Αρμενία Αρμενία, big trouble σε σκυλοκαμπαρέ...

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.000
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
Αν και στο χουν πει ηδη πολλοι να σου γραψω κι εγω καπου εδώ ότι ολες οι ιστοριες σου που εχω διαβασει είναι σουπερ απολαυστικες, εχεις φοβερο ταλεντο στην γραφη , και περιμενουμε με ανυπομονησια και άλλες ιστοριες σου.
 
Last edited by a moderator:

s-travelholic

Member
Μηνύματα
55
Likes
346
Νοέμβριος, 2011. Εν μέσω κρίσης, κινδυνολογίας, παπαρολογίας, φόρων, πόρων, αναδρομικών, μικροαστικών, πολεοδομικών, χαρατσιών και τινών ακόμη φαιδρών της παστεριωμένης καθημερινότητας, ξεκίνησα ένα ξαφνικό ταξίδι προς Τουρκία, Γεωργία, Αρμενία, Αζερμπαϊτζάν.
Ο Οκτώβριος είχε περάσει, μεταξύ κάποιων θρασύτατων ανθρωποειδών που υποδύονταν τους τεχνίτες οικοδόμους, καθώς και στο στόχαστρο ενδημικής ποικιλίας πολεοδομικών υπαλλήλων, που μονίμως έτριβαν τον δείκτη με τον αντίχειρα, κάνοντας τους τελωνειακούς της Σενεγάλης να φαντάζουν σαν ντροπαλές νοικοκυρές...
Μετά την 4η τροποποίηση των σχεδίων μιας απλής εξωτερικής τουαλέτας, καθ’ υπόδειξη του αρμόδιου υπαλλήλου Πολεοδομικού γραφείου και την κατάθεση του σχετικού φακέλου, θεώρησα ότι -άνετα- είχα το χρόνο για ένα ταξίδι μέχρι το Αζερμπαϊτζάν με την μοτοσυκλέτα μου, μέχρι τον επόμενο έλεγχο των αρχιτεκτονικών σχεδίων.
Έτσι, ένα ηλιόλουστο πρωϊνό φουλάριζα στο βενζινάδικο της Αρετσούς στο Χαμόδρακα, με λίγα ρούχα στις βαλίτσες, κανά δύο κιλά ξηρούς καρπούς, μισό κιλό παστέλι, ζάχαρη, καφέ και χαλαρή “στ’ @ρχ@δια μου” διάθεση. View attachment 256712
Καλά, αφού δεν έκαψα το σπίτι σήμερα, φθηνά την γλίτωσα. Ξεκινάω για μπρεκφαστ και καθώς ζεσταίνω τηγανάκι, ανοίγω πισι και πέφτω πάνω σε ταξιδιωτική ιστορία-μαργαριτάρι. Το τηγανάκι κάηκε, θα Με πάρετε άλλο;
 

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.730
Likes
14.331
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Καλά, αφού δεν έκαψα το σπίτι σήμερα, φθηνά την γλίτωσα. Ξεκινάω για μπρεκφαστ και καθώς ζεσταίνω τηγανάκι, ανοίγω πισι και πέφτω πάνω σε ταξιδιωτική ιστορία-μαργαριτάρι. Το τηγανάκι κάηκε, θα Με πάρετε άλλο;
Από τον @Basile Metallinos μην περιμένεις. Αν ήταν να σου είχε χυθεί στο πάτωμα το ρούμι, ναι.
Μπορώ να σΕ πάρω εγώ τηγανάκι.
 

duty_free

Member
Μηνύματα
892
Likes
3.079
Ω συγγνώμη που ταράσσω το υπέροχο ανάγνωσμα της ΑΤΥ (αυτου ταξιδιωτικης υψηλοτητος) Basile Metallinos, αλλά θέλω να τονίσω πως... Δεν έχω ταξιδέψει πολύ στο εσωτερικο χωρων οπότε η άποψή μου δέν είναι και τόοοσο ιερά, αλλά αν δεν έχεις μπεί σε μίνιβαν για να κάνεις το Τυφλίδα Ερεβαν (και τούμπαλιν) τότε μάλλον δεν έχεις δει τίποτις. Ούτε καν τον Στάλιν να θεωρειται αμφιλεγόμενος – λολ , κάπου το διάβασα εδω μέσα αλλά δεν μπορώ να βρω το λινκ!

ΥΓ: Κάθησα και (ξανα) διάβασα την ιστορια - ΥΠΕΡΟΧΗ, μην επαναλαμβανομεθα, αλλά πρέπει!
 

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.730
Likes
14.331
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Ω συγγνώμη που ταράσσω το υπέροχο ανάγνωσμα της ΑΤΥ (αυτου ταξιδιωτικης υψηλοτητος) Basile Metallinos, αλλά θέλω να τονίσω πως... Δεν έχω ταξιδέψει πολύ στο εσωτερικο χωρων οπότε η άποψή μου δέν είναι και τόοοσο ιερά, αλλά αν δεν έχεις μπεί σε μίνιβαν για να κάνεις το Τυφλίδα Ερεβαν (και τούμπαλιν) τότε μάλλον δεν έχεις δει τίποτις. Ούτε καν τον Στάλιν να θεωρειται αμφιλεγόμενος – λολ , κάπου το διάβασα εδω μέσα αλλά δεν μπορώ να βρω το λινκ!

ΥΓ: Κάθησα και (ξανα) διάβασα την ιστορια - ΥΠΕΡΟΧΗ, μην επαναλαμβανομεθα, αλλά πρέπει!
Ε όχι!! Η κόρη μου με τον άντρα της το καλοκαίρι που μας πέρασε, έκανε το Κουτάισι- Τιφλίδα (ένεκα πόρτας που έφαγαν από την Wizz σε εισιτήριο αγορασμένο 2 μήνες πριν). Ήταν 06:00 το πρωί και μόνο νερό δεν πέταγαν στον οδηγό του βάν για να τον κρατούν ξύπνιο.
Και φυσικά ο @Basile Metallinos μας λείπει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.648
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom