Ασχημη ασθενια η ταξιδ-ιωση!

Mariflowers

Member
Μηνύματα
20
Likes
1
Ονειρεμένο Ταξίδι
Machu Picchu & Bora-Bora
Γεια σας,
Ποτε δεν περιμενα οτι θα συμμετεχω σε καποιο forum, αλλα απο οτι διαβαζετε, δεν μπορεσα να κρατηθω... Σας ανακαλυψα προσφατα και εχω εντυπωσιαστει! Μπραβο σας παιδια!

Για μενα τα ταξιδια ειναι κατι περισσοτερο απο χομπι. Ειναι πλεον μια αναγκη που με κανει να περιμενω το μελλον με αισιοδοξια και ανυπομονησια...

Δεν εχω κανει παααρα πολλα ταξιδια, αλλα ολη την ωρα στριφογυριζω τη σφαιρα και φτιαχνω νοητες διαδρομες και προορισμους....

Τα τελευταια 10 χρονια μενω στο Leeds στην Αγγλια (αδιαφορη πολη, δεν σας την προτινω), πηγα για σπουδες και κολλησα. Απο τα λιγα καλα της Αγγλιας ειναι οτι υπαρχουν πολλες φτηνες πτησεις και ετσι εχουμε ταχιδεψει λιγο την Ευρωπη. Τα ποιο σημαντικα ταξιδια που εχω κανει ειναι ενα road trip, Leeds -Αθηνα -Leeds το 2001, που ηταν και το πραγματικο honeymoon μας με τον αντρα μου, (ασχετα αν παντρευτηκαμε 7 χρονια μετα!) Ενας μηνας στην πολιτεια της Αριζονα με τη σχολη και 15 μερες στην Ιαπωνια, που κατεχουν ξεχωριστη θεση στην καρδια μου!

Στα σχεδια μας αυτη τη στιγμη, ολα ειναι under construction, αλλα μαλλον κυριαρχει ενα mini road trip στις ιταλο-ελβετο-αυστριακες Αλπεις το Μαιο και ονειρευομαι το νομιμο μας πλεον honeymoon εδω και πολυ καιρο, αλλα δεν μπορω να αποφασισω ακομα..........


Καλως σας βρηκα λοιπον και ευχομαι να μην ανακαλυψει κανεις ποτε το αντιδοτο ;)
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan me cherry blossom
:welcome2:!!!!ολοι εχουμε κολλησει αυτην την ασθενεια και δεν θελουμε γιατρεια!

σου ευχομαι καλη συνεχεια στα ταξιδια και καλο honeymoon!:clap:
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
408
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Είναι πράγματι ανίατη ασθένεια τα ταξίδια!
Καλώς ήρθες...
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.208
Likes
5.672
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλη η Νότια Αμερική
Είμαστε όλοι ΑΡΡΩΣΤΟΙ!!! Πραγματικά ανίατη και κολλητική αρρώστια η ταξιδίαση :lol:
Μια φορά να την κολλήσεις την πάτησες για πάντα όμως!
 
Μηνύματα
10
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
πολλα...
Καλως ήλθες!Ναι βαριά και ανίατη ασθένεια η ταξιδίαση!Όσο πιο πολύ ταξιδεύεις τόσο περισσότερο κολλάς.
 

ioanna.gkan

Member
Μηνύματα
459
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη αλλά που,,,
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παταγωνια
Αααααααααααχ! Αρρωστοι θα καταληξουμε αν τα κοψουμε... Δεν κοβονται αυτα ρεεεεε...
καλως την!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
κούβα και ινδία
εμενα δεν ειναι η αρρωστια μου!!τα ταξιδια ειναι το φαρμακο μου και ειμαι απολυτα εξαρτημενη απο αυτα!!!welcome mariflowers!!!
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
"Κι' εγώ που τόσο επόθησα μια μέρα να ταφώ
σε κάποια θάλασσα βαθιά στις μακρινές Ινδίες
θά' χω ένα θάνατο κοινό και θλιβερό πολύ
και μια κηδεία σαν των πολλών ανθρώπων της κηδείες"
 

marakixin

Member
Μηνύματα
148
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο
Ονειρεμένο Ταξίδι
αγια-πετρουπολη
νομιζω οτι κανεις σε αυτη την παρεα δεν θελει να γιατρευτει....αρρωστια Παιδι μου και παλι αρρωστια....ΑΝ ειναι να ειμαι γερος και μες στο σπιτι κολλημενος καλυτερα αρρωστος και καπου μες στον κοσμο χαμενος.....καλως ηρθες καλα καλα ταξιδια
 

Mariflowers

Member
Μηνύματα
20
Likes
1
Ονειρεμένο Ταξίδι
Machu Picchu & Bora-Bora
Παιδια, σας ευχαριστω πολυ για το καλοσωρισμα!

marakixin: ετσι ακριβως το βλεπω κι εγω...... μου δεινουν μεγαλο κινητρο ζωης τα ταξιδια!!
Σουδιανε, Καββαδιας, rules!!!!

Ειναι αρχη και εχω χαθει μεσα στα απειρα θεματα του forum, πηδαω απο το ενα στο αλλο!!!! απο ηπειρο, σε ηπειρο.......πωπωωωωω η λιστα ονειρων και επιθυμιων ολο και μεγαλωνει.....
 

StellAnna

Member
Μηνύματα
921
Likes
362
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος επιτέλους!!!!!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μποτσουάνα? Γιατί όχι?
Προς Mr Panta45...
Γιατρέ είμαι άρρωστη, πολύ άρρωστη.
Αυτή η ασθένεια που ανακάλυψε η φίλη μας η mariflowers, είναι βαθειά ριζωμένη μέσα μου.
Δεν υπάρχει αντίδοτο, δόξα τω Θεώ....το έψαξα πολύ.
Και το καλλίτερο είναι πως όσο περνάνε τα χρόνια, τόσο αυτή γιγαντώνεται και καταλαμβάνει κάθε μόριο του μυαλού και της ψυχής μας.
Γιατρέ... επειδή πολύ μου αρέσει αυτή η ασθένεια, η ταξιδ-ίωση, τρέμω μήπως γιατρευτώ....
΄Εχεις τίποτε συμβουλές για ταξιδ-ίωση στο διηνεκές?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.565
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom