Γερμανία ΒΕΡΟΛΙΝΟ: Που να μείνουμε???

Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Για να μην ανοίγω καινούριο θέμα, συνεχίζω και ρωτώ. Φεβρουάριο του 2012 προγραμματίζω ταξιδάκι στο Βερολίνο (θα μου πείτε από τώρα? μα φυσικά απαντώ). Ψάχνω για ξενοδοχείο υπερπαραγωγή. Είδα τα περισσότερα πεντάρια, καλά μου φάνηκαν, αρκετά καλές και οι τιμές θα έλεγα, αλλά θέλω την γνώμη σας. Γιατί άλλο να βλέπεις κάτι από το ίντερνετ και άλλο να το έχεις ζήσει. Είπα. Δεν αναζητώ απλά πεντάρι. Ψάχνω κάτι το ιδιαίτερο. όποιος έχει άποψη παρακαλώ να την εκφράσει. Εννοείται να έχει επισκεφτεί το μέρος που προτείνει. Ευχαριστώ.
πριν 2 χρόνια είχα κλείσει σε ένα χοτελ πολύ καλό! Όχι επειδή το έψαχνα ,αλλά επειδή μου εκατσε μια προσφορά και είπα να επωφεληθω
Πρωινό υπερπαραγωγή ,δωμάτιο τεράστιο ολοκαίνουργιο και σε ιδανική τοποθεσια! Αν αποφασίσεις να το κλείσεις ζήτα river view
Meli
Στο ground floor έχει ένα πολύ ατμοσφαιρικό tapas bar
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Για να μην ανοίγω καινούριο θέμα, συνεχίζω και ρωτώ. Φεβρουάριο του 2012 προγραμματίζω ταξιδάκι στο Βερολίνο (θα μου πείτε από τώρα? μα φυσικά απαντώ). Ψάχνω για ξενοδοχείο υπερπαραγωγή. Είδα τα περισσότερα πεντάρια, καλά μου φάνηκαν, αρκετά καλές και οι τιμές θα έλεγα, αλλά θέλω την γνώμη σας. Γιατί άλλο να βλέπεις κάτι από το ίντερνετ και άλλο να το έχεις ζήσει. Είπα. Δεν αναζητώ απλά πεντάρι. Ψάχνω κάτι το ιδιαίτερο. όποιος έχει άποψη παρακαλώ να την εκφράσει. Εννοείται να έχει επισκεφτεί το μέρος που προτείνει. Ευχαριστώ.
Εξαρτάται βασικά από το τι διακόσμηση και είδος ξενοδοχείου ψάχνετε. Το Βερολίνο διαθέτει αρκετά καλά ξενοδοχεία 5 αστέρων, με περισσότερο επαγγελματικό προσανατολισμό, χωρίς κάποιο ιδιαίτερο "χρώμα" δηλαδή όπως τα Regent, Palace, Ritz Carlton, Hotel De Rome. Για πιο παλαιομοδίτικα υπάρχουν το Bradenburger Hof, και το υπέροχο, αλλά με όχι και τόσο καλό σέρβις και τοποθεσία, Schlosshotel Im Grunewald, ενώ για κάτι πιο τρέντυ η penthouse σουίτα του Q! ή μία από τις τεράστιες σουίτες του μινιμαλιστικού Mandala είναι αρκετά αξιόλογες επιλογές.
 

Maria Zambako

Member
Μηνύματα
11
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
nobody knows yet...
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ-Καμπότζη
Εμείς είχαμε μείνει στα "Real Appartements" : Booking.com: hotel Real Appartements, Berlin, Germany - 196 Guest reviews. Book your hotel now!. Διαμερίσματα άνετα, ευρύχωρα, καθαρά και φουλ εξοπλισμένα (μπορείς ακόμη και να μαγειρέψεις) βρίσκονται σε διαφορετικά σημεία στην περιοχή Mitte στην ανατολική πλευρά του Βερολίνου. Η πρόσβαση στο κέντρο είναι εύκολη (με τραμ, αν δεν κάνω λάθος) και παρόλο που προορίζονται για 2 άτομα, ή ίσως και 3, σίγουρα μπορούν να φιλοξενήσουν περισσότερους - ανάλογα βέβαια και με το διαμέρισμα που θα επιλέξετε. Εδώ να σημειώσω ότι όλα τα διαμερίσματα είναι διακοσμημένα με ΙΚΕΑ, επομένως μία κάποια περισσότερη άνεση...την έχεις! Επιπλέον σου δημιουργείται και η αίσθηση ότι δεν είσαι απλώς τουρίστας, αλλά μόνιμος κάτοικος.
 

niax

Member
Μηνύματα
255
Likes
800
Ταξίδι-Όνειρο
βολτα με τον υπερσiβηρικο
Δεν ξερω τι ακριβως οριζεις υπερπαραγωγη αλλα τσεκαρε αυτο
Hotel Berlin. Book a room at the Radisson Blu Hotel Berlin, Germany.
Κεντρικοτατο, με θεα και το ολο κλου ειναι το ασανσερ που περναει μεσα απο ενα κυλινδρικο τεραστιο ενυδριο. Κατα τα αλλα γνωστη ειναι η Radisson.
 

paso511

Member
Μηνύματα
20
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
επομενο Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
περπάτιμα Σινικό Τοίχος
εμοις κλεισαμε απο το booking to Novotel, πολυ καλο ξενοδοχειο κοντα στο κεντρο το συστηνω ανεπιφιλακτα ΑΑΑ!!! ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ. ειναι νομιζω οτι καλιτερο γιατι εχει ολες τις ανεσεις ενος μεγαλου ξενοδοχειου, ειναι πολυ προσιτο στις μετακινησεις ειτε με το μετρο που πας οπου θες ειναι καταπλξκτικο με ενα εισητηριο 6.50 ευρω πας ολη μερα οπου θες και οσες φορες θες, επισης αν θες και ενα ταξι ερχεται αμεσα και δεν ειναι και πολυ ακριβο αν εισαστε 4 ατομα, και τελος η τιμη του ηταν πολυ καλη. να πατε ειναι ωραια και αν διαβασης και λιγο εδω σε αυτο το σαιτ εχει πολαααααααα για το Βερολινο . εγω οταν πηγα ηταν λες και το ηξερα το μερος χρονια. καλα να περασετε
 

geopnd

Member
Μηνύματα
268
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
Ναπολη Σικελια
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
φιλος ασυζητητη για μενα μενετε σε διαμερισμα στην περιοχη kreuzberg.θα βρειτε απειρα και σε απιστευτες τιμες στο mowitania.de
οσο για την περιοχη ειναι η πιο εναλλακτικη περιοχη του βερολινου με παρα πολλα μπαρακια,κλαμπακια,παμπς,μπουατ και τα συναφη.κουλτουρα εντελως ελευθεριακη και μιας και ειστε και μεγαλη παρεα θα περασετε σουπερ.με μετρο κτλ πηγαινεις ανετα παντου στο βερολινο και σε γρηγορο χρονο.γιατι οκ την μερα μετραει να γυρνας στο κεντρο του βερολινου.το βραδυ ομως που η νυχτερινη ζωη μεταφερεται στο kreuzberg δεν νομιζω να εχετε διαθεση να τρεχετε να βρειτε ταξι κτλ.ουτως η αλλως και αυτη η περιοχη κεντρο αποκεντρο θεωρειται.μην παραλειωεψεις να πας για βραδυ στα so36 και milchbar.το πρωτο κλαμπακι που παιζει να πετυχετε trance party μεχρυ πανκ συναυλια,λατιν χορους και οπου παει ο νου σου.το δευτερο ειναι το στεκι του iggypop και του nick cave οταν πηγαινουν βερολινο.αυτο τα λεει ολα.βεβαια δεν γνωριζω τα γουστα σας αλλα εμεις εκει περασαμε αξεχαστα.τωρα να σου πω πηγαινε στον πυργο,στην πυλη κτλ αυτα ειναι λιγο πολλυ γνωστα.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
φιλος ασυζητητη για μενα μενετε σε διαμερισμα στην περιοχη kreuzberg.θα βρειτε απειρα και σε απιστευτες τιμες στο mowitania.de
οσο για την περιοχη ειναι η πιο εναλλακτικη περιοχη του βερολινου με παρα πολλα μπαρακια,κλαμπακια,παμπς,μπουατ και τα συναφη.κουλτουρα εντελως ελευθεριακη και μιας και ειστε και μεγαλη παρεα θα περασετε σουπερ.με μετρο κτλ πηγαινεις ανετα παντου στο βερολινο και σε γρηγορο χρονο.γιατι οκ την μερα μετραει να γυρνας στο κεντρο του βερολινου.το βραδυ ομως που η νυχτερινη ζωη μεταφερεται στο kreuzberg δεν νομιζω να εχετε διαθεση να τρεχετε να βρειτε ταξι κτλ.ουτως η αλλως και αυτη η περιοχη κεντρο αποκεντρο θεωρειται.μην παραλειωεψεις να πας για βραδυ στα so36 και milchbar.το πρωτο κλαμπακι που παιζει να πετυχετε trance party μεχρυ πανκ συναυλια,λατιν χορους και οπου παει ο νου σου.το δευτερο ειναι το στεκι του iggypop και του nick cave οταν πηγαινουν βερολινο.αυτο τα λεει ολα.βεβαια δεν γνωριζω τα γουστα σας αλλα εμεις εκει περασαμε αξεχαστα.τωρα να σου πω πηγαινε στον πυργο,στην πυλη κτλ αυτα ειναι λιγο πολλυ γνωστα.
ο ανθρωπος ζητα ξενοδοχειο ΥΠΕΡΠΑΡΑΓΩΓΗ , προφανως για καποια ειδικη περισταση και συ του προτεινεις αλλα γουστα...
 

geopnd

Member
Μηνύματα
268
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
Ναπολη Σικελια
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
σορρυ για την παραλειψη μου αλλα το μηνυμα αναφεροταν στον αρχικο συντακτη του θεματος εξου και η φραση μου θα ειστε μεγαλη παρεα....
παντως και για το φιλο που θελει χλιδες κτλ ανετα νοικιαζει μια διαμερισματαρα απλα και χλιδα και καλυτερα απο την κρυαδα ενος ξενοδοχειου
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
σορρυ για την παραλειψη μου αλλα το μηνυμα αναφεροταν στον αρχικο συντακτη του θεματος εξου και η φραση μου θα ειστε μεγαλη παρεα....
παντως και για το φιλο που θελει χλιδες κτλ ανετα νοικιαζει μια διαμερισματαρα απλα και χλιδα και καλυτερα απο την κρυαδα ενος ξενοδοχειου
ναι , αλλα το θεμα ειναι αν στο διαμερισμα θα εχει και το αναλογο σερβις που προσφερει ενα χοτελ οσο "ψυχρο" και αν ειναι
 

geopnd

Member
Μηνύματα
268
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
Ναπολη Σικελια
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
κοιτα εγω προσωπικα θα γουσταρα-αν μου περισσευαν,χχαα- ενα διαμερισμα χλιδα με πολυ ωραια διακοσμιση ξυλινη κατα προτιμηση και να κανω εγω το πρωινο στην κοπελα μου.ειμαστε οι τελευταιοι ρομαντικοι γι αυτο γουσταρουμε ομως παντου και παντα τετοιοι τυποι.....
απο το να παω σε ενα δωματιο ξενοδοχειου και απλως να εχω εναν τυπο να μου φερνει το φαγητο κτλ δεν με συγκινει η λογικη καθολου.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
ο ανθρωπος ζητα ξενοδοχειο ΥΠΕΡΠΑΡΑΓΩΓΗ , προφανως για καποια ειδικη περισταση και συ του προτεινεις αλλα γουστα...
Πες τα βρε Ευαγγελία, με το υπερπαραγωγή προφανώς και ο Σταύρος θα εννοεί ένα ιδιαίτερα καλό ξενοδοχείο 5 αστέρων!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.882
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom