Βατραχοπόδαρα

alex23

Member
Μηνύματα
312
Likes
49
Ταξίδι-Όνειρο
N.Y,ΙΝΔΙΑ,ΚΙΝΑ,ΜΑΛΔΙΒΕΣ
τελικά είμαστε πολλοί Γιαννιώτες στο forum!
Λοιπόν Φένια θα σου έλεγα να μην φας στο νησάκι γιατί απλά είναι η παρακμή της παρακμής! Δεν είναι τυχαίο που κανένας Γιαννιώτης δεν τρωει στο νησάκι...καλύτερα φάε σε κάποιο εστιατόριο γύρω απο τη λίμνη!

ΥΓ: αν βρεθείς στα μέρη μας μη διανοηθείς να φύγεις χωρίς να έχεις περάσει από το motley...πήγαινε και θα με θυμηθείς. Α πάρε και ομπρέλα γιατί έχουμε γίνει london.
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Oddio και εγώ θυμάμαι μια ζωή στο νησάκι να γίνεται ο κακός χαμός από τουρίστες που τρώνε βατραχοπόδαρα....Εννοείται ποτέ μα ποτέ δε μου πέρασε ούτε σαν σκέψη από το μυαλό να δοκιμάσω....μετά δε τη φωτογραφία του τριπάκια ούτε με σφαίρες!! :shock:

Βρε κοριτσάκι μου, τόσα καλούδια έχουμε, πίτες, γλυκά.....γιατί θες να το κάνεις αυτό στον εαυτό σου;; :haha::haha:
 

voulina

Member
Μηνύματα
143
Likes
91
Ταξίδι-Όνειρο
Λιουμπλιάνα
Λοιπόν, μετά από ώριμη σκέψη και γκάλοπ στη δουλειά, προτείνω τα εξής εστιατόρια:
Για παρεΐστικη διάθεση και καλές τιμές το "Μπουκιά μπουκιά" στο κέντρο και το "Ανορθόγραφο" κοντά στο μώλο. Για πιο κυριλέ καταστάσεις και πιο ανεβασμένες τιμές, υπάρχει η "Πολιτεία" στο λόφο Φρόντζου και ο "Όμιλος" με θέα τη λίμνη.
Το δικό μου αγαπημένο μέρος για φαγητό είναι το "Κόκκινο Πιάτο", στην Ανατολή Ιωαννίνων, ανήκει σε μία Πολωνέζα σεφ και τον Έλληνα σύζυγό της, έχει πολύ όμορφο περιβάλλον με φιλική ατμόσφαιρα και εξυπηρέτηση, και σερβίρει απλά, νόστιμα και ιδιαίτερα φαγητά με αγνά υλικά και πολύ μεράκι σε φιλικές τιμές. Στο τελευταίο να πάτε οπωσδήποτε!!
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Koιτα Φενια....
Πηγενε στο ''Πολιτεια'' για καφε και φαγητο, ή στο ''Σείριο'' και θα με θυμηθεις..... οταν υπαρχουν αυτα τα δυο......δεν υπαρχει λογος για βατραχοποδαρα

Τα Γιαννενα ειναι πανεμορφα !!!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ελεος βρε Φενακι ...με στειλατε με αυτες τις φωτο ..ειδικα με τις Μπαρμπι..
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
Koιτα Φενια....
Πηγενε στο ''Πολιτεια'' για καφε και φαγητο, ή στο ''Σείριο'' και θα με θυμηθεις..... οταν υπαρχουν αυτα τα δυο......δεν υπαρχει λογος για βατραχοποδαρα

Τα Γιαννενα ειναι πανεμορφα !!!
Για τον Σειριο έχω ακουσει απο πολύ κόσμο ότι έχει καλο φαγητό, αλλα υπάρχει διχογνωμία όσον αφορα το μέγεθος των μεριδων...ειναι ικανοποιητικές ή ψαχνεις στο πιατο το φαγητό;

Όσον αφορά την Πολιτεία, απο τιμές τι λεει;
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.429
Δεν με ενθουσίασαν όταν τα δοκίμασα,τηγανητά, πριν αρκετά χρόνια ίσως να μην ήτανε φρέσκα....κάτι σαν κοτόπουλο φέρνει....
Είναι καλό γενικά να δοκιμάζουμε νέες γεύσεις αλλά πρέπει να πηγαίνεις κάπου "διαβασμένος" απο πριν....


ΥΓ Η Barbie, λέω στη κόρη μου Α δημοτικού, είναι η γυναίκα του Barba (όχι αυτουνου στο cars) αλλά του μπάρμπα (μπάρμπας στη Πελοπόννησο η στη Λακωνία είναι ο θείος) ....άρα και η μπάρμπι είναι η θεία....:D ...και η μικρή τσατίστηκε....
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.883
Likes
14.445
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας. Πραγματικά δείξατε μεγάλο ενδιαφέρον.
Εχω συλλέξει αρκετά τιπς για φαγητό καφέ γλυκό μπυραρία χάρη στα πμ ορισμένων. Να'στε καλά!
Οσο για τα βατραχοπόδαρα , πάμε για να τα δοκιμάσουμε ως μεζέ, δε πάμε για να σκάσουμε στο φαγητό από δαύτα ! Αρα μην τρελαίνεστε !!
 

maxoula

Member
Μηνύματα
225
Likes
266
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά και ξανά
Για τον Σειριο έχω ακουσει απο πολύ κόσμο ότι έχει καλο φαγητό, αλλα υπάρχει διχογνωμία όσον αφορα το μέγεθος των μεριδων...ειναι ικανοποιητικές ή ψαχνεις στο πιατο το φαγητό;

Όσον αφορά την Πολιτεία, απο τιμές τι λεει;

Πράγματι και τα 2 εστιατόρια είναι πολύ καλά! Από μερίδες ο Σείριος είναι μια χαρά κανονικότατες!

Η πολιτεία έχει εξαιρετικό φαγητό, ωραίο περιβάλλον + θέα και λιγάκι πιο τσιμπημένες τιμές σε σχέση με τα άλλα, αλλά με τίποτα δεν θα λεγε κανείς απαγορευτικές... Να πάτε...:)

Και φυσικά όπως είπαν και παραπάνω στο μοτλει για γλυκά ονειρεμένα ''μπόμπες'' όπως τις αποκαλώ εγώ :)
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Για τον Σειριο έχω ακουσει απο πολύ κόσμο ότι έχει καλο φαγητό, αλλα υπάρχει διχογνωμία όσον αφορα το μέγεθος των μεριδων...ειναι ικανοποιητικές ή ψαχνεις στο πιατο το φαγητό;

Όσον αφορά την Πολιτεία, απο τιμές τι λεει;
Εμενα ο Σειριος μου αρεσει πολυ.....απο περιβαλλον φαγητο. σερβις ολα....με ψαγμενο καταλογο και καλες τιμες
Oλα αυτα μεχρι περυσι τον Οκτωμβριο που πηγα τελευταια φορα
??????? ???????

Τωρα για τη Πολιτεια νομιζω οτι οι τιμες ειναι λογικες....αλλα περιβαλλον και θεα πραγματικα αξιζουν
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
Πράγματι και τα 2 εστιατόρια είναι πολύ καλά! Από μερίδες ο Σείριος είναι μια χαρά κανονικότατες!

Η πολιτεία έχει εξαιρετικό φαγητό, ωραίο περιβάλλον + θέα και λιγάκι πιο τσιμπημένες τιμές σε σχέση με τα άλλα, αλλά με τίποτα δεν θα λεγε κανείς απαγορευτικές... Να πάτε...:)

Και φυσικά όπως είπαν και παραπάνω στο μοτλει για γλυκά ονειρεμένα ''μπόμπες'' όπως τις αποκαλώ εγώ :)
αν εχεις παει προσφατα μιλα με αριθμους :) πχ. 2 ατομα, ποσο περιπου θα δωσουν για 2 κυριως, 1 σαλατα κι 1 ορεκτικο; Αν ειναι να παμε, να παμε υποψιασμενοι...χαχα. Τα ποτα είναι άλλο θέμα :haha:

Στο μοτλει για σιροπιαστα φανταζομαι κυριως, ε;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.061
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom