Αστείες εικόνες, γελοιογραφίες κλπ.

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

liopyr

Member
Μηνύματα
322
Likes
627
Σε αυτό το thread βάζουμε αστείες εικόνες, γελοιογραφίες και τα συναφή. (ακούς Σπύρο);;; :)

Το ανοίγω για να καθαρίσουν λίγο από τις συνεχείς σελίδες με εικόνες άλλα thread, και να υπάρχουν κάπου συγκεντρωμένες.

*Σημαντικό είναι, να προσπαθούμε να χρησιμοποιούμε direct links, και να μην τις κάνουμε upload στον δικό μας server, ο οποίος έχει βαρύνει ήδη αρκετά, και τα έξοδα συντήρησής του αναγκάζουν τον Defkalion να σκοτώνει 12 καγκουρό την ημέρα για να τα βγάλει πέρα.

Για τα καγκουρό λοιπόν!

 

liopyr

Member
Μηνύματα
322
Likes
627
Copy το link της εικόνας, και paste σε αυτό:

Untitled.jpg




Να αποφεύγουμε δηλαδή το κουμπάκι "ανέβασμα αρχείου" αν δεν είναι απαραίτητο.
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
Πως δεν ακούω liopyr? Αλλά 12 καγκουρό την ημέρα είναι μεγάλο τίμημα ειδικά για μένα που είμαι και φιλόζωος. Ως εκ τούτου δεν ξαναβάζω: "..αστείες εικόνες, γελοιογραφίες και τα συναφή... " άσε που δεν ξέρω πως γίνεται αυτό που λες ... :)
 

liopyr

Member
Μηνύματα
322
Likes
627
Είναι πολύ απλό, τι σε μπερδεύει;

Βρίσκεις μία εικόνα σε κάποιο site, έστω οτι αυτή είναι το avatar σου.
Πατάς δεξί κλικ πάνω της --> copy image location (αυτό μπορεί να διαφέρει λίγο στον browser που χρησιμοποιείς, έτσι το γράφει στην αγγλική έκδοση του firefox).

Μετά πατάς το κουμπάκι που έχω επισυνάψει στο προηγούμενο ποστ, κάνεις paste στο κουτάκι που βλέπεις και πατάς "εισαγωγή".

Έτοιμο.

 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
Το πρωτο ειναι αντιγραφη της διευθυνσηςτης εικονας κατευθειαν στην απαντηση και το δευτερο ειναι αντιγραφη της διευθυνσης της εικονας στο δικο σου κουτακι...
Πως ομως μπορουμε να εχουμε μικρογραφια της εικονας;
 

liopyr

Member
Μηνύματα
322
Likes
627
Δεν μπορείς να έχεις μικρογραφία.
Αν η εικόνα είναι μεγαλύτερη από τα όρια του φόρουμ, θα την κάνει αυτόματα resize για να μην χαλάσει το layout της σελίδας.
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
Ευχαριστώ πολύ!Έτσι θα σώζονται 12 καγκουρό ημερησίως; :)
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom