Ισπανία Βαρκελώνη!!(τι πρωτότυπο !) βοήθεια!

sofaki!

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Μια καλήμερα σε όλους σας!!
Όπως καταλάβατε πάω Βαρκελώνη και θέλω την βοήθεια σας. Θα πάω 24-28 Ιουνίου 4 βράδια 5 μέρες με ryanair( κλασικά).Οι τιμές στα ξενοδοχεία είναι πανάκριβες επομένως κέντρο δεν υπάρχει περίπτωση να μείνω. Μέτα από λίγο ψάξιμο κατέληξα σε 3 και θέλω να μου πείτε την γνώμη σας γι αυτά.
Catalonia Albeniz


Catalonia Atenas

Eurostars Mitre

Νομίζω ότι τα πρώτα 2 είναι καλύτερα από θέμα απόστασης από μετρό άλλα θα ήθελα την γνώμη σας αν γνωρίζετε. Εκτος από ξενοδοχείο θα ήθελα να μου προτείνετε σε ποια αξιοθέατα αξίζει να πάω και σε κάποια εστιατόρια που έχει ωραίο και όχι πολύ ακριβό φαγητό και κάποιο show που αξίζει να πάμε.
ευχαριστώ πολύ!!! :D
 
Last edited by a moderator:

chris7

Member
Μηνύματα
3.099
Likes
23.960
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Σε δυο - τρεις μέρες επιστρέφει ο pan pan από Γαλλία και θα σου λύσει όλες σου τις απορίες. :lol:
 

sofaki!

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Αντε panpan εσενα περιμενω....μην με ξεχασεις...χεχε κανενας αλλος μεχρο να γυρισει ??/καμια πληροφορια?? pls
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.792
Tα δυο Καταλόνια είναι κοντά το ένα στο άλλο ,με το Ατένας να έχει το πλεονέκτημα
την στάση του μετρό απέναντι του.Αν τα συγκρίνουμε μεταξύ τους τα δωμάτια είναι
ελαφρώς καλύτερα στο Albeniz.To Atenas έχει καλύτερο πρωινό.
To eurostar είναι αξιοπρεπές ξενοδοχείο,λίγο μακριά όμως.
Για τ'αξιοθέατα έχουν γραφτεί πολλά.Ρίξε λίγο ψάξιμο.
 

sofaki!

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Tα δυο Καταλόνια είναι κοντά το ένα στο άλλο ,με το Ατένας να έχει το πλεονέκτημα
την στάση του μετρό απέναντι του.Αν τα συγκρίνουμε μεταξύ τους τα δωμάτια είναι
ελαφρώς καλύτερα στο Albeniz.To Atenas έχει καλύτερο πρωινό.
To eurostar είναι αξιοπρεπές ξενοδοχείο,λίγο μακριά όμως.
Για τ'αξιοθέατα έχουν γραφτεί πολλά.Ρίξε λίγο ψάξιμο.
μμμμ με μπερδεψες λιγο...χεχε εγω απο οτι ειδα λεω να καταληξω προς το albeniz. Ευχαριστω πολυ παντως. Εσυ ποιο θα μου προτεινες ομως?? Και στο albeniz κοντα δεν ειναι το μετρο? Θελω να μου προτεινεις καν ωραιο εστιατοριο για φαγητο οχι τουριστικο και κανενα show αγνωριζεις..ευχαριστω πολυ πολυ
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
μμμμ με μπερδεψες λιγο...χεχε εγω απο οτι ειδα λεω να καταληξω προς το albeniz. Ευχαριστω πολυ παντως. Εσυ ποιο θα μου προτεινες ομως?? Και στο albeniz κοντα δεν ειναι το μετρο? Θελω να μου προτεινεις καν ωραιο εστιατοριο για φαγητο οχι τουριστικο και κανενα show αγνωριζεις..ευχαριστω πολυ πολυ
Για φαγητο συνιστω ανεπιφυλακτα το Senyor Parellada,calle Argenteria 37.Πολυ ωραιος χωρος κι εξαιρετικο φαγητο.Μαζευει πολλους ντοπιους και καλυτερα να κανετε κρατηση .
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.792
Για το ξενοδοχείο θα παρέβλεπα την εξωτερική εμφάνιση του ξενοδοχείου
και θα έκλεινα στο Ατένας.Υπερτερεί στο πρωινό.
Είμαι τακτικός θαμώνας του. ;)
 

sofaki!

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Απλα λεμε οποιο και να κλεισουμε να το κλεισουμε χωρις πρωινο για να ειναι πιο οικονομικο....
 

sofaki!

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
ερωτησεις πανω στα λινκ που μου εστειλες. Στο φλαμενγκο πρΕπει να κανω κρατηση on line??στα εστιατορια??οταν λες για τις τιμες τσιμπημενεςγια τι ποσο μιλαμε για 2 ατομα??Τα 2 πρωτα δηλαδη εχουν προσιτες??
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.952
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom