Γερμανία Βερολίνο

taver

Member
Μηνύματα
12.522
Likes
29.362
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
φευγω πεμπτη για βερολινο.θα εχει 10 με 18 βαθμους.τι ρουχα να παρω?το κλιμα ειναι βαρυ?
.... κι ασήκωτο.

Πάρε κανονικά καλοκαιρινά ρούχα + ένα έχτρα πανωφόρι. Αδιάβροχο κατά προτίμηση.
 

giouly

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
ευχαριστω πολυ!εχο μπλεχτει!καπως ετσι σκεφτηκα να φτιαξω τη βαλιτσα μου,αλλα σημερα στη δουλεια με φοβισαν!
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.719
Likes
6.360
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
σκάσαμε στη ζέστη πέρυσι τέτοιες μέρες. το βράδυ μόνο ένα λεπτό μπουφανάκι χρειαζόταν
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.719
Likes
6.360
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
αχ τι καλα!μου εφτιαξες τη διαθεση soudiane!
νοικιάσαμε και ποδήλατα (μην το παραλείψεις!!) και γίναμε μούσκεμα στο ιδρώτα. έχε το νου σου μήπως πέσετε και σεις στο Berlin Marathon. μη τον χάσετ. θα δείτε αφίσες, πέρυσι ήταν στις 12/9
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.215
Το τι ρούχα θα πάρει κάποιος είναι σχετικό και με το πόσο κρυώνει.

Εγώ αν θα πήγαινα τώρα πχ. με τέτοιες θερμοκρασίες θα έπαιρνα οπωσδήποτε και μακρυμάνικες μπλούζες και ένα μπουφάν χειμωνιάτικο(όχι πολύ χοντρό).

Το αδιάβροχο είναι χρήσιμο μιας και εκεί σχεδόν κάθε ημέρα βρέχει και από ότι είδα τις προβλέψεις του καιρού για Πέμπτη και Παρασκευή θα βρέχει.

Υπολόγισε και ότι η αλλαγή θερμοκρασίας που θα υποστείς θα είναι απότομη και το σώμα σαν αντίδραση θα αρχίσει να κρυώνει.

Το βράδυ είδα στις προγνώσεις ότι η θερμοκρασία θα πέφτει μέχρι 9 βαθμούς και ναι όταν έχει 9 βαθμούς κρυώνεις αν πριν λίγες ώρες το μεσημέρι στην Ελλάδα που ήσουν είχε 25...

Μιλάω βέβαια πάντα από προσωπική εμπειρία γιατί μένω Θεσσαλονίκη που δεν έχει πολύ ζέστη και η διαφορά με το Βερολίνο μου φάνηκε πάρα πολύ μεγάλη τον Οκτώβριο πέρυσι.
 

stmallios

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ
ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΣΤΟ ΒΕΡΟΛΙΝΟ, ΤΟΝ ΜΑΡΤΙΟ.....ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
 

vdeverak

Member
Μηνύματα
46
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
και για παντα να καθοσουν εκει,μια χαρα ειναι. :D
νομιζω 4-5 μερες για πρωτο ταξιδι στο βερολινο ειναι καλα.
και στο επομενο καθεσαι παραπανω.;)

(μην γραφεις με κεφαλαια)
 

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
αυτό ακριβώς. η απάντηση είναι "για μια ζωή"
σε καμια περίπτωση πάντως μην το κάνεις 2ημερο!
 

ioanna.gkan

Member
Μηνύματα
459
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη αλλά που,,,
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγωνια
Ναι ναι... απο 5 και πανω.... Εχει και μεγαλες αποστασεις.. να τα δεις ολα με ανεση!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.336
Μηνύματα
888.703
Μέλη
39.001
Νεότερο μέλος
Maria Kremm

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom