Σερβία Βελιγράδι

kriti

Member
Μηνύματα
45
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Σουηδία
Γειά σας.
Θέλω να πάω στο Βελιγράδι και έχω λίγες ερωτήσεις για να κάνω το ταξίδι ποιό εύκολο.

Υπάρχει κεντρικός σταθμός υπεραστικών και διεθνή λεωφορείων σαν της Σόφιας ή είναι διάσπαρτα όπως στην Αθήνα;
Υπάρχει λεωφορείο από την Αθήνα;
 

cosafiv

Member
Μηνύματα
222
Likes
472
Γειά σας.
Θέλω να πάω στο Βελιγράδι και έχω λίγες ερωτήσεις για να κάνω το ταξίδι ποιό εύκολο.

Υπάρχει κεντρικός σταθμός υπεραστικών και διεθνή λεωφορείων σαν της Σόφιας ή είναι διάσπαρτα όπως στην Αθήνα;
Υπάρχει λεωφορείο από την Αθήνα;
Λεωφορεία από Αθήνα έως Βελιγράδι από EUR 74 Μαρ 2024 ✅

βρηκα αυτο για Αθηνα-βελιγραδι

υπαρχει σταθμος υπεραστικων λεωφορειων και ειναι διπλα στην κεντρικη γεφυρα,που περνουν και τα τραμ (δεν ξερω το ονοματης...)

Χάρτες Google
 
Last edited by a moderator:

pavlos1985

Member
Μηνύματα
414
Likes
236
Επόμενο Ταξίδι
???
Από αεροδορμιο καμια προταση για μεταφορά; Είμαστε 3 άτομα και φτάνουμε πάρα πολύ νωρις το πρωι περίπου 6.
 

efipoly

Member
Μηνύματα
104
Likes
38
Επόμενο Ταξίδι
Μαδριτη
Ταξίδι-Όνειρο
Αίγυπτο
Μηπως εχει να προτεινει καποιος για Βελιγραδι, κοντα στο κεντρο, ξενοδοχειο η διαμερισμα, που να εχει μεινει και να ειναι ικανοποιημενος...
εγω εχω 2-3 που πηγαινω κατα καιρους, αλλα τις ημερομηνιες που ενδιαφερομαι ειναι γεματα...
ευχαριστω
Καλησπερα, εμεις μειναμε στο ★★★★ Jolie, Belgrade, Serbia
οπου εχω κανει και σχολια στο booking αλλα τελειο ειναι και το ★★★★ CIRCLE OF 2, Belgrade, Serbia
Ειναι κεντρικα θα το δεις και τελεια, δεν ειναι ξενοδοχεια, ειναι διαμερισματα.
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.253
Likes
6.731
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
πριν 4 μερες ηρθα απο Βελιγραδι...
οι Σερβοι ειναι γλετζεδες, οποτε τα παντα ειναι ανοιχτα...(βεβαια δεν εχω κανει πασχα ποτε στο Βελιγραδι, αλλα ετσι μου εχουν πει...)
Έχεις καμιά πρόταση για βραδυνή διασκέδαση; Μπαράκια, κλαμπάκια ή και άλλα μέρη ζωντανά και ζωηρά, με καλή μουσική (rock, jazz, funk, blues, balkan style π.χ.).
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.141
Likes
20.431
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Έχεις καμιά πρόταση για βραδυνή διασκέδαση; Μπαράκια, κλαμπάκια ή και άλλα μέρη ζωντανά και ζωηρά, με καλή μουσική (rock, jazz, funk, blues, balkan style π.χ.).
Όταν πήγαμε Βελιγράδι το αυτοκίνητο το βάλαμε σε ένα πάρκινγκ που περιτριγυριζόταν απο διάφορα "μυστήρια" μαγαζάκια... Ένα που μου χτύπησε στο μάτι ήταν το Bluz I Pivo και είπα θα το τιμήσω ένα απο τα 3 βράδια που έμεινα. Τελικά μας φάγανε οι μπυραρίες, οι οποίες δεν με ενθουσίασαν κιόλας, και τελικά δεν πήγαμε κανένα βράδυ. Έμεινε για την επόμενη φορά όμως! Ψάξτο λίγο και αν πας θέλω να μου πεις εντυπώσεις! Αλλιώς θα τις ανακαλύψω μόνη μου όταν ξανά πάω :)
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.253
Likes
6.731
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Όταν πήγαμε Βελιγράδι το αυτοκίνητο το βάλαμε σε ένα πάρκινγκ που περιτριγυριζόταν απο διάφορα "μυστήρια" μαγαζάκια... Ένα που μου χτύπησε στο μάτι ήταν το Bluz I Pivo και είπα θα το τιμήσω ένα απο τα 3 βράδια που έμεινα. Τελικά μας φάγανε οι μπυραρίες, οι οποίες δεν με ενθουσίασαν κιόλας, και τελικά δεν πήγαμε κανένα βράδυ. Έμεινε για την επόμενη φορά όμως! Ψάξτο λίγο και αν πας θέλω να μου πεις εντυπώσεις! Αλλιώς θα τις ανακαλύψω μόνη μου όταν ξανά πάω :)
Το συγκεκριμμενο πάρκινγκ το έχω σταμπάρει εδώ και χρόνια και είναι η πρώτη επιλογή μου . Εξάλλου έχω βάλει τις διανυκτερεύσεις μου πολύ κοντά στην περιοχή. Έχει εκεί διάφορα μαγαζάκια που φαίνονται όμορφα και κάπως εναλακτικά.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.141
Likes
20.431
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Το συγκεκριμμενο πάρκινγκ το έχω σταμπάρει εδώ και χρόνια και είναι η πρώτη επιλογή μου . Εξάλλου έχω βάλει τις διανυκτερεύσεις μου πολύ κοντά στην περιοχή. Έχει εκεί διάφορα μαγαζάκια που φαίνονται όμορφα και κάπως εναλακτικά.
Το όλο σκηνικό είναι τελείως underground και γαμάτο! 🤘
20231002_181006.jpg

20231002_181210.jpg


Πηγαίναμε πρώτα στις μπυραρίες που είχα σημειώσει απο πριν και λέγαμε θα πάμε εκεί μετά, και μετά δεν θέλαμε να το ξενυχτήσουμε, γιατί δεν είχαμε πολύ χρόνο στη πόλη και τελικά έμεινε.... Την επόμενη φορά δεν θα "πέσει έτσι άδοξα κάτω" :lol:
 

cosafiv

Member
Μηνύματα
222
Likes
472
ενα νεο μερος υπαρχει στην πολη , που μαζευει ολο τον κοσμο, λεγεται Docker Brewery, θα σου βαλω και χαρτη, αλλα για να καταλαβεις, βαλε στοχο την Ελληνικη πρεσβεια η οιποια ειναι στην οδο Francuska, συνεχιζεις την φραντσουσκα ενα χλμ κατηφορα και στο τελος του δρομου ειναι ενας τεραστιος χωρος με μπυραριες και φαγητο...
Google Maps
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.476
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom