Τσεχική Δημοκρατία ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΠΡΑΓΑ

EFOUL

Member
Μηνύματα
33
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη - Βενετία
Ταξίδι-Όνειρο
Μαυρίκιος
καλησπερα παιδιά! θα ηθελα τηνν βοηθεια δας για την Πράγα όποιος ξέρει :
1/ θελω να κλεισω μεσω ιντερνετ ξενοδοχειο και αεροπορικα. πιο αξιοπιστα ειναι να κλεισω απο το booking com ή απο το travelplanet ?
2/ ξερετε καποιο ομορφο, ξενοδοχειο, ποιοτικο ?
3/ καλυτερα με ολυμπιακη ή με chech air?
4/ να παμε με πρακτορειο ή μονοι μας (ειμαστε 2 ατομα)
 

Φώτης

Member
Μηνύματα
33
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
καλησπερα παιδιά! θα ηθελα τηνν βοηθεια δας για την Πράγα όποιος ξέρει :
1/ θελω να κλεισω μεσω ιντερνετ ξενοδοχειο και αεροπορικα. πιο αξιοπιστα ειναι να κλεισω απο το booking com ή απο το travelplanet ?
2/ ξερετε καποιο ομορφο, ξενοδοχειο, ποιοτικο ?
3/ καλυτερα με ολυμπιακη ή με chech air?
4/ να παμε με πρακτορειο ή μονοι μας (ειμαστε 2 ατομα)
Κατά την γνώμη μου, και τις δύο διευθένσεις τις θεωρώ αξιόπιστες. Εγώ προσωπικα τσεκάρω τα ξενοδοχεία μέσω του kayak.com λόγω του ότι έχει εύκολο χάρτι και πολά κριτίρια φιλτραρίσματος επιλογών. Εν συνεχεία, αφού διαλέξω κάποια ξενοδοχεία (βάσει και των κριτικών που έχουν λάβει) κοιτάζω στις διάφορες διευθύνσεις για να το βρώ σε καλύτερη τιμή και μετά με χρήση προπληρωμένης visa κάρτας κάνω κράτηση.
Όμορφα ξενοδοχεία υπάρχουν πολά και είναι υποκειμενικά κριτίρια (πχ. καλό είναι ένα Hilton που υπάρχει κοντά στο κέντρο) αλλά το κυριότερο κριτίριο επιλογής που πρέπει να κοιτάξει, είναι το να είναι κοντά σε σταθμό του metro.
Και οι δύο αεροπορικές εταιρείες που ανέφερες είναι καλές (εγώ πχ. πήγα με την τσέχικη)
Σχετικά με γκρουπ ή μόνοι σας, η γνώμη μου είναι: όπου πας να πας μόνος σου.
 

leon00

Member
Μηνύματα
181
Likes
55
καλησπερα παιδιά! θα ηθελα τηνν βοηθεια δας για την Πράγα όποιος ξέρει :
1/ θελω να κλεισω μεσω ιντερνετ ξενοδοχειο και αεροπορικα. πιο αξιοπιστα ειναι να κλεισω απο το booking com ή απο το travelplanet ?
2/ ξερετε καποιο ομορφο, ξενοδοχειο, ποιοτικο ?
3/ καλυτερα με ολυμπιακη ή με chech air?
4/ να παμε με πρακτορειο ή μονοι μας (ειμαστε 2 ατομα)
1.για ξενοδοχεια το booking.com και το venere.com ειναι αξιοπιστα ,εγω παντα απο κει κλεινω
2.αν θυμαμαι εδω μειναμε
Home - angelo, design, hotel, prague, praha, praga
3.δεν κοιτας και Mal?v
4.αν δεν εχετε ξαναπαει πηγαινετε με γκρουπ
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.501
Likes
8.021
1. Προσωπικά προτιμώ booking.com
2. Είχα μείνει στο Andels και έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Μοντέρνο, ντιζαϊνάτο, φοβερό πρωϊνό και σε απόσταση αναπνοής η στάση του τραμ. Home - andel's, prague, hotel, deluxe, czech republic, business, design, jestico & whiles, travellers choice, luxury hotel, conference, conference center, room, suite, wlan, fitness, wellness, Praga
3. Αν δεν κάνω λάθος, η Ολυμπιακή δεν έχει απευθείας πτήση για Πράγα (μετά την 01/10 μπορεί ούτε και με ενδιάμεσους σταθμούς :lol:). Η Chech είναι μια χαρά.
4. Θεωρώ ότι δεν χρειάζεται πρακτορείο. Κλείστε τα εισητήρια και ξενοδοχείο μέσω internet, προμηθευτείτε καλούς ταξιδιωτικούς για την πόλη και χρησιμοποιείστε τις εκεί συγκοινωνίες. Εμείς χρησιμοποιήσαμε πολύ το τράμ και φυσικά ρίξαμε πολύ ποδαρόδρομο.
 

chriskar83

Member
Μηνύματα
33
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
USA....
Συνιστώ ανεπιφύλακτα να πάτε μόνοι σας. Το να τα βρίσκεις μόνος σου είναι πολύ πιο ενδιαφέρον..από το να στα δίνουνε έτοιμα. Επίσης θα σου συνιστούσα να κοίταζες και για appartment. Είχα κλείσει μέσω του Apartmentoski.com - Tourist Apartments for rent in Riga, Tallinn, Vilnius, Krakow, Prague, Budapest... και δεν είχα κανένα πρόβλημα.
 

FRIDA08

Member
Μηνύματα
445
Likes
1.298
Επόμενο Ταξίδι
???Covid Era
Ταξίδι-Όνειρο
Διάστημα
1. To booking το χρησημοποιώ σχεδόν σε όλα μου τα ταξίδια και μέχρι στιγμής είναι μιά χαρά
2.Πριν μια βδομάδα που ήμουνα Πράγα έμεινα στο Eurostars Thalia. Μου άρεσε πολύ, τσέκαρέ το άν θέλεις. Δεν χρησιμοποιήσαμε καθόλου τα μέσα μεταφοράς γιατί η θέση του ήταν ιδανική
3.σε αυτό ας απαντήσουν οι ειδήμονες.
4.Μονοι σας!!! Η Πράγα ενδύκνειται για να πας μόνος σου ακόμα και αν είναι το πρώτο σου ταξίδι στο εξωτερικό.
5. Διάβασε τα σχετικά topic έχουν πολύ καλές πληροφορίες.
καλά να περάσεις
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
1) μέσω booking έχω κλείσει πάμπολες φορες απόλυτα ασφαλές
2) με czech εννοείται πετάς απευθειας
3) με group στην πράγα φυσικά αν είσαι πάνω απο 70 ετών....... πλάκα κάνω!!!!!

δεν μας λές για ποτε ψάχνεις ...τι εποχή ?

επιλογή δοκιμασμένη για κεντρικότατο ξενοδοχείο με τέλειο location
Booking.com: ξενοδοχείο Barcel? Old Town Praha, Praha , Τσεχία - 41 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!

ρίξε και δω μια ματιά θα σε βοηθήσει :http://www.travelstories.gr/%F4%E1%EE%E9%E4%E9%F9%F4%E9%EA%DD%F2-%E9%F3%F4%EF%F1%DF%E5%F2-%E5%F5%F1%FE%F0%E7/8155-%F0%F1%E1%E3%E1-%F3%E1%ED-%F0%E1%F1%E1%EC%FD%E8%E9.html
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
καλησπερα παιδιά! θα ηθελα τηνν βοηθεια δας για την Πράγα όποιος ξέρει :
1/ θελω να κλεισω μεσω ιντερνετ ξενοδοχειο και αεροπορικα. πιο αξιοπιστα ειναι να κλεισω απο το booking com ή απο το travelplanet ?
2/ ξερετε καποιο ομορφο, ξενοδοχειο, ποιοτικο ?
3/ καλυτερα με ολυμπιακη ή με chech air?
4/ να παμε με πρακτορειο ή μονοι μας (ειμαστε 2 ατομα)
Φυσικα και θα πατε μονοι σας...δες το ξενοδοχειο Hofmeister 5 αστερων κοντα στη γεφυρα του Καρολου..εμεινα ευχαριστημενη ηταν μικρουλι το δωματιο ειχε υδρομασαζ και ντουζιερα χωριστα...πηγαιναμε παντου με τα ποδια...και το προσωπικο ευγενικο....πρωτογνωρο για τα δεδομενα της Πραγας
 

billkala

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
γυρο της ευρωπης
Ταξίδι-Όνειρο
ISS-Διεθν διαστημ σταθμος
πραγα: α)σωστη επιλογη. β) εγω πηγα 2 ατομα με skyeurope περσυ..φθηνα κι καλα.ουτε καθηστερ.ουτε τπτ..μειναμε σε κσενοδοχειο 4*( euroagentur hotel sonata,4 nyxtes 200 euro. me dwran saouna xamam ki ydromasaz-->aksizei),ειναι κοντα στο σταθμο museum ki mustek,πλατεια wensquelas(καπως ετσι.) το χα κλεισει μεσω booking.com(κανενα prob)κι πραγαμτικα θα σου προτεινα να πατε μονοι σας.η πραγα ειναι μια πολη που περπατιεται ευκολα,εχει πολλα μικρα σημεια που ειναι πολυ ωραια,δεν αξιζει τουριστικο γραφειο,διοτι η χαρα σε ενα ταξιδι ειναι να ανακαλυπτεις τη πολη μονος σου!(εαν θελετε κι ινφο για φαγητο εκσοδοι καφε κλπ msg me!)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.850
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom