Ισπανία Βαρκελώνη Αγορά online εισιτηρίων

Διαμονή (περιοχή)

  • Universitat

    Votes: 1 20,0%
  • La Rampla

    Votes: 0 0,0%
  • Barceloneta

    Votes: 1 20,0%
  • Barcelona Sants

    Votes: 0 0,0%
  • Άλλο

    Votes: 3 60,0%

  • Total voters
    5

Anasmeta

Member
Μηνύματα
15
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Καλησπέρα σας ! Καταρχάς ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλα τα μέλη. Προσφέρεται τεράστια βοήθεια σε κάθε ταξιδιώτη :)

Ο λόγος που ανοίγω το παρόν topic, το επερχόμενο ταξίδι στην Βαρκελώνη (μήνα Σεπτέμβριο για 5 ημέρες).

Θα ήθελα να ρωτήσω, υπάρχει κάποιο μνημείο, αξιοθέατο ή διαδρομή , για τα οποία θα ήταν σκόπιμο να αγοράσω εκ των προτέρων εισιτήρια online?

Πρόσφατα ταξίδεψα στην Ρώμη όπου παρατήρησα πως αν δεν είχα αγοράσει μερικά εισιτήρια πριν προσγειωθώ στην αιώνια πόλη θα είχα πληρώσει πολλά παραπάνω αγοράζοντας τα εκεί (σαφώς θα είχα ταλαιπωρηθεί και πολύ περισσότερο!).

Έτσι κατέληξα να ανοίξω το παρόν topic :innocent:
Ευχαριστώ εκ των προτέρων !
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Καλησπέρα σας ! Καταρχάς ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλα τα μέλη. Προσφέρεται τεράστια βοήθεια σε κάθε ταξιδιώτη :)

Ο λόγος που ανοίγω το παρόν topic, το επερχόμενο ταξίδι στην Βαρκελώνη (μήνα Σεπτέμβριο για 5 ημέρες).

Θα ήθελα να ρωτήσω, υπάρχει κάποιο μνημείο, αξιοθέατο ή διαδρομή , για τα οποία θα ήταν σκόπιμο να αγοράσω εκ των προτέρων εισιτήρια online?

Πρόσφατα ταξίδεψα στην Ρώμη όπου παρατήρησα πως αν δεν είχα αγοράσει μερικά εισιτήρια πριν προσγειωθώ στην αιώνια πόλη θα είχα πληρώσει πολλά παραπάνω αγοράζοντας τα εκεί (σαφώς θα είχα ταλαιπωρηθεί και πολύ περισσότερο!).

Έτσι κατέληξα να ανοίξω το παρόν topic :innocent:
Ευχαριστώ εκ των προτέρων !
Καλημέρα.
Διάβασε αυτά τα θέματα (προς τα πίσω) https://www.travelstories.gr/community/threads/Πρώτη-φορά-στη-Βαρκελώνη.50172/
https://www.travelstories.gr/community/threads/Βαρκελώνη-μια-βοήθεια.46703/
 

tsampi90

Member
Μηνύματα
331
Likes
1.748
Καλησπέρα,γυρίσαμε πριν από μερικες μέρες από Βαρκελώνη και είναι υπέροχη! Θα σε συμβούλευα να αγοράσεις ηλεκτρονικά εισιτήρια για τη Sagrada το Park Guell και αν θέλεις να επισκεφθείς την Casa Mila (La Pedrera).Με την αγορά των εισιτηρίων μέσω διαδικτύου γλιτώνεις και τις ουρές αλλά και κάποια χρήματα. Εμείς πήγαμε και σε αγώνα τις Barcelona που ήταν και αυτό μια ανεπανάληπτη εμπειρία. Αν τις ημερομηνίες που θα είσαι στην πόλη δεν έχει αγώνα,μπορείς να κλείσεις το τουρ στο γήπεδο(αν φυσικά σε ενδιαφέρει.) Επίσης πολλές πληροφορίες θα βρεις στις ιστορίες που σου έχει παραθέσει πιο πάνω η συμφορουμιτισσά! Καλά να περάσεις!
 

Anasmeta

Member
Μηνύματα
15
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Τέλεια θα τα διαβάσω και τα δύο topics ! Ευχαριστώ πολύ!

Καλησπέρα,γυρίσαμε πριν από μερικες μέρες από Βαρκελώνη και είναι υπέροχη! Θα σε συμβούλευα να αγοράσεις ηλεκτρονικά εισιτήρια για τη Sagrada το Park Guell και αν θέλεις να επισκεφθείς την Casa Mila (La Pedrera).Με την αγορά των εισιτηρίων μέσω διαδικτύου γλιτώνεις και τις ουρές αλλά και κάποια χρήματα. Εμείς πήγαμε και σε αγώνα τις Barcelona που ήταν και αυτό μια ανεπανάληπτη εμπειρία. Αν τις ημερομηνίες που θα είσαι στην πόλη δεν έχει αγώνα,μπορείς να κλείσεις το τουρ στο γήπεδο(αν φυσικά σε ενδιαφέρει.) Επίσης πολλές πληροφορίες θα βρεις στις ιστορίες που σου έχει παραθέσει πιο πάνω η συμφορουμιτισσά! Καλά να περάσεις!
Να σαι καλά! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις συμβουλές σου! Θα τσεκάρω για αγώνα σίγουρα!!!! Καλωσόρισες btw :)
 

Left777

Member
Μηνύματα
21
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Καλησπέρα παιδιά!

Επισκεπτόμαστε και εμείς πρώτη φορά τη Βαρκελωνη 24 με 28 Νοεβρη και προσπαθώ να κλείσω για τη Sagrada Familia μέσω του επίσημου site. Υπάρχει το basic ticket με 17 ευρώ που αυτό θέλουμε, αλλά για οποία μέρα και να δοκιμάσω να το κλείσω έχει μόνο διαθέσιμες ώρες 17.00 και 17.15. Οι υπόλοιπες επιλογές (audioguide, guided tour, towers) έχουν να επιλέξεις όλες τις ώρες από τις 8.30 και μετά! Τι φάση; Ξέρει κάποιος να μου πει γιατί συμβαίνει αυτό;
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.630
Υπάρχει το basic ticket με 17 ευρώ που αυτό θέλουμε, αλλά για οποία μέρα και να δοκιμάσω να το κλείσω έχει μόνο διαθέσιμες ώρες 17.00 και 17.15.
Ναι το basic βγαίνει μόνο για το απόγευμα.Είναι μια απατεωνιά της εταιρίας που διαχειρίζεται τα εισιτήρια.
Η clorian (η διαχειρίστρια) είναι κάτι σαν μαφία.Δεν μπορεί να την ακουμπήσει κανείς.
Αφού να φανταστείς μπλόκαρε εμένα που έκοβα εισιτήρια για τους πελάτες μου με το σκεπτικό ότι τα μεταπωλούσα.
Αυτή ήταν η δικαιολογία.Η πραγματικότητα ήταν ότι επειδή ζητούσα τιμολόγιο,ενώ αυτοί τα ήθελαν χωρίς να φαίνονται ότι πουλάνε.Βέβαια εγώ βρήκα την άκρη και συνεχίζω να κόβω. ;);)
 

Daisoulini

Member
Μηνύματα
16
Likes
10
Καλησπέρα παιδιά!

Επισκεπτόμαστε και εμείς πρώτη φορά τη Βαρκελωνη 24 με 28 Νοεβρη και προσπαθώ να κλείσω για τη Sagrada Familia μέσω του επίσημου site. Υπάρχει το basic ticket με 17 ευρώ που αυτό θέλουμε, αλλά για οποία μέρα και να δοκιμάσω να το κλείσω έχει μόνο διαθέσιμες ώρες 17.00 και 17.15. Οι υπόλοιπες επιλογές (audioguide, guided tour, towers) έχουν να επιλέξεις όλες τις ώρες από τις 8.30 και μετά! Τι φάση; Ξέρει κάποιος να μου πει γιατί συμβαίνει αυτό;
Καλημέρα!!!!! Να σου πω την αλήθεια φαντάζομαι ότι το κάνουν επιτηδες για να πηγαίνεις εκεί και να τα κλείνεις. Εμείς τα κλείσαμε ιντερνετικα όταν ήμασταν ήδη Βαρκελώνη μια μέρα πριν. Νομίζω ότι ήταν 15 ευρώ το άτομο. Αυτό που δεν αξίζει να πληρώσεις είναι το park guell γιατί πληρώνεις ουσιαστικά για να δεις μόνο τη σαύρα,Αλλιώς μπαίνεις κανονικά κ κανεις τη βόλτα σου μέσα χωρίς είσοδο!
 

Left777

Member
Μηνύματα
21
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Καλημέρα!!!!! Να σου πω την αλήθεια φαντάζομαι ότι το κάνουν επιτηδες για να πηγαίνεις εκεί και να τα κλείνεις. Εμείς τα κλείσαμε ιντερνετικα όταν ήμασταν ήδη Βαρκελώνη μια μέρα πριν. Νομίζω ότι ήταν 15 ευρώ το άτομο. Αυτό που δεν αξίζει να πληρώσεις είναι το park guell γιατί πληρώνεις ουσιαστικά για να δεις μόνο τη σαύρα,Αλλιώς μπαίνεις κανονικά κ κανεις τη βόλτα σου μέσα χωρίς είσοδο!
Καλημέρα!! Ευχαριστώ για την απάντηση. Επειδή για το πάρκο το έχω δει από πολλούς ότι μπορείς να μπεις και δωρεαν, αυτό ισχύει για πριν τις 8 το πρωί και μόνο, σωστά;

Επίσης δεν έχω καταλάβει ακριβώς αν μπαίνοντας δωρεάν υπάρχουν κάποια συγκεκριμένα κομμάτια του πάρκου που δε μπορείς να δεις. Μπορεί να μας διαφωτίσει κάποιος;
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.630
Καλημέρα!! Ευχαριστώ για την απάντηση. Επειδή για το πάρκο το έχω δει από πολλούς ότι μπορείς να μπεις και δωρεαν, αυτό ισχύει για πριν τις 8 το πρωί και μόνο, σωστά;
Το δωρεάν μας τελείωσε.Πλέον το δωρεάν είναι μόνο για τους μονίμους κατοίκους.
Επίσης δεν έχω καταλάβει ακριβώς αν μπαίνοντας δωρεάν υπάρχουν κάποια συγκεκριμένα κομμάτια του πάρκου που δε μπορείς να δεις. Μπορεί να μας διαφωτίσει κάποιος;
Το πάρκο χωρίζετε σε δύο τμήματα.Ένα που πληρώνεις για να έχεις πρόσβαση και ένα που είναι δωρεάν.
Το κομμάτι που χρειάζεται εισιτήριο φαίνεται και φωτογραφίζεται κατά ένα μεγάλο ποσοστό.Αυτόν τον καιρό
γίνονται μεγάλα έργα συντήρησης και πληρώνεις εισιτήριο για να φωτογραφίσεις σκαλωσιές.
 

Left777

Member
Μηνύματα
21
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Το δωρεάν μας τελείωσε.Πλέον το δωρεάν είναι μόνο για τους μονίμους κατοίκους.

Το πάρκο χωρίζετε σε δύο τμήματα.Ένα που πληρώνεις για να έχεις πρόσβαση και ένα που είναι δωρεάν.
Το κομμάτι που χρειάζεται εισιτήριο φαίνεται και φωτογραφίζεται κατά ένα μεγάλο ποσοστό.Αυτόν τον καιρό
γίνονται μεγάλα έργα συντήρησης και πληρώνεις εισιτήριο για να φωτογραφίσεις σκαλωσιές.
Άρα με λίγα λόγια δεν κλείνω κανένα εισητηριο και πάω οποιαδήποτε ώρα και βλέπω το ελεύθερο μέρος του πάρκου! Ευχαριστώ πολύ!!
 

Daisoulini

Member
Μηνύματα
16
Likes
10
Καλημέρα!! Ευχαριστώ για την απάντηση. Επειδή για το πάρκο το έχω δει από πολλούς ότι μπορείς να μπεις και δωρεαν, αυτό ισχύει για πριν τις 8 το πρωί και μόνο, σωστά;

Επίσης δεν έχω καταλάβει ακριβώς αν μπαίνοντας δωρεάν υπάρχουν κάποια συγκεκριμένα κομμάτια του πάρκου που δε μπορείς να δεις. Μπορεί να μας διαφωτίσει κάποιος;
Εμείς να πω την αλήθεια μου πήγαμε Φεβρουάριο 2018 κ μάλιστα το επισκεφθηκαμε Παρασκευή το πρωί κατά τις 10-11 το πρωί και Ήταν δωρεάν.Σκεψου μπαινεις και κανεις βολτα στο πάνω μέρος που έχει φοίνικες και μετά ανεβαίνεις σε ένα λοφακι με ένα πύργο κ βλέπεις θες όλη τη Βαρκελώνη. Ουσιαστικά πληρώνεις εισιτήριο για το κάτω μέρος όπου είναι το περισσότερο υπό κατασκευή εκτός της σαύρας και 2 μικρά σπιτάκια με αρχιτεκτονική γκαουντι που μέσα παίζουν κάτι βιντεάκια οπότε δεν αξίζει να πληρώσεις εισιτήριο για να δεις οικοδομικα εργα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.517
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom