Αυστηρη αστυνομια ?

giannaras13

Member
Μηνύματα
22
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΛΙΓΡΑΔΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΗ ΥΟΥ ΠΥΡΡΟΣ
Γεια σας! Εχθες ταξιδεψα απο Αθηνα για Βαρσοβια(wmi) και απο εκει για Γλασκωβη(φθινοτερη τμη!).Στο wmi στο ελεγχο ασφαλειας μολις ειδαν οτι δεν ειμαι πολωνος με εβαλαν να βαλω σε ενα καλαθι τα μπουκαλακια για τα υγρα...σε αλλο το μπουφαν..σε αλλο το λαπτοπ..σε αλλο πορτοφολλι και κινητο ..και απο πισω την τσαντα..επισης να βγαλω παπουτσια και τη μπλουζα-φουτερ που φορουσα και να περασω με το tshirt... μετα στον ελεγχο πριν την πυλη (1 απο τις 4 που εχει) ηταν μια αστυνομικος περιπου 25 χρονων και κοιτουσε την ταυτοτητα μου 5 λεπτα και μετα αλλα 5 λεπτα με το μεγεθυντικο φακο και μου λεει "other document?" και τις δινω το διπλωμα οδηγησης(νεου τυπου) και το κοιτουσε αλλα 2-3 λεπτα ..και της ειπα "what's the problem?" και μου λεει οκ ..παει αυτο ..μετα οταν εφτασα Γλασκωβη ηταν μια αστυνομικος γυρω στα 55 με ασπρα μαλλια (το αεροπλανο γεματο πολωνους ) μολις λεει come και βλεπω απο τα 2 μετρα ελληνικη ταυτοτητα αλλαζει το βλεμμα της και αρχιζει αν με ρωταει "Γιατι ερχεσαι απο Πολωνια?" Για ποιο λογο ερχεσαι εδω? Τι θα κανεις εδω? Που θα μεινεις? Ποτε θα φυγεις? Και ρωτουσε περισσοτερα και της δινω και το διπλωμα μηπως ειναι πιο ευκολο και συνεχισε να ρωταε και λεω Κατι αλλο? και μετα με αφησε να περασω.... Πουθενα δεν μου εχουν ξανατυχει αυτα
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
908
Likes
4.011
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Όπως ισχύει και σε όλες τις πτυχές της καθημερινότητας, είναι σε τι άνθρωπο θα πέσεις. Μην το παίρνεις προσωπικά. Ταξίδι πας, αν είναι να χαλιέσαι από τον υπάλληλο του αεροδρομίου πριν καν φτάσεις... Σε όλους που ταξιδεύουμε έχουν τύχει παρόμοια περιστατικά.

BTW έχει απευθείας πτήση για Γλασκώβη; Γι αυτό ήρθες από Πολωνία!
 

giannaras13

Member
Μηνύματα
22
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΛΙΓΡΑΔΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΗ ΥΟΥ ΠΥΡΡΟΣ
Της ειπα εκει αυτη συνεχισε αν ρωταει :p της ειπα για να ερθεις Γλασκωβη η πας Λονδινο και ερχεσαι σαν πτηση εσωτερικου η πας Πολωνια,Γερμανια,Αμστερνταμ... Βασικα εχει και Εδιμβουργο αλλα σκεφτηκα οτι αν της το πω θα ειναι ακομα πιο περιεργη!! αχαχα απλα αν πας απο εδιμβουργο και με περιπου 1 μηνα να απομενει για την πτηση το κοστος ηταν 110 ευρω ενω μεσω Πολωνιας 58! και φευγει απο το ιδιο αεροδρομιο μετα απο 3 ωρες απο την ωρα αφιξης απο Αθηνα...Συν οτι απο Εδιμβυργο αν το παρεις Κυριακη θα φτασεις περιπου 23:30 και λεωφορειο για Γλασκωβη εχει απο 6:00 το πρωι
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.317
Δεν είναι τίποτα περίεργο.Συνέβη 2-3 φορές όταν έφθασα σε πόλεις της Γερμανίας που δεν έχουν απευθείας με Αθήνα.Είχα πετάξει μέσω Ελβετίας.Γιατί πήγα μέσω Ελβετίας και όχι μέσω Μονάχου ή Φραγκφούρτης.Και άν ΄βγήκα από το αεροδρόμιο και τι έκανα.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Και μενα στα τελευταια ταξιδια λες κ με εχουν στη μπουκα! Σχεδον με γδυνουν (αι σιχτιρ..ολοι οι μπροστινοι περνανε..εμενα σταματανε)....και αυτο με το χαρτακι...που σου το περνανε απο τα χερια τη κοιλια, απο τα ρουχα στη βαλιτσα και μετα το βαζουν σε ενα μηχανημα τι ειναι? DNA?
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Και μενα στα τελευταια ταξιδια λες κ με εχουν στη μπουκα! Σχεδον με γδυνουν (αι σιχτιρ..ολοι οι μπροστινοι περνανε..εμενα σταματανε)....και αυτο με το χαρτακι...που σου το περνανε απο τα χερια τη κοιλια, απο τα ρουχα στη βαλιτσα και μετα το βαζουν σε ενα μηχανημα τι ειναι? DNA?
Νομίζω,ότι ανιχνεύουν πυρίτιδα...αν έχεις έρθει σε επαφή με όπλα κλπ

Βεβαια σε σενα καλα κανουν!!εχει αποδειχθει οτι εισαι επικινδυνο ατομο!!....ολο κατι παστουρμαδες,λουκουμια κουβαλας....τι περιμενες;;:bleh:
 
Last edited by a moderator:

amazon

Member
Μηνύματα
178
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
vietnam
Ταξίδι-Όνειρο
Παντου
Καλα ενοειται δε το παιρνεις προσωπικα εμενα τον αντρα μου εχουν στην μπουκα , καπου θα τον κρατησουν ειμαι σιγουρη ..
Ακομα και στο Μακεδονια ειχαν παει μεσα κ κοιτουσαν τα στοιχεια του.
Στο Βερολινο οταν βγαιναμε ο αστυνομικος ηρθε του ζητησε χαρτια κ ο δικος μου χασκογελουσε..του λεω μεινε σοβαρος θα μιλησω εγω (ηξερα τη γλωσσα) και εκανε αυτο με τον φακο - μεγενθυτικο φακο να δει εαν ειναι πλαστη η ταυτοτητα κ ρωτουσε τι και πως...
Ισπανια κατι αναλογο του λεω μηπως εχεις μπλεξει πουθενα κ δεν το ξερω??χαχα:haha:
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Καλα ενοειται δε το παιρνεις προσωπικα εμενα τον αντρα μου εχουν στην μπουκα , καπου θα τον κρατησουν ειμαι σιγουρη ..
Ακομα και στο Μακεδονια ειχαν παει μεσα κ κοιτουσαν τα στοιχεια του.
Στο Βερολινο οταν βγαιναμε ο αστυνομικος ηρθε του ζητησε χαρτια κ ο δικος μου χασκογελουσε..του λεω μεινε σοβαρος θα μιλησω εγω (ηξερα τη γλωσσα) και εκανε αυτο με τον φακο - μεγενθυτικο φακο να δει εαν ειναι πλαστη η ταυτοτητα κ ρωτουσε τι και πως...
Ισπανια κατι αναλογο του λεω μηπως εχεις μπλεξει πουθενα κ δεν το ξερω??χαχα:haha:
O συζυγος είναι μελαχροινός ;
 

giannaras13

Member
Μηνύματα
22
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΛΙΓΡΑΔΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΗ ΥΟΥ ΠΥΡΡΟΣ
Το χαρτακι ειναι για να ανιχνευτεουν τυχον υπολοιματα πυριτιδας.. Οποτε καταληγουμε οτι οταν πας καπου με ενδιαμεσο σταθμο μπορει να σου συμβει :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom