Σερβία Βελιγράδι... Η Σερβία που δεν γνωρίζατε!

SARAH

Member
Μηνύματα
221
Likes
27
Εμείς κάναμε τη βλακεία-επειδή βόλευαν οι ώρες και η τιμή- και πήγαμε με Ολυμπιακή-πριν 2 χρόνια-και τελικά μια πτήση μιας ώρας την κάναμε δύο και κάτι διότι βάζουν μικρά αεροπλάνα...αφού δεν μας έριξαν με αλεξίπτωτο,πάλι καλα!!!
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Εμείς κάναμε τη βλακεία-επειδή βόλευαν οι ώρες και η τιμή- και πήγαμε με Ολυμπιακή-πριν 2 χρόνια-και τελικά μια πτήση μιας ώρας την κάναμε δύο και κάτι διότι βάζουν μικρά αεροπλάνα...αφού δεν μας έριξαν με αλεξίπτωτο,πάλι καλα!!!

Κι εγώ το καλοκαίρι με ελικοφόρο της Ολυμπιακής επέστρεψα..κι ήταν και η πρώτη φορά που μπήκα σε τέτοιο πράμα:haha:
Εντάξει μία ώρα δεν είναι, δυο παρά κάτι θα έλεγα!!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
πολυ ομορφη η ιστορια σου!!:clap:!!σε ευχαριστουμε!!η σερβια λοιπον, μπαινει στο προγραμμα!
 

SARAH

Member
Μηνύματα
221
Likes
27
Κι εγώ το καλοκαίρι με ελικοφόρο της Ολυμπιακής επέστρεψα..κι ήταν και η πρώτη φορά που μπήκα σε τέτοιο πράμα:haha:
Εντάξει μία ώρα δεν είναι, δυο παρά κάτι θα έλεγα!!
Συμφωνώ...
Mε την jat που πολλές φορές έχει ταξιδέψει ο άντρας μου στο παρελθον-ως φοιτητης εκει-έκανε μιάμιση ώρα και αυτή τη φορά παιδάκι μου το παρακάναμε,μα δυομιση ώρες σχεδόν:mad:...αμ κι ο θόρυβος...κεφάλι κουδούνι!!!:D
Δεν ήταν αυτό που με ενόχλησε,αλλά το γεγονός ότι πήγα με την σιγουριά της άνετης πτήσης,δικό μου φταίξιμο που δεν το έψαξα από πριν...
Το Νοέμβρη ας πούμε που πετάξαμε με adria για Λιουμπλιάνα ήμουνα προετοιμασμένη ψυχολογικά και δεν έβγαλα κιχ που το αεροπλάνο έφερνε κάτι σε playmobil του γιού μου:haha:,δεν είχα και άλλη επιλογή άλλωστε...
 

monalisa

Member
Μηνύματα
19
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Βέλγιο χωρίς επιστροφή...
Η jat έχει πολύ καλές τιμές. Κάποια στιγμή είχα κλείσει για βελιγράδι μετ' επιστροφής 150 Ε ..Βέβαια τελικά δεν ταξίδεψα και έτσι δεν ξέρω την ποιότητα των πτήσεων τους...
 

bikthes

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Καλησπέρα! Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! Αύριο ταξιδεύω για Βελιγράδι,από Θεσσαλονίκη με τρένο. Όταν επιστρέψω θα γράψω...
 

Ιωάννα1

Member
Μηνύματα
5
Likes
5
πριν από 20 μέρες γύρισα και εγώ από ΣΕΡΒΙΑ!! και απλά θέλω να πω με τη σειρά μου πόσο ευχαριστημέμη και χαρούμενη γύρισα!!!όντως πηγαίνει κανείς συγκρατημένος και φεύγει ενθουσιασμένος!συγκεκριμένα επισκέφτηκα το Βελιγράδι ,το Νόβι Σαντ ,τη Σουμπότιτσα .τη Γκούτσα κάτι άλλο δεν θυμάμαι.!τα συμπεράσματα μου---οι Σέρβοι είναι μοναδικοί όχι μονο γιατί είναι αντρες -γυναίκες 2 κεφάλια ψηλότεροι και πανέμορφοι αλλα και γιατί έιναι απίστευτα φιλόξενοι!!τα μέρη που έιδα ήταν πολύ ωραία και τα φεστιβάλ που πηγα γεμάτα με τρελούτσικο κόσμο(με την καλή έννοια) ,συνάντησα πολλούς Έλληνες,ήπια καφέ με 1ε και γενικά άλλαξε ο τρόπος που βλέπω τηΣερβία πλέον.Τη συστήνω σε όλους και γενικότερα έχω καταλάβει πως μόνο προς Βαλκάνια θα μπορούμε στο μέλλον να ταξιδεύουμε με κάποια άνεση ,αν θα μπορούμε με όλες αυτές τις περικοπές!
 

geopnd

Member
Μηνύματα
268
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
Ναπολη Σικελια
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
καλησπερα.ποιες ειταιριες πηγαινουνε βελιγραδι απο θεσσαλονικη???εκτος απο σιαμι,αλαμανη και πφ, υπαρχει καποιο αλλο πρακτορειο???δωστε φωτηση στο λαο
 

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
πριν από 20 μέρες γύρισα και εγώ από ΣΕΡΒΙΑ!! και απλά θέλω να πω με τη σειρά μου πόσο ευχαριστημέμη και χαρούμενη γύρισα!!!όντως πηγαίνει κανείς συγκρατημένος και φεύγει ενθουσιασμένος!συγκεκριμένα επισκέφτηκα το Βελιγράδι ,το Νόβι Σαντ ,τη Σουμπότιτσα .τη Γκούτσα κάτι άλλο δεν θυμάμαι.!τα συμπεράσματα μου---οι Σέρβοι είναι μοναδικοί όχι μονο γιατί είναι αντρες -γυναίκες 2 κεφάλια ψηλότεροι και πανέμορφοι αλλα και γιατί έιναι απίστευτα φιλόξενοι!!τα μέρη που έιδα ήταν πολύ ωραία και τα φεστιβάλ που πηγα γεμάτα με τρελούτσικο κόσμο(με την καλή έννοια) ,συνάντησα πολλούς Έλληνες,ήπια καφέ με 1ε και γενικά άλλαξε ο τρόπος που βλέπω τηΣερβία πλέον.Τη συστήνω σε όλους και γενικότερα έχω καταλάβει πως μόνο προς Βαλκάνια θα μπορούμε στο μέλλον να ταξιδεύουμε με κάποια άνεση ,αν θα μπορούμε με όλες αυτές τις περικοπές!
Χαίρομαι που το διαβάζω αυτό γιατί πριν χρόνια (δεκαετία 80 λέμε), όταν πήγαινα Παρίσι, επειδή πήγαμε με λεωφορείο, αναγκαστικά περάσαμε απο'κει και θυμάμαι αυτό το λίγο που είχα δει μου άρεσε πολύ. Ενώ πχ περάσαμε κι από μια ιταλική πόλη, ε, η ιταλική πόλη δε με εντυπωσίασε παρ'όλο που η Ιταλία έχει καλή φήμη. Το Βελιγράδι όμως μου έμεινε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.219
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom