Γερμανία Βερολινο πώς μπορώ να μετακινηθώ

thanosth

Member
Μηνύματα
3.356
Likes
6.701
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Happy Slam, AO

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.079
Likes
3.596
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
N. Υόρκη
Πλέον καποιοι λίγοι και εκλεκτοί τυχεροί Βερολινεζοι μπορούν να μετακινηθούν, απλώς φορώντας τα αθλητικά τους παπούτσια, λόγω μιας νέας πρωτοποριακής ιδέας..
http://www.e-radio.gr/post/99905/oy...-enswmatwmeno-ethsio-eisithrio-toy-metro-pics
Εντυπωσιακή ιδέα!!!! Δεν το στέλνεις το link και στην "Αττικό Μετρό Α.Ε." μήπως και γλυτώσουν την ταλαιπωρία με το ηλεκτρονικό εισιτήριο οι Αθηναίοι; ;)
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Πλέον καποιοι λίγοι και εκλεκτοί τυχεροί Βερολινεζοι μπορούν να μετακινηθούν, απλώς φορώντας τα αθλητικά τους παπούτσια, λόγω μιας νέας πρωτοποριακής ιδέας..
http://www.e-radio.gr/post/99905/oy...-enswmatwmeno-ethsio-eisithrio-toy-metro-pics
Δεν περιλαμβάνουν τίποτα το ηλεκτρονικό, το άρθρο απλά είναι ευφάνταστο. Το εισιτήριο είναι απλώς ένα κομμάτι ύφασμα με στάμπα ένα ετήσιο εισιτήριο.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.982
Likes
12.036
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Παντως το να πρεπει να κυκλοφορεις καθε μερα με τα ιδια παπουτσια ή να τα κουβαλας και να τα αλλαζεις οταν χρησιμοποιεις συγκοινωνια δεν ειναι και το πιο βολικο. Ασε που δεν ειναι κι απ' τα καλυτερα σχεδια.
 

parisg7

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
Καλησπέρα σας.20 Απριλίου θα ειμαι Βερολίνο.αφιξη στις 18.00 στο αεροδρόμιο σονεφελντ.επελεξα αυτο το ξενοδοχειο για διαμονή 4 διανυκτερεύσεων
Exe Klee Berlin Excellence Class
Bundesallee 75, Tempelhof-Schöneberg, 12161 Βερολίνο, Γερμανία.το έκλεισα μέσο του σάιτ του ξενοδοχείου στα 55 ευρω μαζι με το πρωινό!η ερώτηση μου ειναι ποιος ειναι ο γρηγορότερος τρόπος να φθάσω στο ξενοδοχειο.επισης το πρώτο βραδυ θα εχουμε βραδινό έξοδο στο kreuzberg κ απο
Όσο διάβασα το μετρο λειτουργεί έως τις 01.00 υπάρχει τρόπος να γυρίσω χωρις να παρω ταξί?? υπόψιν Θε εχω welcome card 72 hours απο την πρώτη στιγμή
 

giorgoStar

Member
Μηνύματα
50
Likes
316
Επόμενο Ταξίδι
Ανδαλουσία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Όπως τσέκαρα, ο γρηγορότερος τρόπος είναι με ταξί αλλά δε συμφέρει οικονομικά. Η διαδρομή με συγκοινωνία διαρκεί πάνω κάτω μια ώρα, χρειάζεται οπωσδήποτε μετεπιβίβαση αφού πάρεις τρένο ή προαστιακό και βρήκα με μια πρόχειρη αναζήτηση τα εξής
903A4707-5BC4-4874-9F03-8DD659A9297D.png

Μη σε φοβίζει η νυχτερινή συγκοινωνία. Λειτουργούν οι γραμμές, το Βερολίνο δεν κοιμάται (ακόμη).
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Καλησπέρα σας.20 Απριλίου θα ειμαι Βερολίνο.αφιξη στις 18.00 στο αεροδρόμιο σονεφελντ.επελεξα αυτο το ξενοδοχειο για διαμονή 4 διανυκτερεύσεων
Exe Klee Berlin Excellence Class
Bundesallee 75, Tempelhof-Schöneberg, 12161 Βερολίνο, Γερμανία.το έκλεισα μέσο του σάιτ του ξενοδοχείου στα 55 ευρω μαζι με το πρωινό!η ερώτηση μου ειναι ποιος ειναι ο γρηγορότερος τρόπος να φθάσω στο ξενοδοχειο.επισης το πρώτο βραδυ θα εχουμε βραδινό έξοδο στο kreuzberg κ απο
Όσο διάβασα το μετρο λειτουργεί έως τις 01.00 υπάρχει τρόπος να γυρίσω χωρις να παρω ταξί?? υπόψιν Θε εχω welcome card 72 hours απο την πρώτη στιγμή
Τα σαββατοκύριακα η λειτουργία του U-Bahn είναι 24ώρη. Χρησιμοποίησε τον επίσημο trip planner https://fahrinfo.bvg.de/Fahrinfo/bin/query.bin/en? ή το google maps.
 

nasia.thess

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σας παιδιά.
Σε μία εβδομάδα φεύγω για Βερολίνο. Θα μείνω Αlexanderplatz. Η πτηση μου για τον γυρισμό ειναι 6.15 απο το αεροδρόμιο Schönefeld . Συνεπώς θα φύγω ξημερώματα από το ξενοδοχείο. Τι γίνεται με τα βραδινά δρομολογια? Τρένο, λεωφορεια κτλ..
 

peggykar

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
καλησπέρα στους απανταχού ταξιδιώτες. Σε αυτούς που ταξιδεύουν πραγματικά ή με το μυαλό. Ταξιδεύουμε από θεσσαλονίκη για Βερολίνο 29/11 με 3/12 . Ομολογώ ότι το site σας είναι άκρως κατατοπιστικό και μου έλυσε αρκετές απορίες. Ομολογουμένως ένας ταξιδιωτικός οδηγός με ανεξάντλητη και επικαιροποιημένη πληροφόρηση. Με βοήθησε να κάνω και ένα προγραμματισμό για το τι θα δούμε. Με δεδομένο ότι θα μείνω 4 ημέρες με συμφέρει για δύο ενήλικες και ένα παιδί ηλικίας 9 ετών να εκδώσω welcome cards ABC τετραημέρου για 2 άτομα, όπου θα καλύψει και το παιδί ; Σας ευχαριστώ πολύ και καλή ευκολία.
 

peggykar

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Γεια σας παιδιά.
Σε μία εβδομάδα φεύγω για Βερολίνο. Θα μείνω Αlexanderplatz. Η πτηση μου για τον γυρισμό ειναι 6.15 απο το αεροδρόμιο Schönefeld . Συνεπώς θα φύγω ξημερώματα από το ξενοδοχείο. Τι γίνεται με τα βραδινά δρομολογια? Τρένο, λεωφορεια κτλ..
Καλησπέρα.Εμείς που πετάμε από Σονεφελντ στις 3/12/2018 στις 8:00 πμ. και λόγω του ότι έχουμε και το παιδί μαζί μας μας κλείσαμε μέσω της booking υπηρεσία μεταφοράς. Βάζεις το ξενοδοχείο και σου βγάζει τιμή. Από το Νοvotel Potzdamer Platz έως το αεροδρομιο 43€ και εκτιμώμενος χρόνος μεταφοράς 25 λεπτά. Καλό ταξίδι
 
Μηνύματα
31
Likes
25
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Καλημέρα παιδιά!!!οργανωνω ταξιδι για τον Ιούλιο το κονσεπτ ειναι Ελλάδα Βερολίνο (τεγκελ) που φτάνει 21.15 μετα Άμστερνταμ Βρυξέλλες κ επιστροφή μετα απο μια βδομάδα απο Βρυξέλλες Βερολίνο (σενεφελντ) 22.00-23.30 . Φοβάμαι τα βραδινά δρομολόγια κ ηθελα τη γνώμη σας .θα υπάρχουν δρομολόγια για το κέντρο αρκετά συχνά ;;ακομα κ αν οι πτήσεις έχουν καθυστέρηση;;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.598
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom