Ουγγαρία ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ HOTELS!!

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
είσαι σε αρκετά κεντρικό σημείο. Εχείς δίπλα την μπλε γραμμή μετρό, άλλα κι την Βουλή, τον καθεδρικό ναό του άγιου στέφανου όπως κι το νησί της Μαργαρίτας.

Κι αν περπατήσεις 20 λεπτά, θα πας στην Εβραϊκή Περιοχή, που τώρα είναι ότι ποιο ΙΝ υπάρχει στην Βουδαπέστη :)
 

podilatis23

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Περάσαμε τα χριστούγεννα στο συγκεκριμένο ξενοδοχείο... Θα το πρότεινα άνετα και σε άλλους... Είχαμε κλείσει με 31 ευρώ το δωμάτιο με πρωινό...
Το ξενοδοχείο βρίσκεται 2 λεπτά από το σταθμό μετρο και χρειάζεσαι 2 στάσεις για να φτάσεις κέντρο... Η απόσταση από το ξενοδοχείο μέχρι το κοινοβούλειο με τα πόδια είναι ένα τεταρτάκι... Δεν την θεωρώ απαγορευτική αλλά μάλλον θα χρειάζεσαι μετρό λόγω κρύου... Γενικά η πόλη νομίζω είναι μικρή και τουλάχιστον η πέστη περπατιέται ευκολότερα... Στη βούδα είναι λίγο πιο δύσκολα τα πράγματα γιατί είναι χτισμένη σε λόφο...
Θεωρώ ότι θα μείνετε ικανοποιημένοι από το ξρνοδοχείο...
 

papariskonst

Member
Μηνύματα
208
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ
Booking.com: Marmara Hotel Budapest, Budapest, Hungary - 261 Guest reviews. Book your hotel now! θα ηθελα να ρωτησω την αποψη σας για αυτο το ξενοδοχειο καθως θα ειμαι σε ενα μηνα στη βουδαπεστη.. αν ειναι σε κεντρικο σημειο ωστε να μην χανω χρονο σε μμμ.. ευχαριστω!!
Δεν είναι κεντρικά. Είναι όμως κοντά στο μετρό Nyugati γεγονός που διευκολύνει τη μετακίνηση.
 

papariskonst

Member
Μηνύματα
208
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ
ευχαριστω πολυ!!που θα μπορουσα να κλεισω για να ειμαι κεντρο?
Αν θες κέντρο τότε: Eurostars Budapest Center. Είναι 100 μέτρα απο το μετρό Astoria και δίπλα στη Vatci Utsa. Όμορφα δωμάτια, πλούσιο πρωινό και πολύ καλές τιμές 50 με 60 ευρώ τη βραδιά.
Μπες και δες το: Booking.com: hotel Eurostars Budapest Center, Budapest, Hungary - 2102 Guest reviews. Book your hotel now!
 

nikosgreek

Member
Μηνύματα
17
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
To continental zara είναι πάρα πολύ καλό ξενοδοχείο. Εμείς είχαμε μείνει το περασμένο Σεπτέμβρη. Παρα πολυ καλή τιμή. Πολύ όμορφο ξενοδοχείο και δωμάτια. Είναι και κοντά στο μετρό. Αν και εμεις δεν το πολυχρησιμοποιήσαμε μιας και οι αποστάσεις δεν ήταν και τόσο μεγάλες και μας άρεσε να γυρνάμε την πόλη.
 

GIANA

Member
Μηνύματα
30
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Ταυλάνδη
Καλημέρα σε όλους. Επειδή έχω κλείσει και εγώ για Βουδαπέστη το Πάσχα ψάχνω πολύ το θέμα ξενοδοχείο. Έχω λοιπόν την εξής απορία. Μήπως θα ήταν καλύτερα να μην κλείσω και να πάω κατευθείαν στο ξενοδοχείο όταν φθάσω? Μήπως το έχει κάνει κανείς και του βγήκε φθηνότερα?
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Καλημέρα σε όλους. Επειδή έχω κλείσει και εγώ για Βουδαπέστη το Πάσχα ψάχνω πολύ το θέμα ξενοδοχείο. Έχω λοιπόν την εξής απορία. Μήπως θα ήταν καλύτερα να μην κλείσω και να πάω κατευθείαν στο ξενοδοχείο όταν φθάσω? Μήπως το έχει κάνει κανείς και του βγήκε φθηνότερα?
Και αν μόλις εμφανιστείς στο ξενοδοχείο σου πουν ότι δεν έχει δωμάτιο; Τι θα κάνεις; Θα τρέχεις με τις βαλίτσες, σε μια πόλη που δε γνωρίζεις, να βρεις άλλο ξενοδοχείο; Πιθανόν τότε να "αναγκαστείς" να μείνεις και σε κάποιο ξενοδοχείο που δεν είναι του γούστου σου μόνο και μόνο για να αποφύγεις την ταλαιπωρία. Θα σου πρότεινα να επιλέξεις 2-3 ξενοδοχεία και μετά να τους στείλεις ένα mail ρωτώντας τους/ζητώντας να σου δώσουν μια (καλύτερη) τιμή.
 

panagiota_21

Member
Μηνύματα
29
Likes
0

LAB

Member
Μηνύματα
5
Likes
2
Εξαιρετικη επιλογη το ξενοδοχειο που επελεξες....:xmas_cool:

Απο το αεροδρομιο θα παρεις το λεωφορειο 200Ε και κατεβαίνεις στο τέρμα, Kobanya-Kispest, απ' όπου παίρνεις το Μετρο της Γραμμης M3 ,κατοπιν θα κατεβεις στη σταση Ferenciek tere που ειναι 3 λεπτα με τα ποδια απο το ξενοδοχειο.:xmas_wink:


Πληροφοριακα κοντα σου (7 λεπτακια) ειναι κι η σταση του Μετρο Astoria M2

Λογικα θα σου δωσουν και το δωματιο απο το πρωι μολις φθασεις,οποτε αφηνεις αποσκευες και τρως ενα γερο πρωινο στο Gerbau που ειναι στη πλατεια Vorosmarty ter (http://www.gerbeaud.hu/confectionary-breakfast) (Μετρο γραμμη 1)

Παναγιωτα,ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ !!!:xmas_cool:

Υ.Γ πέρνα μια βολτα απο τη κλειστη αγορα τους...και κανε συγκριση με τη δικη μας στο κεντρο της Αθηνας...
 
Last edited by a moderator:

papariskonst

Member
Μηνύματα
208
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ
Τελικα εκλεισα στο Booking.com: ξενοδοχείο Eurostars Budapest Center, Βουδαπέστη, Ουγγαρία - 2117 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα! ευχαριστω θα ηθελα να μου πειτε να γνωριζει καποιος πως θα φτασω απο το αεροδρ στο ξενοδοχειο καθως θα ειναι 6.30 το πρωι .
ευχαριστω
Μια λύση είναι αυτή που λέει ο φίλος μας παραπάνω.
Εγώ πήρα minibus AirportShuttle.hu - Az utaz το οποίο είχα κλείσει μέσω ιντερνετ. Για 2 άτομα απο αεροδρόμειο μέχρι Eurostar Hotel Center και επιστροφή ξανά στο αεροδρόμειο σύνολο 23 ευρώ (αν έχεις κλείσει με αεροπορική Malev αλλιώς 27 ευρώ). Εγώ είχα φτάσει 06:05 πρωι Δεκέμβριο μήνα. Κρύο και σκοτάδι. Πάρα πολύ καλή λύση.
Πάρα πολύ καλη επιλογή και το ξενοδοχείο.
 

LAB

Member
Μηνύματα
5
Likes
2
Να προσθεσω πως η σταση του Λεωφορειου 200Ε ειναι ακριβως με το που βγειτε απο τις πορτες του Αεροδρομιου...εισιτήρια θα ζητησεις απο τον οδηγο απ'ευθειας.....περι τα 20 λεπτακια αν θυμαμαι καλα Αεροδρομιο εως το Μετρο κι επειτα κανα 10 λεπτακι απο το Μετρο εως τη σταση 3Μ Ferenciek tere.
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.760
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom