Ασια η καραιβικη;

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.954
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Τελος Οκτώβρη δεν νομίζω καλή ιδέα
Indeed. Οπότε αυτομάτως αποκλείεται και η Ινδονησία (wet season), και μάλλον και το μεγαλύτερο μέρος της ΝΑ Ασίας. Είναι ιδανική εποχή για Ιαπωνία, αλλά εκεί δεν πας για μπάνια.
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.000
Likes
2.093
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Τι σου 'χει κάνει ο άνθρωπος και του προτείνεις τέτοιον εφιάλτη?
Εσυ κανονισε το ταξιδι σου στο Μπαλι και μη κοιτας τον εφιαλτη που προτεινω εγω:bleh:
 

trip79

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
taver said:
Indeed. Οπότε αυτομάτως αποκλείεται και η Ινδονησία (wet season), και μάλλον και το μεγαλύτερο μέρος της ΝΑ Ασίας. Είναι ιδανική εποχή για Ιαπωνία, αλλά εκεί δεν πας για μπάνια.
Γιατί το λες αυτό Kai ta 2 μου προηγούμενα ταξίδια στην ασια ταιλανδη συγκεκριμένα ήταν αρχές Νοέμβρη και δεν υπήρξε κανένα προβ. 10 λεπτες καλοκαιρινές βροχές μονο
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.488
Likes
7.972

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.954
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Εσυ κανονισε το ταξιδι σου στο Μπαλι και μη κοιτας τον εφιαλτη που προτεινω εγω:bleh:
Το τι ταξίδια θα κάνω εγώ δε σε αφορά. Όχι νουθεσίες σε μένα, δε σε παίρνει. Άντε γιατί παραγνωριστήκαμε.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.954
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Μου το πρότειναν αλλα δεν ειμαι σίγουρος από την έννοια ότι σε περιορίζει λιγακι
ΛΙΓΑΚΙ? Είσαι αιχμάλωτος για να καταναλώνεις σε μια κινούμενη φυλακή (με ολιγόωρους προαυλισμούς στα νησάκια), μαζί με ενοχλητικούς Αμερικανούς (κι όχι μόνο) τουρίστες που θεωρούν πως επειδή ανέβηκαν σε ένα κρουαζιερόπλιο έγιναν και Μαγγελάνοι..., και που και να θες δε θα μπορείς να τους αποφύγεις...
Μπάνια? Πως είπατε? Στην πισίνα του πλοίου παρακαλώ. Ο χρόνος στο νησάκι δεν επαρκεί καν για να αράξεις σε μια παραλία και να το ευχαριστηθείς...
Nightlife? Μόνο με τους αμερικανούς κατσαπλιάδες στο πλοίο. Τη νύχτα το πλοίο ταξιδεύει, δε μπορείς εσύ να είσαι στη στεριά...
 

trip79

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Νομίζω ότι συμφωνώ απόλυτα μαζί σου,είμαστε νέοι ακόμα για κάτι τετοιο
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.000
Likes
2.093
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Ναι βρε , τι θα πει δε σε παιρνει; Που τις ειδες τις νουθεσιες; Χασαμε το χιουμορ μας Κωστα;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
taver said:
ΛΙΓΑΚΙ? Είσαι αιχμάλωτος για να καταναλώνεις σε μια κινούμενη φυλακή (με ολιγόωρους προαυλισμούς στα νησάκια), μαζί με ενοχλητικούς Αμερικανούς (κι όχι μόνο) τουρίστες που θεωρούν πως επειδή ανέβηκαν σε ένα κρουαζιερόπλιο έγιναν και Μαγγελάνοι..., και που και να θες δε θα μπορείς να τους αποφύγεις...
Μπάνια? Πως είπατε? Στην πισίνα του πλοίου παρακαλώ. Ο χρόνος στο νησάκι δεν επαρκεί καν για να αράξεις σε μια παραλία και να το ευχαριστηθείς...
Nightlife? Μόνο με τους αμερικανούς κατσαπλιάδες στο πλοίο. Τη νύχτα το πλοίο ταξιδεύει, δε μπορείς εσύ να είσαι στη στεριά...
καλα μαζεψου λιγο...δηλ τη φαντασια σου μαζεψε μια και μονο αυτη εχει δει πως ειναι σε μια κρουαζιερα..
τα σημαντικα οτι βλεπεις μια δεκαδα νησια με 8-10 ωρες στο καθενα (ποσες θα ηθελες δηλ στην Ιθακη,Ιο κλπ?) με περιποιηση 5αστερη σε τιμες τζαμαικανου χοστελ..δεν τα λες..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.334
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom