Ας συστηθώ....λοιπόν

vasilaki

Member
Μηνύματα
93
Likes
26
καλώς ήρθες στην παρέα συνοδοιπόρε
αστους να λένε. τα ταξίδια είναι τρόπος ζωής καί η ζωή δεν έχει αντίκρυσμα
άλλωστε, όλοι οι ταξιδευτές (καί δεν εννοώ τούς τουρίστες) ξέρουν να ψάξουν καί να φτιάξουν φανταστικά προγράμματα με χαμηλό κόστος
καλά να περάσεις στην Βαρκελώνη καί χαιρετίσματα στον Γκαουντί.
Ευχαριστώ! Εννοείται ότι μπορείς να ταξιδέψεις ειδικά στην Ευρώπη με πολύ χαμηλό κόστος αν έχεις όρεξη για ψάξιμο και υπομονή. Όλα στη ζωή είναι θέμα επιλογών. Που θες να επενδύσεις τα λεφτά σου. Όποιος ξοδεύει όμως 3500 χιλιάδες ευρώ για να πάρει τον "καλό" καναπέ, ας μην απορεί που εγώ έχω πάει 5 ταξίδια με τα μισά λεφτά και προτιμώ να έχω τον "φτηνιάρικο" καναπέ. Γιατί οι μοναδικές εμπειρίες που σε γεμίζουν κάθε φορά που τις αναπολείς ούτε παλιώνουν, ούτε χαλάνε, ούτε βγαίνουν εκτός μόδας όπως κάνουν τα υλικά αντικείμενα....

Δεν θέλω ούτε πανάκριβα ρούχα, παπούτσια και τσάντες, ούτε εβδομαδιαία κομμωτήρια και μανικιουρ-πεντικιούρ ούτε εξόδους σε δήθεν εστιατόρια και club ούτε να μοιάζει το σπίτι μου σαν φωτογραφία περιοδικού διακόσμησης.

Να είμαι συνεχώς σε προσμονή ενός ταξιδιού θέλω!

Οπότε αν είμαι σπάταλη που τα αντίστοιχα λεφτά για μια έξοδο στα μπουζούκια, τα δίνω χωρίς δεύτερη σκέψη για ένα εισιτήριο για Βαρκελώνη, ας είναι:bleh: Γούστο μου!
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Να είμαι συνεχώς σε προσμονή ενός ταξιδιού θέλω!

Οπότε αν είμαι σπάταλη που τα αντίστοιχα λεφτά για μια έξοδο στα μπουζούκια, τα δίνω χωρίς δεύτερη σκέψη για ένα εισιτήριο για Βαρκελώνη, ας είναι:bleh: Γούστο μου!
Μαζι σου.....χωρις δευτερη σκεψη.....:cool::clap:
 

TAX78

Member
Μηνύματα
142
Likes
50
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
καλως ηλθες και καλα ταξιδια.εγω παλι σκεψου οτι δεν τολμω να πω στους συναδελφους οτι φευγω για δευτερο ταξιδι σε δυο μηνες γιατι η ερωτηση που θα λαβω θα ειναι..... που τα βρισκεις τα λεφτα ρεεεε?μπας και κανεις καμια αρπαχτη?και αλλα τετοια!!!ετσι αυτη τη φορα απεφυγα να το ανακοινωσω.να περασεις τελεια στην ομορφη βαρκελωνη που ημουν πριν ενα μηνα περιπου και την ερωτευτηκα.
 

vasilaki

Member
Μηνύματα
93
Likes
26
καλως ηλθες και καλα ταξιδια.εγω παλι σκεψου οτι δεν τολμω να πω στους συναδελφους οτι φευγω για δευτερο ταξιδι σε δυο μηνες γιατι η ερωτηση που θα λαβω θα ειναι..... που τα βρισκεις τα λεφτα ρεεεε?μπας και κανεις καμια αρπαχτη?και αλλα τετοια!!!ετσι αυτη τη φορα απεφυγα να το ανακοινωσω.να περασεις τελεια στην ομορφη βαρκελωνη που ημουν πριν ενα μηνα περιπου και την ερωτευτηκα.
Μαζι σου.....χωρις δευτερη σκεψη.....:cool::clap:
Χαίρομαι που με καταλαβαίνετε!:clap: Και Tax78 η Βιέννη είναι πραγματικά μαγική πόλη. Εγω την είχα επισκεφτεί βέβαια Χριστούγεννα με χιόνι αλλά φαντάζομαι και την άνοιξη θα είναι υπέροχη:p!
 

Arachnoula

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Καλησπέρα σας,
Με λένε Δήμητρα και είμαι από Πάτρα.Από πολύ μικρή ηλικία οι γονείς μου(ευτυχώς)με πήγαιναν πολλά ταξίδια.
Ποτέ δεν αφήνω ανεκμετάλευτη την ευκαιρία που θα μου δοθεί για όποιοδήποτε ταξίδι είναι αυτό!
Μ'αρέσουν ιδιαίτερα τα ταξίδια με μηχανή,γίνεσαι ένα με την φύση και απολαμβάνεις τις ομορφιές τις καλύτερα απότι πίσω από ένα παμπρίζ ενός αυτοκινήτου.
Τα χόμπυμου είναι:ταξίδια-ενυδρεία-αθλητισμός-φωτογραφία
 

ZGK1403

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Ευρώπης με τρένο
Ταξίδι-Όνειρο
Ρωσία!
Καλησπέρα και απο΄μένα!!Είμαι μέλος εδώ και καιρό,αλλά δεν μπορώ να μπαίνω συχνά.Την ιστοσελίδα αυτή μου την πρότεινε ένας φίλος για να μπορέσω να βρω περισσότερες πληροφορίες για την Βαρκελώνη(φεύγω σε 4 μέρες!!!!)!!!.Είναι από τα πιο χρήσιμα site που χρησιμοποιώ!!!Περνά η ώρα αβίαστα και τρομέρα ευχάριστα διαβάζοντας τόσες πολλές πληροφορίες για παντού!!!
Φιλιά!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.987
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom