Γερμανία Βερολινο- Αμβουργο με τρενο??

aggeliki_17

Member
Μηνύματα
82
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Μαροκο?
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλάνδη!
Γεια σας.. Το Μαρτιο εχουμε κλεισει ενα ταξιδι για Βερολινο και με αφορμη ενα θεμα που διαβασα τις προαλλες στο φορουμ για την μεγαλυτερη πολη μινιατουρα στον κοσμο (ευχαριστω την katia1981για το post) αποφασισαμε να παμε μεχρι το Αμβουργο να την δουμε.. Απλα το θεμα ειναι πως? τα εισητηρια του τρενου ειναι πανακριβα.. 146 ευρω να παμε και να ρθουμε για διαδρομη 1,30 ωρας.. ελεος!! Ψαχνοντας λοιπον βρηκαμε μια σελιδα που δινει ενα εισητηριο που ισχυει απο Δευτερα μεχρι Παρασκευη με 42 ευρω για απεριοριστες διαδρομες μεσα σε μια μερα (εντος Γερμανιας παντα).. και καθε επιπλεον ατομο +6 ευρω (μεχρι 5 ατομα..) Εδω λοιπον θελω την βοηθεια σας, γνωριζει κανεις κατι γι αυτο? επισυναπτω τη σελιδα που το διαβασα να δειτε κι εσεις να μου πειτε αν καταλαβα καλα.. ;)

Not found. - Raildude
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Γεια σας.. Το Μαρτιο εχουμε κλεισει ενα ταξιδι για Βερολινο και με αφορμη ενα θεμα που διαβασα τις προαλλες στο φορουμ για την μεγαλυτερη πολη μινιατουρα στον κοσμο (ευχαριστω την katia1981για το post) αποφασισαμε να παμε μεχρι το Αμβουργο να την δουμε.. Απλα το θεμα ειναι πως? τα εισητηρια του τρενου ειναι πανακριβα.. 146 ευρω να παμε και να ρθουμε για διαδρομη 1,30 ωρας.. ελεος!! Ψαχνοντας λοιπον βρηκαμε μια σελιδα που δινει ενα εισητηριο που ισχυει απο Δευτερα μεχρι Παρασκευη με 42 ευρω για απεριοριστες διαδρομες μεσα σε μια μερα (εντος Γερμανιας παντα).. και καθε επιπλεον ατομο +6 ευρω (μεχρι 5 ατομα..) Εδω λοιπον θελω την βοηθεια σας, γνωριζει κανεις κατι γι αυτο? επισυναπτω τη σελιδα που το διαβασα να δειτε κι εσεις να μου πειτε αν καταλαβα καλα.. ;)

Not found. - Raildude
146? για ποια μέρα κοιτάς? εγώ που κοιτάω στο dbahn.de 39 euro o/w το βρίσκω. Μήπως κοιτάς κάπου αλλού;

επίσης η dbahn πουλάει εισιτήρια 92 μέρες πριν την αναχώρηση του τρένου.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.317
Γεια σας.. Το Μαρτιο εχουμε κλεισει ενα ταξιδι για Βερολινο και με αφορμη ενα θεμα που διαβασα τις προαλλες στο φορουμ για την μεγαλυτερη πολη μινιατουρα στον κοσμο (ευχαριστω την katia1981για το post) αποφασισαμε να παμε μεχρι το Αμβουργο να την δουμε.. Απλα το θεμα ειναι πως? τα εισητηρια του τρενου ειναι πανακριβα.. 146 ευρω να παμε και να ρθουμε για διαδρομη 1,30 ωρας.. ελεος!! Ψαχνοντας λοιπον βρηκαμε μια σελιδα που δινει ενα εισητηριο που ισχυει απο Δευτερα μεχρι Παρασκευη με 42 ευρω για απεριοριστες διαδρομες μεσα σε μια μερα (εντος Γερμανιας παντα).. και καθε επιπλεον ατομο +6 ευρω (μεχρι 5 ατομα..) Εδω λοιπον θελω την βοηθεια σας, γνωριζει κανεις κατι γι αυτο? επισυναπτω τη σελιδα που το διαβασα να δειτε κι εσεις να μου πειτε αν καταλαβα καλα.. ;)

Not found. - Raildude
146 το άτομο??Τον περασμένο Μάρτιο η πρώτη θέση είχε γύρω στά 75 Ευρώ το άτομο(πήγαινε-έλα).
 

aggeliki_17

Member
Μηνύματα
82
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Μαροκο?
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλάνδη!
Ευχαριστς πολυ για τις απαντησεις σας.. Εχετε δικιο... μαλλον κατι αλλο κοιτουσα.. καπου στα 60 ευρω βγαινει πηγαινε ελα.. Αλλα για αυτην την προσφορα με τα 42 ευρω +6 ευρω το επιπλεον ατομο ξερει κανεις κατα ποσο ισχυει?
 

guide

Member
Μηνύματα
24
Likes
4
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία!!!
Εγώ θα σου πρότεινα αν πάτε σαβ/κο να πάρετε την wochenendkarte που είναι κάρτα απεριορίστων διαδρομών μέσα στο σαβ/κο για όλα τα τρένα ακόμα κ το μετρό!!Απλώς να ξέρεις οτι δν θα μπορείς να πάρεις το intercity αλλά να πασ με τα πιο αργά τρένα αλλά κ πάλι δν είναι κάτι τρομερό!
 

Εli

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
μπορεί κάποιος να μας πει πώς λέγονται οι σταθμοί που χρησιμοποιούμε για να πάμε βερολίνο προς αμβούργο με τραίνο?? Θα είμαι και εγώ εκεί το μάρτιο!!!!!!
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
μπορεί κάποιος να μας πει πώς λέγονται οι σταθμοί που χρησιμοποιούμε για να πάμε βερολίνο προς αμβούργο με τραίνο?? Θα είμαι και εγώ εκεί το μάρτιο!!!!!!
Από το Βερολίνο, τα τραίνα αναχωρούν από τον κεντρικό σταθμό τρένων (Hauptbahnhof) και φθάνουν στο Αμβούργο, τόσο στον κεντρικό σταθμό(Hauptbahnhof) όσο και στο μικρότερο σταθμό Dammtor. Και οι δύο είναι κεντρικοί. Αν πάτε για μονοήμερη θα έλεγα πως ο Hauptbahnhof βρίσκεται πιο κοντά στα σημαντικότερα αξιοθέατα.
Για εισιτήρια κοιταξτε το www.bahn.de, οι τιμες, συμπεριλαμβανομένων και των προσφορών για τον Μάρτιο είναι ήδη διαθέσιμες.
 

Εli

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Σ ευχαριστώ!!Το βρήκα!!το εισιτήριο των 42 ευρώ ισχύει για απειρες διαδρομές στη γερμανία,μέσα στην μέρα??
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom