Γενικά Βαλκάνια - Καλοκαιρινες Διακοπές

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Βαλκάνια

Γεια και πάλι
Έχω πάει Βουλγαρία, Σλοβενία και Κροατία. Τις καλύτερες εντυπώσεις τις έχω από Σλοβενία. Στην Κροατία ταξίδεψα με το δικό μου αυτοκίνητο από τα βόρεια σύνορά της μέχρι το Σπλίτ. Μοναδικό το Εθνικό Πάρκο KRKA με τους καταράκτες αλλά και το Ζάγκρεμπ κθώς και το Νέσεμπαρ μεταξύ Ζάγκρεμπ και συνόρων με τη Σλοβενία. Πάντως αξίζουν πραγματικά και οι δύο χώρες.
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Γεια και πάλι
Έχω πάει Βουλγαρία, Σλοβενία και Κροατία. Τις καλύτερες εντυπώσεις τις έχω από Σλοβενία. Στην Κροατία ταξίδεψα με το δικό μου αυτοκίνητο από τα βόρεια σύνορά της μέχρι το Σπλίτ. Μοναδικό το Εθνικό Πάρκο KRKA με τους καταράκτες αλλά και το Ζάγκρεμπ κθώς και το Νέσεμπαρ μεταξύ Ζάγκρεμπ και συνόρων με τη Σλοβενία. Πάντως αξίζουν πραγματικά και οι δύο χώρες.
Δημο,δεν μας γραφεις κατι σε Κροατια μηπως και την γλυτωσω!:haha:
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Ο Δημήτρης θα το φτιάξει, που το ελέγχει πλήρως το θέμα βαλκάνια. :)
Δακη,ενταξει το ρυθμισα.Θελει να γραψει ο Δημος και δεν θα ειναι σωστο απο μερους μου να του το στερησω:haha:
 

ilias7

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
1)Βερολίνο 2)Βουλγαρία
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Μάλλον Βουλγαρία!!

Παιδιά έψαξα λίγο στο ίντερνετ και το google earth και μάλλον είμαι για Βουγαρία και Sunny Beach!!
Ήθελα να συνδυάσω Βεννετία με Σλοβενία ή Κροατία(Παραθαλάσσια), ή να επιλέξω μεταξύ Βουλγαρίας και Ρουμανίας!
Βεννετία- Σλοβενία- Κροτία:Η Σλοβενία έχει λίγες και όχι ωραίες παραλίες!!
Η Κροατία μου φάνηκε πιο οργανωμενη με περισσότερες επιλογές, όμως συνδυάζεται πιο δύκολα με την Βεννετία απ' ότι η Σλοβενία, ενώ πρέπει να ταλαιπωρηθούμε και σε καράβι από την ακτή της Κροατίας για κάποιο νησί της!!
Ρουμανία- Βουλγαρία:Η Ρουμανία μου φάνηκε λιγότερο οργνωμένη από την Βουλγαρία, με λιγότερες επιλογές και πιο ακριβή!!
Για Βουλγαρία βρήκα φθηνότερα εισιτήρια, καλύτερα ξενοδοχεία με χαμηλότερες τιμές, και γενικά καλύτερα τουριτικά θέρετρα και με παραπάνω επιλογές!!

Θα ήθελα να ακούσω από κάποιον που έχει πάει αν είναι σωστή η εικόνα που μου εχε δημιουργηθεί!!Άλλο ίντερνετ και άλλο παραγματικότητα!!
Κι αν κάποιος έχει καμιά καλή πρόταση, καλοδεχούμενη!!!
Με ενδιαφέρουν διακοπές Ήλιος- Θάλασσα- Διασκέδαση!!!
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Ηλια,εχω παει Βουλγαρια δυο φορες ποτε ομως στις πολεις απο τη μερια της Μαυρης θαλασσας.Ξερω πως Βαρνα,Bourgas(Πυργος) και Sunny beach ειναι πολυ ομορφα μερη αλλα και πολυ τουριστικα.Σιγουρα θα ειναι πιο φτηνα απο τη Βενετια ακομη και απο την Ελλαδα αλλα πανακριβα για τα δεδομενα της Βουλγαριας,νομιζω ομως πως δεν σε ενδιαφερει αυτο.Παντως περισσοτερες πληροφοριες νομιζω οτι θα σου δωσει ο Doug γιατι εχει παει Sunny beach.:)
 

ilias7

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
1)Βερολίνο 2)Βουλγαρία
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Thanks

Ηλια,εχω παει Βουλγαρια δυο φορες ποτε ομως στις πολεις απο τη μερια της Μαυρης θαλασσας.Ξερω πως Βαρνα,Bourgas(Πυργος) και Sunny beach ειναι πολυ ομορφα μερη αλλα και πολυ τουριστικα.Σιγουρα θα ειναι πιο φτηνα απο τη Βενετια ακομη και απο την Ελλαδα αλλα πανακριβα για τα δεδομενα της Βουλγαριας,νομιζω ομως πως δεν σε ενδιαφερει αυτο.Παντως περισσοτερες πληροφοριες νομιζω οτι θα σου δωσει ο Doug γιατι εχει παει Sunny beach.:)

Thanks!!!!
 

Doug

Member
Μηνύματα
518
Likes
2
Ηλια,εχω παει Βουλγαρια δυο φορες ποτε ομως στις πολεις απο τη μερια της Μαυρης θαλασσας.Ξερω πως Βαρνα,Bourgas(Πυργος) και Sunny beach ειναι πολυ ομορφα μερη αλλα και πολυ τουριστικα.Σιγουρα θα ειναι πιο φτηνα απο τη Βενετια ακομη και απο την Ελλαδα αλλα πανακριβα για τα δεδομενα της Βουλγαριας,νομιζω ομως πως δεν σε ενδιαφερει αυτο.Παντως περισσοτερες πληροφοριες νομιζω οτι θα σου δωσει ο Doug γιατι εχει παει Sunny beach.:)
Πραγματι ειναι ακριβα για τα δεδομενα της Βουλγαριας αλλα παραμενουν αρκετα φθηνοτερα απο Ελλαδα!
Ηλια sorry που δεν απαντησα στο πμ σου τοσο καιρο τωρα το ειδα και εισαι ατυχος γιατι τωρα δεν ειμαι σε θεση για αναλυτικες πληροφοριες! Μην ανυσηχεις ομως εχουμε καιρο μπροστα μας μεχρι το καλοκαιρι, θα τα πουμε!
 

davidcas

Member
Μηνύματα
38
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Bora-Bora
Έκανα κι εγώ υπέροχες καλοκαιρινές διακοπές στην Sunny Beach.

Εν καιρώ θα γραψω όλες τις εμπειρίες μου και θα ανεβάσω φωτος.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.851
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom