρίες γιατί χαλιούνται με την απόλυτη ακρίβεια που καταφέρνει πάντα να έχει η Ιρλανδική εταιρία.
 
Last edited by a moderator:

peter75rhodes

Banned
Μηνύματα
329
Likes
99
Επόμενο Ταξίδι
GWT/BGY/BRA/AMS/MAD/CRL
Ταξίδι-Όνειρο
Island/Grönland
Ή είναι απλός άνθρωπος όπως λες ή μας περνάει για απλοϊκούς... σε λίγο θα μας πει ότι και το περπάτημα στο διάδρομο προσγείωσης είναι καλή γυμναστική πριν την πτήση...
Σε ορισμένα αεροδρόμια, η απόσταση είναι πολύ μικρή για λεωφορεί ή βέβαια για φυσούνα. Το ίδιο κάνει και η μονοπωλιακή Ολυμπιακή/Aegean σε Σάμο και Καβάλα που βρέθηκα πρόσφατα: ποδαράκια! Μην τα ρίχνουμε όλα στην RYANAIR.
 
Last edited by a moderator:

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
έχουν ανέβει λέβελ τα μποτάκια στις μέρες μας.
τι σου κάνει η τεχνολογία...
 

peter75rhodes

Banned
Μηνύματα
329
Likes
99
Επόμενο Ταξίδι
GWT/BGY/BRA/AMS/MAD/CRL
Ταξίδι-Όνειρο
Island/Grönland
και μια βιντεάρα

Αυτό που στην Ευρώπη είναι αυτονόητο, εδώ μας παραξενεύει!!! Είδατε τί παθαίνουν όσοι δεν διαβάσουν τους όρους της κάθε εταιρίας;;;
Κοπελιές, να προσέχετε άλλη φορά ή να μην κουβαλάτε τόσα καλλυντικά!!!
 

peter75rhodes

Banned
Μηνύματα
329
Likes
99
Επόμενο Ταξίδι
GWT/BGY/BRA/AMS/MAD/CRL
Ταξίδι-Όνειρο
Island/Grönland
παιδιά στο πρώτο βιντεακι με τις κοπέλες, οι επιβάτες μου φάνηκαν σκωτσέζοι ή ουαλοί που γυρνάνε η πηγαίνουνε σε ισπανικά ή ελληνικά θέρετρα και είναι τελείως στουπι φυσικά. :))
Το βίντεο είναι από προβοκατόρικο σάιτ ανταγωνιστικής εταιρίας που επιχειρεί να βλάψει την RYANAIR επειδή είναι 1η στην ακρίβεια σε όλη την Ευρώπη! Μπορεί και να αφαιρούν καλλυντικά επειδή τα υγρά των δοχείων ξεπερνούν τα 100 ml!!!
 
Last edited by a moderator:

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Ξερόλα, μάθε και αυτό: Στις ΗΠΑ πετάνε αεροπλάνα εδώ και χρόνια με όρθιους. Δεν θα σε ρωτήσουν κιόλας αν θα δώσουν άδεια. Όσο για τη RYANAIR ποτέ μα ποτέ δεν ανακοίνωσε κάτι τέτοιο επίσημα ούτε για χρήση τουαλέτας επι πληρωμή. Όλα είναι κακόβουλες φήμες που ξεκινούν από άλλες εταιρίες γιατί χαλιούνται με την απόλυτη ακρίβεια που καταφέρνει πάντα να έχει η Ιρλανδική εταιρία.

Μπορεις ανετα να πεις τη γνωμη σου χωρις τους χαρακτηρισμους που χρησιμοποιεις πιστευω.
 
Last edited by a moderator:

peter75rhodes

Banned
Μηνύματα
329
Likes
99
Επόμενο Ταξίδι
GWT/BGY/BRA/AMS/MAD/CRL
Ταξίδι-Όνειρο
Island/Grönland
Δεν κατάλαβα τι εννοείς.
Εννοώ πως δεν θα πάθουμε τίποτα αν πάρουμε μαζί μας ΜΟΝΟ τα απαραίτητα και όχι ό,τι μας καπνίσει! Έρευνες έχουν δείξει πως οι έλληνες ταξιδιώτες κουβαλούν από ανασφάλεια πολλές αποσκευές, ενώ στην ουσία χρησιμοποιούν ένα 60-70% αυτών! Η RYANAIR, η easyjet και η wizzair σε αντίθεση με άλλες εταιρίες δεν σε χρεώνουν τις βαλίτσες αν δεν σε ρωτήσουν πρώτα. Στην Ελλάδα, η μονοπωλιακή Ολυμπιακή/Αιγαίου σε χρεώνει βαλίτσα είτε έχεις, είτε όχι!
 
Last edited by a moderator:
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.896
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom