Ισπανία Βαρκελώνη - διαμονή

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.760
Είναι καλό τετράστερο ξενοδοχείο. Έχει δίπλα την Rambla del Pomplenou στην περίπτωση που
κάποιο βράδυ βαρεθείς να πας στο κέντρο. Όλες σου τις μετακινήσεις πρέπει να τις κάνεις με μετρό γραμμή 4 στάση Llacuna. Το θέμα είναι ότι είναι πιο μακριά από το αεροδρόμιο.
 

Nitrous

Member
Μηνύματα
145
Likes
113
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
Βασικά σκέφτομαι για την επιστροφή.
Το αεροδρόμιο να πάρω ταξί τόσο νωρίς που είναι… Uber παίζει Βαρκελώνη
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.760
Cabify Barcelona. Κατέβασε την εφαρμογή και βάλε την διαδρομή να πάρεις μια ιδέα. Υπολογίζω γύρω στα 35 ευρώ. Έχω καιρό να το χρησιμοποιήσω και δεν θυμάμαι τις τιμές.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.085
Likes
1.953
Επανερχομαι στο θεμα γιατι το 2024 μας μπηκε δυναμικα!εχω κρατηση για Βαρκελωνη τελευταιο σκ Φλεβαρη(+2καθημερινες) κλεισμενη μεσω airbnb η οποια μαντεψτε,μου την ακυρωσε η host προφανως για να αυξησει την τιμη...με airbnb ειμαι στα μνματα αλλα επειδη δε βλεπω να βγαζω ακρη και μιας και ξενοδοχειο,δωματιο,καταλυμα κατω απο 500€ τα 3 βραδια ΜΕ ιδιωτικο μπανιο ΔΕΝ βρισκω και δεν προτιθεμαι να δωσω κ τοσα κιολας,θελω να μου πει αν ξερει κανεις γειτονιες οι οποιες ειναι το ΠΟΛΥ 1 ωρα με τα μεσα μπας και βρουμε κατι που να ναι της προκοπης και οχι χοστελ κ ουτε με κοινοχρηστο μπανιο(τι κακο κ αυτο με το εξωτερικο) μηπως και δεν κοιμηθουμε στα παγκακια οταν φτασουμε...σας ευχαριστω κ καλη χρονια!
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Επανερχομαι στο θεμα γιατι το 2024 μας μπηκε δυναμικα!εχω κρατηση για Βαρκελωνη τελευταιο σκ Φλεβαρη(+2καθημερινες) κλεισμενη μεσω airbnb η οποια μαντεψτε,μου την ακυρωσε η host προφανως για να αυξησει την τιμη...με airbnb ειμαι στα μνματα αλλα επειδη δε βλεπω να βγαζω ακρη και μιας και ξενοδοχειο,δωματιο,καταλυμα κατω απο 500€ τα 3 βραδια ΜΕ ιδιωτικο μπανιο ΔΕΝ βρισκω και δεν προτιθεμαι να δωσω κ τοσα κιολας,θελω να μου πει αν ξερει κανεις γειτονιες οι οποιες ειναι το ΠΟΛΥ 1 ωρα με τα μεσα μπας και βρουμε κατι που να ναι της προκοπης και οχι χοστελ κ ουτε με κοινοχρηστο μπανιο(τι κακο κ αυτο με το εξωτερικο) μηπως και δεν κοιμηθουμε στα παγκακια οταν φτασουμε...σας ευχαριστω κ καλη χρονια!
Εγώ είχα μείνει σε ένα Travelodge Poblenou. Επίσης δεν ξέρω αν έχεις δει ibis ή αν έχει κανένα easyhotel.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.085
Likes
1.953
Εγώ είχα μείνει σε ένα Travelodge Poblenou. Επίσης δεν ξέρω αν έχεις δει ibis ή αν έχει κανένα easyhotel.
Ειναι σε κομπλε αποσταση?θα το κοιταξω αν κ χθες που μπηκα μου κανε το site κατι κουλα...ibis ειναι στο 400ε-500ε,οπως και το easyhotel,πραγματικα δε καταλαβαινω γιατι ΤΟΣΗ μεγαλη αυξηση μου φαινεται αδιανοητο
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.018
Ειναι σε κομπλε αποσταση?θα το κοιταξω αν κ χθες που μπηκα μου κανε το site κατι κουλα...ibis ειναι στο 400ε-500ε,οπως και το easyhotel,πραγματικα δε καταλαβαινω γιατι ΤΟΣΗ μεγαλη αυξηση μου φαινεται αδιανοητο
Γιατι εκτος απο τους Ελληνες, οι λοιποι εχουν αυξησεις μισθων για να μη χαθει η αγοραστικη τους δυναμη τωρα με τον πληθωρισμο.
 

pan82

Member
Μηνύματα
627
Likes
779
Γιατι εκτος απο τους Ελληνες, οι λοιποι εχουν αυξησεις μισθων για να μη χαθει η αγοραστικη τους δυναμη τωρα με τον πληθωρισμο.
Άστα κλαφτα είμαστε και δυστυχώς είμαστε πλέον μόνο εμείς στην Ευρώπη έτσι. Καπότε θυμάμαι τα ξενοδοχεία εξωτερικό μας φαινόνταν και φθηνά και τώρα πλέον για τα βαλαντια μας είναι σα να ψαχναμε παλιά τα 5στερα.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.760
Γιατι εκτος απο τους Ελληνες, οι λοιποι εχουν αυξησεις μισθων για να μη χαθει η αγοραστικη τους δυναμη τωρα με τον πληθωρισμο.
Οι Ισπανοί που πήραν 30-40 ευρώ αύξηση, τρέχουν μεσ΄την τρελή τους την χαρά και κλείνουν
ξενοδοχεία.
 

pan82

Member
Μηνύματα
627
Likes
779
Οι Ισπανοί που πήραν 30-40 ευρώ αύξηση, τρέχουν μεσ΄την τρελή τους την χαρά και κλείνουν
ξενοδοχεία.
Νομίζω δε γεννάται κάποια σύγκριση αφού στην Ελλάδα ο βασικός τώρα ανήλθε στα επίπεδα πού ήταν πρίν 15 χρόνια όταν σε όλες τις άλλες χώρες από τότε απλά ανέβαινε τόσα χρόνια
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.457
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom