Αυστρία Αυστρία - Ταξίδι στη Βιέννη!!

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.429
Likes
4.414
Υπάρχει μεγαλύτερη "ελευθερία" στο ωράριο σε σχέση με την Ελλάδα, οπότε θα πρέπει να δεις για καθε μαγαζί ξεχωριστά.
Typically που λένε και στο χωριό μου ανοίγουν κατά τις 10 (φούρνοι, σούπερ κλπ. προφανώς νωρίτερα) και κλείνουν 6 με 8 το απόγευμα (ενδεικτικά πάντα). Τα τουριστικού ενδιαφέροντος και κεντρικά πιο ξεχειλωμένο ωράριο
 

titikos

Member
Μηνύματα
164
Likes
76
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Υπάρχει μεγαλύτερη "ελευθερία" στο ωράριο σε σχέση με την Ελλάδα, οπότε θα πρέπει να δεις για καθε μαγαζί ξεχωριστά.
Typically που λένε και στο χωριό μου ανοίγουν κατά τις 10 (φούρνοι, σούπερ κλπ. προφανώς νωρίτερα) και κλείνουν 6 με 8 το απόγευμα (ενδεικτικά πάντα). Τα τουριστικού ενδιαφέροντος και κεντρικά πιο ξεχειλωμένο ωράριο
ευχαριστω πολύ. τα εστιατορια κ μπαρ κλεινουν γυρω στις 12?
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.429
Likes
4.414
ευχαριστω πολύ. τα εστιατορια κ μπαρ κλεινουν γυρω στις 12?
Τα εστιατόρια πάνω κάτω κατά τις 11.
Τα μπαρ/club ήταν κλειστά (τουλάχιστον μέχρι πρόσφατα) λόγω covid, όταν "στρώσουν" τα πράγματα λογικά θα μένουν ανοιχτά πιο αργά
 

titikos

Member
Μηνύματα
164
Likes
76
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
poia εφαρμογή πιστεύεται ειναι η καλύτερη ωστε να μπου λέει πως να πάω από το ένα μέρος στο άλλο με τραμ κ μετρο?
εψαξα μια qando αλλα δεν την βρίσκω
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.429
Likes
4.414
poia εφαρμογή πιστεύεται ειναι η καλύτερη ωστε να μπου λέει πως να πάω από το ένα μέρος στο άλλο με τραμ κ μετρο?
εψαξα μια qando αλλα δεν την βρίσκω
Πού τη βρήκες την qando? Παλιά είναι, δε νομίζω να υπάρχει τώρα.
Η επίσημη wienmobil ή εναλλακτικά google maps
 

titikos

Member
Μηνύματα
164
Likes
76
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Πού τη βρήκες την qando? Παλιά είναι, δε νομίζω να υπάρχει τώρα.
Η επίσημη wienmobil ή εναλλακτικά google maps
στην σελιδα1 το διαβασα.
θα γινω λιγο κουραστικος αλλα συγνωμη.
ειμαι στο
Μνημείο προς Τιμήν των Στρατιωτών του Σοβιετικού Στρατού
μπορω να μπω στο Belvedere μεσα απο το
Ανάκτορο Σβάρτσενμπεργ ?
 

Mpakaros13

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα....Φοβερή η κατατοπιση σ ευχαριστουμε πολύ.
Έχω κλείσει εισιτήρια για 5 μέρες μέσα στο Μάρτη.Διαβασα όλα τα σχόλια και δεν σου κρύβω ότι δν ξέρω που να πρωτοπαω..Επίσης από το αεροδρόμιο πως πας στο κέντρο? Ξενοδοχείο που βολεύει να κλείσω.?έχεις κάτι να προτείνεις?θέλω να επισκεφτώ και το Σάλτσμπουργκ και το Χαλμσταντ αν αξιζουν..Και στον ουρανοξύστη για καφέ...γενικά να τα δω όλα σχεδόν...έχεις να προτείνεις κάτι?
 

ποπινο

Member
Μηνύματα
205
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
ΝΑΠΟΛΗ -ΑΜΑΛΦΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ
Καλησπέρα και καλη βδομάδα ,κι εγω με την οικογενειά μου θα ταξιδεψουμε για Βιεννη 16/03-21/03.
Η αληθεια ειναι οτι εχω μπερδευτει λιγο με τις καρτες για τα μουσεια αλλα επειδη ειμαστε 5 ατομα σκεφτομαστε να παρουμε τη Vienna Pass.
Κι εμείς σκεφτόμαστς για μια μονοημερη ή Σάλτσμπουργκ ή Χαλμσταντ αλλά βρίσκω πολύ ακριβά εισιτήρια τρένου, οποτε η βοήθεια σας και η συμβουλές σας είναι ευπρόσδεκτες.
 

titikos

Member
Μηνύματα
164
Likes
76
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Καλησπέρα και καλη βδομάδα ,κι εγω με την οικογενειά μου θα ταξιδεψουμε για Βιεννη 16/03-21/03.
Η αληθεια ειναι οτι εχω μπερδευτει λιγο με τις καρτες για τα μουσεια αλλα επειδη ειμαστε 5 ατομα σκεφτομαστε να παρουμε τη Vienna Pass.
Κι εμείς σκεφτόμαστς για μια μονοημερη ή Σάλτσμπουργκ ή Χαλμσταντ αλλά βρίσκω πολύ ακριβά εισιτήρια τρένου, οποτε η βοήθεια σας και η συμβουλές σας είναι ευπρόσδεκτες.
Καλησπέρα.
Εμεις ήμασταν 4 άτομα. Δεν νομίζω οτι συμφέρει η Vienna Pass. Εκεί τουλάχιστον καταλήξαμε εμείς.
τα εισιτήρια τρένου που ρωτήσαμε για Σάλτσμπουργκ κόστιζαν 200 € το ζευγάρι
 

ποπινο

Member
Μηνύματα
205
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
ΝΑΠΟΛΗ -ΑΜΑΛΦΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ
Καλησπέρα.
Εμεις ήμασταν 4 άτομα. Δεν νομίζω οτι συμφέρει η Vienna Pass. Εκεί τουλάχιστον καταλήξαμε εμείς.
τα εισιτήρια τρένου που ρωτήσαμε για Σάλτσμπουργκ κόστιζαν 200 € το ζευγάρι
Τωρα βρήκα κάτι εισιτηρια τρένου με obb αλλά το ψαχνω γιατί δεν βρισκω για την επιστροφη
 

titikos

Member
Μηνύματα
164
Likes
76
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Τωρα βρήκα κάτι εισιτηρια τρένου με obb αλλά το ψαχνω γιατί δεν βρισκω για την επιστροφη
Μακάρι να βρείς. εμεις κ μέσα από το site αλλά κ ρωτήσαμε στο σταθμό...τόσο περίπου κόστιζαν
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.326
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom