Αυστρία Βιέννη Δεκέμβριος 2010: Σαν Χριστουγεννιάτικο παραμύθι...

Vivianaki

Member
Μηνύματα
292
Likes
45
Ταξίδι-Όνειρο
Πραγματοποιήθηκε :D
Τι ωραία ιστορία!Χριστουγεννιάτικη,παραμυθένια!Μπράβο!Πάντα τέτοια ταξιδάκια!
Θέλω κι εγώ να πάω κάποια στιγμή ,κι όλο το λέω αλλά τελικά κλείνω αλλου.
 

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ταξίδι-Όνειρο
παραδεισος!!
φιλε ειναι τεσταρισμενες αυτες οι γυναικες οποτε το ταξιδι θα ειναι εγγυημενα καλο χεχε
τωρα το αμαξι μονο μενει να κλεισω απο ξενοδοχεια και αεροπορικα (ας ειναι καλα η φιλη μου στην ολυμπιακη) μου βγηκε 310? το 8ημερο!!!
 

skiace

Member
Μηνύματα
82
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Μόναχο-Σάλτζμπουργκ-Βιένν
φιλε ειναι τεσταρισμενες αυτες οι γυναικες οποτε το ταξιδι θα ειναι εγγυημενα καλο χεχε
τωρα το αμαξι μονο μενει να κλεισω απο ξενοδοχεια και αεροπορικα (ας ειναι καλα η φιλη μου στην ολυμπιακη) μου βγηκε 310? το 8ημερο!!!
310 ειναι δυνατο ???
εγω βρηκα το 4μερο της 25 Μαρτιου 485Ε (εισιτηρια + ξενοδοχειο) και νομιζω πως δεν υπαρχε κατι φθηνοτερο.
 

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ταξίδι-Όνειρο
παραδεισος!!
ναι και ομως ειναι δυνατο...αλλα και παλι σου λεω μου εκενε φοβερη εξυπηρετηση μια φιλη μου στην ολυμπιακη.και φαντασου οτι στο σαλτσμπουργκ το ξενοδοχειο ειναι 4* με πρωινο.στην βιεννη απλα 3*.κατι που ποια μετα απο τα ταξιδια μου δεν εχει και μεγαλη σημασια.στα πρωτα ταξιδια εδεινα τσαμπα λεφτα σε ξενοδοχεια 5* απλα για να κοιμαμαι και για να εχω 30 ειδη τυριων στο πρωινο...
 

skiace

Member
Μηνύματα
82
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Μόναχο-Σάλτζμπουργκ-Βιένν
ναι και ομως ειναι δυνατο...αλλα και παλι σου λεω μου εκενε φοβερη εξυπηρετηση μια φιλη μου στην ολυμπιακη.και φαντασου οτι στο σαλτσμπουργκ το ξενοδοχειο ειναι 4* με πρωινο.στην βιεννη απλα 3*.κατι που ποια μετα απο τα ταξιδια μου δεν εχει και μεγαλη σημασια.στα πρωτα ταξιδια εδεινα τσαμπα λεφτα σε ξενοδοχεια 5* απλα για να κοιμαμαι και για να εχω 30 ειδη τυριων στο πρωινο...
Σε εμας τα εισιτηρια με Austrian 245 και το Lindner am Belvedere 238 το ατομο τις 5ημερες/4 διανυκτερευσεις. Συν 17 Ευρω το ατομο ασφαλεια ακυρωσης ταξιδιου (εχουμε και παιδια), τελικο συνολο κατα ατομο = 500 Ευρω.
Νομιζω οτι για τοσες ημερες 310 ειναι τσαμπα. Αλλα πιστευω οτι και εμεις συμφωνα με τα κριτηρια που θεσαμε πετυχαμε καλη τιμη για την εποχη.
Καλα να περασετε (και εμεις βεβαια)....:D
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Και στο αλλο ταξιδι με το καλο! Και εγω την λατρευω την Βιέννη! Την βρίσκω αρχοντική, ρομαντική, με όμορφη αρχιτεκτονική, και πραγματικά όταν πηγα δεν υπηρξε ουτε ενα πραγμα που να μην μου αρεσε. Μου εκανε εντυπωση το ποσο καθαρή ήταν και το γεγονος οτι αισθανομασταν πολυ ασφαλεις ακομα και τη νυχτα!
 

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ταξίδι-Όνειρο
παραδεισος!!
και εγω αυτο λεω οτι πετυχα απιστευτη τιμη...αλλα ελα που ενα μηνα πριν το ταξιδι τρακαρα το καινουργιο αμαξι μου και τωρα ακομα και αυτα τα λεφτα φαινονται πολλα...
 

the Lycan

Member
Μηνύματα
215
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
Βοστώνη...10 και σήμερα..
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
eating in Vienna

τελικα απο την εμπειρια σας ποια ειανι τα καλυτερα μαγαζια για φαγητο στην βιεννη?να μην ξεπερναν τα 50? το ατομο βεβαια
θα προτείνω ανεπιφύλακτα το d'Landsknecht!Ήμουν Βιέννη 11-18 Δεκεμβρίου του 2010 και στο συγκεκριμένο πήγα 2 ημέρες για φαγητό!! Πολύ καλή αναλογία τιμής και ποιότητας, φοβερό φαγητό , φοβερή μπύρα και ο κυριούλης που μας σέρβιρε απίστευτα ευχάριστος και χαμογελαστός!!!!
:D
 

Margr

Member
Μηνύματα
10
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβική
πολύ ωραία η περιγραφή σου...ξυπνάει αναμνήσεις....

έχω σκάσει απ την ζήλια μου με τόσες χριστουγενιάτικες αγορές που είδατε..εμείς είχαμε φτάσει ανήμερα τα χριστούγεννα και δυστυχώς δεν προλάβαμε καμία...

Σκοπεύω να ταξιδέψω ανήμερα Χριστούγεννα κι εγώ. Αναρωτιέμαι γιατί δεν τις προλάβατε. Δεν λειτούργησαν τις επόμενες μέρες;
 

papariskonst

Member
Μηνύματα
208
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ
Σκοπεύω να ταξιδέψω ανήμερα Χριστούγεννα κι εγώ. Αναρωτιέμαι γιατί δεν τις προλάβατε. Δεν λειτούργησαν τις επόμενες μέρες;
Όχι 24 Δεκεμβρίου είναι η τελευταία ημέρα των αγορών. Δεν είναι όπως στην Έλλαδα που διαρκούν μέχρι το Πάσχα.
 

panos_vz

New Member
Μηνύματα
2
Likes
2
Εχω κλεισει κι εγω για Βιεννη, 21-25 Δεκεμβριου, αλλα μονο αεροπορικα, κι αυτο γιατι σκεφτομαι μπας και το κανω μισο μισο με Salzburg...
Ειναι λιγες/πολλες/αρκετες οι 4 μερες για Βιεννη λες?
Αξιζει να φαω μια μερα στο Salzburg?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.778
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom