Γαλλία Γερμανία Ελβετία Αρχες Μάρτη-10 μερες-Ελβετία/Γερμανια/Αλσατία

chris or

Member
Μηνύματα
176
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Όσλο
Ταξίδι-Όνειρο
Πεκίνο,Λαπώνια,Μάλτα
Ζηλειαρα νενα!!!!χιχι χι
Που θα ειναι η βαση σου;
Και ακομα-για ολους τους γνωστες-ποσο στοιχιζουν τα εισητηρια απο βασιλεια για βερνη και για ζυριχη;
 

chris or

Member
Μηνύματα
176
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Όσλο
Ταξίδι-Όνειρο
Πεκίνο,Λαπώνια,Μάλτα
Τωρα που το σκεφτομαι ισως το ξαναρωτησα αυτο....
Υπαρχει καποιος/α να ρωτησω καποια πραγματα σχετικα με την περιοχη σε προσωπικο μηνυμα;
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Ζηλειαρα νενα!!!!χιχι χι
Που θα ειναι η βαση σου;
Και ακομα-για ολους τους γνωστες-ποσο στοιχιζουν τα εισητηρια απο βασιλεια για βερνη και για ζυριχη;
ω ναι είμαι πολυυ ζουλιαρα :p :p
δεν θα εχω βαση θα γινω τσιγγανα για 10 μερες..οπου με βγαλει το χιονι αν δεν γυρισω ψαξτε με!
 

chris or

Member
Μηνύματα
176
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Όσλο
Ταξίδι-Όνειρο
Πεκίνο,Λαπώνια,Μάλτα
Νενα τον καιρο που τον ειδες;οτι θα εχει κρυα κ χιονια;απο καποιο σαιτ ή απο προσωπικες εμπειριες;
Εγω παντως θα σε ψαξω...αν χαθεις.Σου τα χω μαζεμενα!!!(χοχο).
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
στο freemeteo κοιταζω κατά βαση γιατι δειχνει πιο ζεστο καιρο κ δεν θελω να χτυπάω το κεφαλι μου στον τοιχο για τις μερες που εκλεισα αδεια κ εισιτηρια! :p
χαχαχ ωραια θα με βρεις για να με βρισεις :p
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
πάντως η αλήθεια είναι οτι πέρισυ αρχές Μαρτίου που ήμουν στην περιοχή, ο καιρός ήταν απλά υπέροχος!!!ευχομαι και φέτος !!!
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
κ.Ιωαννα τη μερα που θα πατησω το τακουνι μου εκει είμαι σιγουρη ότι θα κατέβουν παγόβουνα..είμαι κατσικοποδαρη :)
παντως από το στομα σας κ στου Θεου το αυτι ..
 

giorgosn_s

Member
Μηνύματα
32
Likes
23
Γεια σε όλους!
I need your help.
Θα ταξιδέψω μέσα Μαρτίου στην Ελβετία. Η βάση μου θα είναι στην Γενεύη όπου θα μείνω για 10 μέρες. Τις 3 - 4 από αυτές θα πάω σε χιονοδρομικά κυρίως Γαλλίας (λόγω κόστους) αλλά και Ελβετίας.
Τις υπόλοιπες μέρες τι θα μου προτείνατε να επισκεφθώ αλλά και με ποιό τρόπο με συμφέρει;
Έχω βρει ένα πακέτο εισητηρίων τρένου Swiss Pass με κόστος 272CHF για 4 ημέρες και περιλαμβάνει εισητήρια για όλο το δίκτυο του τρένου σε όλη τη χώρα, όλα τα καραβάκια (για τις λίμνες), εισητήρια για 470 μουσεία και 50% έκπτωση για cable cars.
Τέλος για την ενοικίαση αυτοκινήτου χρειάζομαι να έχω το καινούριο δίπλωμα (καρτελάκι);
 

thgr

Member
Μηνύματα
362
Likes
288
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
Καλησπέρα
Θέλω τη βοήθειά σας. Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος για να πάω από Στρασβούργο στο αεροδρόμιο της Βασιλείας?
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Εγώ αυτο που γνωρίζω ειναι με το τρένο στον SBB basel και απο εκει το λεωφορείο no 50 για το αεροδρόμιο....περίπου 15 λεπτά....
 

stella28

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
καλησπερα κι απο εμενα.ειναι το πρωτο μηνυμα που γραφω στο chat μιας και ειμαι καινουρια στην παρεα.προκειται να κανω το ερχομενο σαβ-κυρ ενα ταξιδι αλσατια-βασιλεια-βερνη κλπ,οτι προλαβουμε, το προγραμμα ειναι ανοιχτο ακομη.αν και εχω κανει κρατηση αυτοκινητου στο αεροδρομιο, υπαρχει ενα προβλημα με την πιστωτικη(ληγει φεβρουαριο και δεν εχω λαβει ακομη την καινουρια.η κρατηση εγινε ιανουαριο), τι επιλογες εχω να κινηθω προς κολμαρ μεσα στη νυχτα χωρις αυτοκινητο;;;βεβαια παιζει και το ωτοστοπ. :rolleyes-80:!!!αν παρω ταξι απο αεροδρομιο βασιλειας προς κολμαρ ποσο μπορει να πληρωσω;αν μπορει καποιος να απαντησει τον ευχαριστω εκ των προτερων.
 

intefix

Member
Μηνύματα
77
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία, Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού
Καλημέρα...το ίδιο Σ/Κ ταξιδεύουμε 22/2 (Για Γενεύη εμεις και Σ/Κ Ζυρίχη). Με την πιστωτική ...τώρα καλό θάτανε να έχεις δύο...μη κάτσει καμμια στραβή. Δεύτερο αν είσαι μέσα στο Φλεβάρη που θα πάρεις το αυτοκίνητο ΔΕΝ έχεις πρόβλημα. Προσοχή!!! όμως . Η κάρτα να έχει περιθόριο χρέωσης μην είναι γεμάτη και δεν μπορεις να πάρεις το αυτοκίνητο...Και γω αργά το βράδυ θα ταξιδέψω...Δεν νομίζω να μας κάτσει κανας κατακλεισμός...είδωμεν. Πάντως σκέφτομαι να πάρω και αλυσίδες μαζί μου (?) για κάθε περιπτωση. Κοίτα να έχουν χιονολάστιχα και να μη στα χρεώσουν εξτρα...Καλό ταξίδι
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.196
Μηνύματα
883.558
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom