Αττικο Ζωολογικο Πάρκο & Απορίες

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
στις καλοκαιρινές δίκοπες μου θα περνάω από αθηνα και έτσι σκέφτηκα να περάσω και από τον αττικό ζωολογικό πάρκο το οποιο έμαθα ότι είναι στα σπάτα... στο site όμως http://www.atticapark.com/aboutus_gr.htm δεν μου λέει πως θα παω ερχόμενος από εθνική οδό (θα έρχομαι από θεσσαλονίκη)
θα προτιμούσα να μην μπω αττική οδό ώστε να γλιτώσω τα περιττά εξοδα... οποιος ξέρει ας μου πει πως θα παω.

βεβαια δεν ξέρω αν θα είναι ανοιχτό στις 15 αυγούστου που θα είμαι αθηνα... ελπίζω δηλαδή να είναι. ένα τηλέφωνο πιστεύω θα μου λύσει την απορία...

ευχαριστω
 
Last edited by a moderator:

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.403
Likes
17.225
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Χωρίς να μπεις Αττική Οδό και κατεβαίνοντας από Θεσσαλονίκη πρέπει να διασχίσεις τη μισή Αθήνα για να φτάσεις εκεί πέρα. Και μόνο η ταλαιπωρία που θα τραβήξεις, σου προτείνω να δώσεις τα 2,5 ευρώ ή πόσο είναι τα διόδια και να πας από Αττική Οδό.
 

spor_os

Administrator
Μηνύματα
1.951
Likes
617
σου προτείνω να δώσεις τα 2,5 ευρώ ή πόσο είναι τα διόδια και να πας από Αττική Οδό.
Η τιμή για το αυτοκίνητο είναι 2,7 euro
Στο link σχετικές πληροφορίες http://www.aodos.gr/article.asp?catid=9858&tag=7297
Και εγώ σου προτείνω Αττική Οδό

Πώς θα πάτε:

Από την Αττική οδό, επιλέγοντας την έξοδο 18 προς Σπάτα-Παιανία. Από εκεί και μετά ακολουθείτε τις σχετικές πινακίδες. Αν χαθείτε, αναζητήστε το κοιμητήριο των Σπάτων. Το πάρκο είναι λίγα χιλιόμετρα παρακάτω. Από τη Λεωφόρο Σπάτων, στρίβετε στο ύψος του Βερόπουλου προς Λούτσα και στην πρώτη διασταύρωση θα κάνετε αριστερά. Και εδώ, οι ταμπέλες θα σας καθοδηγήσουν. Με λεωφορείο: μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τη γραμμή 319 από τη στάση στο Υπουργείο Εθνικής Αμύνης, στο Πεντάγωνο.

Χρήσιμες πληροφορίες:

Το εισιτήριο είναι 10 ? για τους ενήλικες και 8 ? για τα παιδιά άνω των 3 ετών. Το πάρκο είναι ανοικτό για τους επισκέπτες από τις 9 το πρωί μέχρι τη δύση του ήλιου. Ένα ενημερωτικό φυλλάδιο του Πάρκου, το οποίο περιλαμβάνει τον χάρτη, διανέμεται στην είσοδο και είναι πάρα πολύ χρήσιμο για την «εξερεύνησή» του. Στην είσοδο του Πάρκου υπάρχει τεράστιος χώρος στάθμευσης.
Υπάρχει επίσης και στο site του πάρκου ένα link που σου παραθέτω παρακάτω με πληροφορίες πως θα πας και με τηλέφωνο επικοινωνίας.
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
Χωρίς να μπεις Αττική Οδό και κατεβαίνοντας από Θεσσαλονίκη πρέπει να διασχίσεις τη μισή Αθήνα για να φτάσεις εκεί πέρα. Και μόνο η ταλαιπωρία που θα τραβήξεις, σου προτείνω να δώσεις τα 2,5 ευρώ ή πόσο είναι τα διόδια και να πας από Αττική Οδό.
σκεφτόμενος ότι θα είναι 15 αυγούστου και η αθηνα οποτε έχω έρθει 15 αυγούστου είναι άδεια... και εκτος από αυτό θα έβλεπα και κάποιες περιοχές που δεν έχω δει... απότι ειδα από destinator αποφεύγοντας αττική οδό είναι 513km και μέσο αττικής οδού είναι 516km
απλά θα παω πιο γρήγορα φαντάζομαι ...

σας ευχάριστω πάντως για τις συμβουλές σας
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.196
Μηνύματα
883.583
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom