Βατραχοπόδαρα

fenia42

Member
Μηνύματα
3.883
Likes
14.445
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Αυτό που λέει ο τίτλος!
Θα ήθελα ένα καλό εστιατόριο στα Γιάννενα, μη τουριστικό, ευχαριστώ .
 

MOUMOU

Member
Μηνύματα
60
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
για βατραχοποδαρα που θελεις να δοκιμασεις λιγο δυσκολο εδω στα γιαννενα να τα βρεις σε μη τουριστικο μαγαζι αφου οι τουριστες μας και μονο ειναι αυτοι που τα τρωνε. εκει που θα βρεις σιγουρα ειναι στο νησακι μιας και σε ολα τα φαγαδικα ειναι η σπεσιαλιτε τους. συγκεκριμενα φιλοι μου φαγανε το σαββατο που βρεθηκαμε στο νησι και μου ειπαν οτι ηταν πεντανοστιμα σαν κοτοπουλο πανε ενα πραγμα, εγω ουτε που δοκιμασα για να εχω αποψη. επισης βατραχοποδαρα θα βρεις και στα παραλημνιακα ταβερναρκια. οτι θελησεις απο γιαννενα ευχαριστως να βοηθησω.
 

MOUMOU

Member
Μηνύματα
60
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
πριν απο χρονια τα βατραχια ηταν απο την λιμνη μας τωρα τα κανουν εισαγωγη απο τουρκια γιαυτο ειναι πιο νοστιμα. χαχαχχαα!! δεν εχω δοκιμασει ποτε γιατι και μονο στην ιδεα δεν.. αστο..αλλα οταν τα φερνουν παναρισμενα ειναι σαν μικρα μπουτακια κοτοπουλου πανε. οσο αφορα τωρα τον υπολοιπο βατραχο τι τον κανουν αν θα πας μια βολτα στο νησακι και δεις τις γατες θα καταλαβεις..
 

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Αγιο Ορος
Στο νησάκι είχα φάει πριν μερικά χρόνια και ήταν ωραιότατα!Λευκή σάρκα και λεπτή γεύση,θύμιζε....μπουτάκια πουλιών
 

maxoula

Member
Μηνύματα
225
Likes
266
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά και ξανά
Συμφωνώ με την ΜOUMOU. Αν και Γιαννιώτισσα, παρομοίως δεν έχω δοκιμάσει. Τα βατραχοπόδαρα δεν τα βρίσκεις σε όλα τα εστιατόρια-ταβέρνες στα Γιάννενα (αν και είναι παραδοσιακός μεζές), κυρίως σε τουριστικά μαγαζιά γύρω από τη λίμνη, στο νησί ή στο πέραμα που έχει κάποιες καλές ταβέρνες. Fenia έρχεσαι στα μέρη μας? Καλά να τα περάσεις... :)
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Πριν αρκετα χρονια ειχαμε φαει βατραχοποδαρα στο νησακι στην Κυρα-Βασιλικη .
Δεν δοκιμασα , αλλα η παρεα τα τιμησε δεοντως.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.061
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom