Πολωνία Βαρσοβία, δυο νύχτες

ganlayer3

Member
Μηνύματα
165
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ
Ταξίδι-Όνειρο
MANADO - INDONESIA

gone

Member
Μηνύματα
110
Likes
28
θα επισκεφθώ και εγω πρωτα ο θεός την Βαρσοβία και την Κρακοβία προς το τέλος Αυγούστου!!τα εισητηρια κλεισθηκαν σημερα στην τιμή των 105,44 για 2 ατομα εξαργυρώνοντας 44.000 μίλια!!κλεισθηκαν και τα ξενοδοχεία και τωρα με την βοηθεια του θαναση θα δώ πως θα κάνω τις ημερησιες εκδρομές μου απο την κρακοβία...
να νοικίασω αυτοκίνητο?να κινηθώ με τα μέσα μεταφοράς? η να ακολουθήσω το παραδειγμα της underwater κλεινοντας Tour με το cracov tours?θα δείξει...ευχαριστώ θαναση για την μεχρι τωρα βοήθεια!!
Ioanna πόσες μέρες θα είναι το ταξίδι; Πως θα το μοιράσεις;Ψάχνω και εγώ για τα ίδια μέρη επίσης για την ίδια περίοδο, ίσως αρχές Σεπτεμβρίου. Θα παρακολουθώ την οργάνωσή σου όπως και την πολύτιμη βοήθεια του ThanassisU2.
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
θα ειμαι εκει Πέμπτη μεσημέρι με Πέμπτη μεσημερι....λέω να μεινω 3 βραδια Βαρσοβία αμέσως μετα την άφιξη, να βγάλω εισητηρια με το τρενο για κρακοβία την ημερα που θα φτασω βαρσοβία,και να μεινω 4 βραδια κρακοβία...θα μπορουσα να φυγω και κατευθειαν για κρακοβία και να ειμαι στην βαρσοβια τις τελευταιες μέρες....αλλα αυτο σημαινει οτι θα πρεπει να εχω κλεισει απο ιντερνετ εισητηρια γαι τρενο και δεν το θέλω...ο Θανασης λεει οτι εχει τρένο καθε ώρα οποτε πιστευω οτι θα βρω χωρις να εχω κρατηση απο καιρό πριν...ετσι σκεφτομαι και ετσι εχω κλεισει τα ξενοδοχεία...βεβαια την τελευταια νυχτα εχω κανει ξεχωριστη κρατηση για μια βραδια και σε βαρσοβια και σε κρακοβία...δεν ξερω ακομα ισως φυγω απο την προηγουμενη για βαρσοβία αν δεν βρω τρενο την καταλληλη ωρα για να ειμαι 15.30 στο αεροδρομιο της βαρσοβίας...
 

eleng

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Και εγώ 7 ημέρες Τριτη με Τρίτη έχω κλείσει εισητήρια 145 ευρώ με aegean και σκέφτομαι πώς μοιράσω τις μέρες σε Βαρσοβία και Κρακοβία.Ξέρετε περίπου πόση ώρα και πόσο κοστίζει το τρένο Από Βαρσοβία προς Κρακοβία;
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
3 ώρες κάνει το τρένο, και οι τιμές ξεκινάνε από 10 ευρώ μέχρι 40
 

Vasileti

Member
Μηνύματα
478
Likes
1.632
αδιάβαστος είμαι για Βαρσοβίας μιας και δε βγαίνω εκεί σε κλαμπ, :Ρ κυρίως σε μπύρες :Ρ
άμα ήθελες Κρακοβία θα σου έλεγα μπόλικα :)
Μιλώντας πάντα για παλιά πόλη και συγκεκριμένη απαίτηση έκλεισα στο casttle inn.
Πες μου λίγο για τις πολωνικές μπύρες, κάποτε δοκίμασα μια στην Κρακοβία που καλή μου φάνηκε...
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
σε αυτο θα εκλεινα και εγω , μου αρέσει...αλλα με απετρεψε η πολιτική ακυρωσης του..2 μερες πρίν..ενω τα περισσότερα ξενοδοχεια εχουν μεχρι τις 18.00 της ίδιας μέρας...ανθρωποι είμαστε μπορει κατι να σου συμβει και την τελευταία στιγμή...να μην πληρώνουμε και ......
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Μιλώντας πάντα για παλιά πόλη και συγκεκριμένη απαίτηση έκλεισα στο casttle inn.
Πες μου λίγο για τις πολωνικές μπύρες, κάποτε δοκίμασα μια στην Κρακοβία που καλή μου φάνηκε...
Castle inn: πιο κέντρο πεθαίνεις:D πολύ καλή επιλογή, έχω ακούσει ότι αξίζει (κι από τις φώτο εσωτερικά κι εμένα έτσι μου φαίνεται)
Από μπύρες οι μόνες που θυμάμαι είναι Zywiec και Tyskie. O Θανάσης θα σου πει κι άλλες (κι επίσης θα βάλει και τους σωστούς τόνους που λείπουν:bleh:)
Κανείς πάντως ποτέ δεν απογοητεύτηκε από τις πολωνικές μπύρες και βότκες:cool:
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.710
Likes
11.219
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
να νοικίασω αυτοκίνητο?να κινηθώ με τα μέσα μεταφοράς? η να ακολουθήσω το παραδειγμα της underwater κλεινοντας Tour με το cracov tours?θα δείξει...
Τώρα είδα την αναφορά σου στην εμπειρία μου εκεί. :)
Εγώ, όπως γράφω και στην ιστορία, είχα ακόμα φοιτητικό πάσο την περίοδο που πήγα Κρακοβία, οπότε έκλεισα τα tours μισή τιμή (η οποία, βάσει κάποιων υπολογισμών που είχα κάνει τότε, έβγαινε περίπου όσο αν τα έκανα αυτόνομα με ΜΜΜ). Επίσης επειδή ταξίδεψα μόνη Κρακοβία με βόλεψε να κάνω τις εκδρομές οργανωμένα και απλά να χαλαρώσω και να το απολαύσω! :D

Αν όμως δεν είχα το φοιτητικό δύσκολα θα έκλεινα από εκεί και ακόμα δυσκολότερα αν δεν είχα πάει μόνη μου. Θα το πρότεινα περισσότερο σε άτομα που δεν έχουν χρόνο/διάθεση να το ψάξουν αυτόνομα ή δεν πολυνοιάζονται για το οικονομικό. :)
 

Vasileti

Member
Μηνύματα
478
Likes
1.632
Στη Βαρσοβία την πρώτη φορά, με προεξάρχουσα τη διάθεση για άνεση, ειχα κλείσει μέσω του ξενοδοχείου ένα private citytour, που διήρκεσε πάνω από 4 ώρες, δύο άτομα αμαξάτα, με το μισό χρόνο σε πεζοπορίες. Οδηγός και ξεναγός ήταν άριστοι, ξενάγηση στα αγγλικά. Όση και νάταν η προμήθεια, 70 ευρώ για τους δύο, όχι μουσεία, δεν μου φάνηκαν καθόλου, εκτός του ότι το ευχαριστηθήκαμε με τη λαλίστατη ξεναγό.
Στην Κρακοβία τα οργανώσαμε όλα μόνοι μας, με ΜΜΜ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.779
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom