Ισπανία Βαρκελώνη - διαμονή

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Γιατι εκτος απο τους Ελληνες, οι λοιποι εχουν αυξησεις μισθων για να μη χαθει η αγοραστικη τους δυναμη τωρα με τον πληθωρισμο.
Μωρ ναι αλλα μεσα σ ενα χρονο εκαναν τοσο μεγαλη αυξηση μισθων και 3πλασιαστηκαν οι τιμες στα ξενοδοχεια???ακριβως την ιδια περιοδο το 23 για 3κλινο πληρωσα 350ε 3 βραδια πανω στη ραμπλας...τωρα το ιδιο ξενοδοχειο για 2κλινο 3 βραδια θελει 600ε...οτι ξενοδοχειο κοιταω στο κεντρο το βρισκω κ ως 1.000ε...δε κοιταω δα για Νεα Υορκη για τη Βαρκελωνη μιλαμε ας χαλαρωσουμε λιγο...Μαλδιβες αν εψαχνα θα βρισκα κ φθηνοτερα...
 

pan82

Member
Μηνύματα
623
Likes
774
Μωρ ναι αλλα μεσα σ ενα χρονο εκαναν τοσο μεγαλη αυξηση μισθων και 3πλασιαστηκαν οι τιμες στα ξενοδοχεια???ακριβως την ιδια περιοδο το 23 για 3κλινο πληρωσα 350ε 3 βραδια πανω στη ραμπλας...τωρα το ιδιο ξενοδοχειο για 2κλινο 3 βραδια θελει 600ε...οτι ξενοδοχειο κοιταω στο κεντρο το βρισκω κ ως 1.000ε...δε κοιταω δα για Νεα Υορκη για τη Βαρκελωνη μιλαμε ας χαλαρωσουμε λιγο...Μαλδιβες αν εψαχνα θα βρισκα κ φθηνοτερα...
Δυστυχώς δεν είναι μόνο η Βαρκελώνη, σχεδόν ότι πόλεις έχω ταξιδέψει η τιμή έχει διπλασιαστεί μέσα στη τελευταία τριετία. Ακόμα και Βαρσοβία το ίδιο ξενοδοχείο από 50€ ίδια περίοδο φέτος στα 120€. Φαντάσου για πόλεις όπως Παρίσι, Βαρκελώνη, Λονδίνο κλπ
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.021
Likes
40.999
Ανοιχτε ενα τοπικ για τη διαμονη να πουμε τον πονο μας μη σπαμαρουμε εδω. Αφου το θεμα ερχεται καθε τρεις και λιγο στην κουβεντα. Και προτασεις.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.751
,θελω να μου πει αν ξερει κανεις γειτονιες οι οποιες ειναι το ΠΟΛΥ 1 ωρα με τα μεσα μπας και βρουμε κατι που να ναι της προκοπης
Screenshot_2024-01-02-18-56-26-817_com.booking.jpg

με τα κριτήρια που έθεσες.
Έχει προαστιακό, Ο προαστιακός είναι απ' ευθείας από αεροδρομιο (Τ2)
Με προυποθέσεις δωρεάν μετακίνηση στο κέντρο. Πχ P. de Gracia (Μόνο ο προαστιακός)
Φιλική συμβουλή για κάποιον που διαβάζει το θέμα,
Το πάσχα των καθολικών είναι 31/3
Αυτό σημαίνει ότι ένα μήνα πριν θα γίνεται πανικός από σχολικές εκδρομές. Γάλλοι, Ιταλοί,
Βέλγοι κλπ. Είμαι πολλά χρόνια στην Βαρκελώνη. Πρώτη φορά βλέπω τόσο κόσμο
στις γιορτές.
 

alvadi

Member
Μηνύματα
554
Likes
2.819
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
Καλημέρα. @panpan αυτο εδώ αξίζει στα 543€ για 4 βράδια;

Σημαντικό να είναι σε βολική και ασφαλή περιοχή.

Barcelona House Hotel in Barcelona | Official Website

Αν υπάρχει και άλλη πρόταση, δεκτή.
Η περιοχή είναι σούπερ, διπλα σε μετρό, στη πλευρά της γοτθικής. Ειχα μεινει 1 στενό πιο πάνω και μας ειχε βολέψει πολυ τοσο για την περιηγηση στη πολη όσο και για τη βραδινή μας έξοδο.

Για το ξενοδοχειο δεν έχω άποψη.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.751
Καλημέρα. @panpan αυτο εδώ αξίζει στα 543€ για 4 βράδια;

Σημαντικό να είναι σε βολική και ασφαλή περιοχή.

Barcelona House Hotel in Barcelona | Official Website

Αν υπάρχει και άλλη πρόταση, δεκτή.
Η περιοχή είναι σούπερ, διπλα σε μετρό, στη πλευρά της γοτθικής. Ειχα μεινει 1 στενό πιο πάνω και μας ειχε βολέψει πολυ τοσο για την περιηγηση στη πολη όσο και για τη βραδινή μας έξοδο.

Για το ξενοδοχειο δεν έχω άποψη.
Συμφωνώ με την φίλη μας. Κι εγώ το συγκεκριμένο ξενοδοχείο δεν το γνωρίζω.
 
Μηνύματα
9
Likes
0
@panpan Καλημέρα . Ειμαστε ετοιμοι να κλεισουμε ξενοδοχειο στη γοτθικη συνοικια για Ιουνιο . Σε καποιο σχολιο σου που δυστυχως δεν μπορω να βρω σημερα μου φανηκε οτι ειχες γραψει οτι εχει φασαρια και αναστατωση απο εργα που γινονται . Δεν μας ενοχλουν γενικα η φασαρια και ο θορυβος αλλα οπωσδηποτε αν ειναι σκαμενη η περιοχη δεν θα ειναι και το καλυτερο μας.Οποτε η ερωτηση μου ειναι αν ειχα διαβασει σωστα κι αν ισχυει αυτο . Η επιλογη της περιοχης και του ξενοδοχειου εγινε με κριτηριο το να ειναι στο κεντρο αλλα και κοντα στα χρηματα που μπορουμε να διαθεσουμε . Δυστυχως η διαμονη στο κεντρο μας φανηκε πανακριβη , δυσκολευτηκαμε απιστευτα να βρουμε κατι γυρω στα 150 ε τη βραδια . Σ ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.751
Η Γοτθική κάθε μέρα που περνάει τελειώνει τα έργα της. Λυπάμε που δεν μπορώ να γράψω πολλά πράγματα , αλλά πνίγομαι στην δουλειά.
 
Μηνύματα
9
Likes
0
Η Γοτθική κάθε μέρα που περνάει τελειώνει τα έργα της. Λυπάμε που δεν μπορώ να γράψω πολλά πράγματα , αλλά πνίγομαι στην δουλειά.
Σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση σου μεσα στο φορτο της δουλειας σου !!!Το κλεινω λοιπον κι ας ελπισουμε οτι μεχρι τον Ιουνιο θα εχουν τελειωσει <3
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
517
Likes
858
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
Carrer d'Obradors, 9 · Carrer d'Obradors, 9, Ciutat Vella, 08002 Barcelona, Espagne

Exω κλείσει Airbnb με 55€ το άτομο στην περιοχή αυτή.... Θα ήθελα επειδή θα έρθω αργά το βράδυ Σαββάτου και θα συμμετάσχω με την παρέα σε αγώνα δρόμου να μου προτείνετε κάποιο αξιοπρέπες και όχι φαρμακείο μακαρανοδαδικο σε ακτίνα πέντε δέκα λεπτά το πολύ.
Επίσης λόγω του ότι την επόμενη δε θα μπορούμε να πάρουμε τα ποδαράκια μας από τον αγώνα που θα διασχίσει 42,2 χλμ Βαρκελώνης.....ένα αξιοπρεπές και όχι φαρμακείο εστιατόριο τρατορια που να σερβίρει κυρίως κρεατοφαγια...πρωτεινη καθαρή να μη πω ταυρινη....που να μπορούμε να προσεγγίσουμε σε εύκολη και όχι χρόνοβορα αφού δεν θα έχουμε κουράγιο και δύναμη να μετακινηθούμε (5' λεπτά το μέγιστο)

Σας ευχαριστώ πολύ και σόρρυ αν το μύνημα ζητά εστιατόριο ταβέρνα τρατορια αλλά έχει σχέση με την διαμονή μας στην καρδιά της γοτθικής συνοικίας..( νομίζω δίπλα στο μπαράκι mariachi του γνωστού Manu Chao είμαστε)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom