Ισπανία Βαρκελώνη: Τips και προτασεις!!!

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Υπαρχει καποιο σαητ με προσφορα για τη Σαγραδα Φαμιλια; Τα αδερφια το εχουν τερματισει μιλαμε...
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.538
Likes
8.504
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Υπαρχει καποιο σαητ με προσφορα για τη Σαγραδα Φαμιλια; Τα αδερφια το εχουν τερματισει μιλαμε...

Βλέπω καλά; Το φθηνότερο εισιτήριο έχει 26ε;! Γελάνε κι οι πέτρες! Κατά τη γνώμη μου δεν αξίζει με τίποτα.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Βλέπω καλά; Το φθηνότερο εισιτήριο έχει 26ε;! Γελάνε κι οι πέτρες! Κατά τη γνώμη μου δεν αξίζει με τίποτα.
Ναι γι αυτο ρωταω. Πριν 3μιση χρονια νομιζω ειχα πληρωσει γυρω στο 15ευρω, αντε 17. Για μια οικογενεια 4 ατομων θες 100+ ευρω χωρις καν να ανεβεις στους πυργους...
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.538
Likes
8.504
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Ναι γι αυτο ρωταω. Πριν 3μιση χρονια νομιζω ειχα πληρωσει γυρω στο 15ευρω, αντε 17. Για μια οικογενεια 4 ατομων θες 100+ ευρω χωρις καν να ανεβεις στους πυργους...

Κι εγώ κάπου εκεί θυμάμαι είχα δώσει και πάλι σκεφτόμουν καλύτερα να τα τρωγα σε bocadillos. Για 26ε θα απέτρεπα κόσμο να πάει χωρίς τύψεις.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Η αγαπητή δήμαρχος έβαλε πρόστιμο στην εκκλησία γιατί δεν είχε βγάλει άδεια οικοδομής το 1882. Το ποσό είναι 50μυρια. Κάπως πρέπει να βγουν. Μην γελάτε είναι αλήθεια.
Τζίζους, Μέρη εντ δε Χολυ Σπίριτ
 

penelopebek

Member
Μηνύματα
252
Likes
255
Ταξίδι-Όνειρο
Οπου λαμπει ο Ηλιος
Κι εγώ κάπου εκεί θυμάμαι είχα δώσει και πάλι σκεφτόμουν καλύτερα να τα τρωγα σε bocadillos. Για 26ε θα απέτρεπα κόσμο να πάει χωρίς τύψεις.
Και εμεις γυρω στα 15 ειχαμε πληρωσει πριν 3 χρονια. Τα 26 ειναι πολλα. Να πω την αληθεια ομως εγω ενθουσιαστηκα. Γενικα δεν μου αρεσουν τα παλατια και οι εκκλησιες και στα ταξιδια μας τα αποφευγω, αυτη ομως ηταν διαφορετικη ( κατα τη γνωμη μου παντα). Ηταν κατι πολυ διαφορετικο. Ετυχε βεβαια και οταν πηγαμε να μην εχει καθολου κοσμο. Ηταν ηρεμα, ησυχα και νομιζω πως ακομη εχω στα ματια μου εκεινα τα υπεροχα ψηφιδωτα. Ευχαριστω
 

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.810
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Το ξέρω ότι για φαγητό στην Βαρκελώνη έχουν γραφτεί πολλά και τα έχω διαβάσει όλα!

Αλλά έχουμε κάτι καινούριο, κάποια καινούρια αποκάλυψη, κάποιο εστιατόριο που δεν πρέπει να χαθεί;
 

Joanfairy

Member
Μηνύματα
80
Likes
62
Το ξέρω ότι για φαγητό στην Βαρκελώνη έχουν γραφτεί πολλά και τα έχω διαβάσει όλα!

Αλλά έχουμε κάτι καινούριο, κάποια καινούρια αποκάλυψη, κάποιο εστιατόριο που δεν πρέπει να χαθεί;
El xampanyet εκει ειχαμε φαει καλα
 

deerhunter

Member
Μηνύματα
66
Likes
13
Καλή εβδομάδα ,θα ήθελα και εγώ με την σειρά μου να ευχαριστήσω τον ''panpan'' για τις χρήσιμες συμβουλές και για την γρήγορη απόκριση στις ερωτήσεις μας!!!
Θα ήθελα προτάσεις για εστιατόρια μοντέρνα (να είναι και bar) τα οποία προτείνεις.
Επειδή η Βαρκελώνη είναι μια πλούσια πόλη και σε συνδυασμό με την πανδημία είμαι σίγουρος ότι έχουν γίνει πολλές μεταβολές στην εστίαση τα τελευταία 2 χρόνια.
Και φυσικά όποιος άλλος θέλει μπορεί να γράψει την δικιά του προτίμηση!ευχαριστώ
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.810
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom