Αστυπάλαια Αστυπάλαια ''περιεργη αύρα''

Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Wuthering Heights
Τα νερα στην Αστυπαλαια ή Αστυπαλια ειναι κρυσταλλινα και αρκετα παγωμενα.
Σου προτεινω λιγο πριν πεσει ο ηλιος να ανεβεις πανω στο Βενετσιανικο καστρο και στην Παναγια την Πορταϊτισσα για να απολαυσεις τη θεα.
Νυχτερινη ζωη στο νησι ...δεν..
Ηρεμο νησι, πολυ ηρεμο , πανω απο 3 μερες κοβεις φλεβες ( εγω τουλαχιστον εκοψα)
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ονειρεμένο Ταξίδι
γύρος του κόσμου
Τον όρο "περίεργη αύρα" μπορείς να τον ακούσεις/διαβάσεις για διάφορα μέρη σε όλο τον κόσμο. Αυτό που συνήθως θέλουν να περιγράψουν αυτοί που τον χρησιμοποιούν, νομίζω ότι έχει να κάνει με το πόσο οικεία και όμορφα μπορεί να νιώθεις σε κάποιο μέρος, χωρίς κανένα ιδιαίτερο λόγο. Δηλαδή, να είναι ένας όμορφος μεν, αλλά χωρίς τίποτα το τρομερά ιδιαίτερο τόπος, ο οποίος για κάποιο σχεδόν ανεξήγητο λόγο να σε κάνει να περνάς καλά.

Η Αστυπάλαια είναι ένα χαλαρό και όμορφο νησί. Αν ζητάς ήσυχες και χαλαρές διακοπές, θα περάσεις καλά. Αν έχεις κάτι άλλο στο μυαλό σου, τότε δε θα το βρεις εκεί.

Η Μαλτεζάνα είναι κάπως αποκομένη από την υπόλοιπη ζωή του νησιού και θέλεις αρκετό δρόμο με το αυτοκίνητο για να βρεθείς στην "κίνηση". Ειδικά το βράδυ. Αν είσαι εντάξει με αυτό, τότε δε θα έχεις κανένα πρόβλημα.
Αν σε πειράζει, τότε η Μαλτεζάνα δεν είναι καλή επιλογή.

Πάρε και μια γεύση από τις πληροφορίες που έχουν γραφτεί για το νησί:
Νησιά Αιγαίου - Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια

Και από τις ταξιδιωτικές ιστορίες των μελών:
http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...0%E1%EB%E1%E9%E1-2011-%EF%ED%E5%E9%F1%EF.html
http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...%FC%EB%E7-%E1%F3%F4%F5%F0%DC%EB%E1%E9%E1.html
 

antig_k

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
λευκάδα
Ονειρεμένο Ταξίδι
αργεντινή
Σ ευχαριστώ πολύ, πολύ χρήσιμες πληροφορίες!
Σοβαρά τώρα, πέρα από τα υπόλοιπα το μόνο που θα σκεφτώ είναι αυτό που είπες για απομονωμένη περιοχή και νυχτερινή οδήγηση στο σκοτάδι.

Το έχω περάσει στην Κεφαλλονιά και δεν ήταν πολύ ευχάριστο..
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Σε καλο σας γελασα πρωινιατικα ..λοιπον εγω πηγα γαμηλιο στην Αστυπαλαια ..ποσο psycho μπορει να ειμαι...χαχαχαχα
Σοβαρα τωρα ουτε αυρα ..ουτε σαυρα δεν ενιωσα ..πολυ ωραια περασαμε και θυμαμαι το νησι με μεγαλη αγαπη.Ωστοσο δεν θα σου προτεινα και γω να μεινεις Μαλτεζανα ...να χασεις αυτη την υπεροχη χωρα ..κριμα ειναι.
 

antig_k

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
λευκάδα
Ονειρεμένο Ταξίδι
αργεντινή
Σας ευχαριστώ για τις χρήσιμες πληροφορίες..Αλλαξα προορισμό, αλλά δεν έχει να κάνει με την ''περίεργη αύρα'' του νησιού. Ηταν παρόρμηση της στιγμής, περισσότερο η απόσταση από τη χώρα με πείραξε!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.813
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom