Αυστρία Ουγγαρία Βιεννη Βουδαπεστη!

thomi00

Member
Μηνύματα
20
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
βουδαπεστη
Ταξίδι-Όνειρο
αμερικααααα!!
καλησπερα σε ολους!!τον μαρτιο θα κανω ενα ταξιδι.το ερωτημα μου ειναι το εξης..εχω 6 μερες στη διαθεση μου.να παω μονο βουδαπεστη η μπορω να επισκευτω και την βιεννη?να σημειωσω οτι παμε κυριως για διακοπες,για ξεκουραση,για καλο φαγητο μπυριτσες,πολλες βολτες και θα επισκευτουμε και τα σημαντικοτερα αξιοθεατα οπως οπερα μεγαλες εκκλησιες,ζωολογικο κηπο και οτι αλλο προτεινεται!!!
 

vickoland

Member
Μηνύματα
25
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
brugge-brussels
Ταξίδι-Όνειρο
HALLSTAT
Αν έχεις 6 ολόκληρες μέρες στην διαθεση σου πιστεύω πως αν τις χωρισεις και πας 3 στην βουδαπέστη και 3 στην βιεννη ειναι ότι πρέπει! Εγώ πήγα και στις δυο χωρες και είδα όλα αυτα πού ήθελα αφιερώνοντας στην κάθε χώρα 3 ημερες, να διευκρινίσω βέβαια οτι ημασταν εξω όλη μερα, αλλα να σου πω την αληθεια αξίζει τον κοπο το περπατημα γιατι αλλιως δεν ευχαριστιέσαι!!
 

dimitra_tg

Member
Μηνύματα
128
Likes
12
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Εγω θα σου προτεινα 4 μερες Βιεννη κ 2 Βουδαπεστη.Κατα τη γνωμη μου ειναι πιο ομορφα κ εχεις περισσοτερα πραγματα να δεις!Βεβαια γουστα ειναι αυτα...
 

Panos84

Member
Μηνύματα
185
Likes
68
Ταξίδι-Όνειρο
Los Santos, San Andreas
Πήγαινε και τις έξι μέρες Βιέννη και γύρνα την όλη από άκρη σ' άκρη. Δεν χρειάζεται να μοιράσεις το ταξίδι σου για να δεις δύο πόλεις, αφιέρωσε όλες τις μέρες σου στη μία ώστε να την χορτάσεις.

Και εγώ το ίδιο έκανα: τον Μάιο πήγα μία εβδομάδα Βουδαπέστη και σε λίγες μέρες θα πάω για μία εβδομάδα Βιέννη..
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
Αν έχεις 6 ολόκληρες μέρες στην διαθεση σου πιστεύω πως αν τις χωρισεις και πας 3 στην βουδαπέστη και 3 στην βιεννη ειναι ότι πρέπει! Εγώ πήγα και στις δυο χωρες και είδα όλα αυτα πού ήθελα αφιερώνοντας στην κάθε χώρα 3 ημερες, να διευκρινίσω βέβαια οτι ημασταν εξω όλη μερα, αλλα να σου πω την αληθεια αξίζει τον κοπο το περπατημα γιατι αλλιως δεν ευχαριστιέσαι!!
σε 6 μερες προλαβες να δεις 2 χωρες?
 

dimitra_tg

Member
Μηνύματα
128
Likes
12
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Θα συμφωνησω απολυτα!!! κ εγω 6 μερες εμεινα Βιεννη, ημουν ολη μερα στο δρομο αλλα τα ειδα σχεδον ολα! ειναι τι ψαχνει κανεις..αλλα με το να μοιραζεις τις μερες δεν εχεις νιωσει πραγματικα την πολη,τους ανθρωπους,την καθημερινοτητα της...
 

vickoland

Member
Μηνύματα
25
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
brugge-brussels
Ταξίδι-Όνειρο
HALLSTAT
σε 6 μερες προλαβες να δεις 2 χωρες?
Οχι γιατι ήταν δυο ξεχωριστα ταξιδια το ενα την μια χρονια και το αλλο την αλλη!!!

πιστέυω πως 6 γεμάτες μέρες για την βίεννη ειναι πολλες όπως και για την βουδαπέστη, Αναλογα πώς οργανώνει ο καθένας τα ταξίδια του και τι θέλει να δει προγραμματίζει και τις μέρες του νομίζω δηλαδη αν δεν θελει να είναι στο περπατημα όλη την ώρα καλυτερα θα ήταν να επιλέξει μία χώρα!! Θεωρώ πως 3 ήμερες ειδικά για την Βουδαπέστη είναι μια χαρά!
 

thomi00

Member
Μηνύματα
20
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
βουδαπεστη
Ταξίδι-Όνειρο
αμερικααααα!!
γενικοτερα η βουδαπεστη ειναι πιο οικονομικη?τα αεροπορικα και τοξενοδοχειο θα τα κανω δωρο στην κουμπαρα μου συν οτι θα εχω και τα δικα μας εξοδα.δεν θελω να ξεφυγουμε πολυ γι αυτο διαλεξα βουδαπεστηβιεννη προεκυψε στην πορεια.τι αλλο μπορω να συνδιασω με βουδαπεστη σαν μονοημερη?απλα να ειναι κατι που να αξιζει!ευχαριστω ολους για τη βοηθεια
 

NetM

Member
Μηνύματα
75
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Μπόρα Μπόρα
γενικοτερα η βουδαπεστη ειναι πιο οικονομικη?τα αεροπορικα και τοξενοδοχειο θα τα κανω δωρο στην κουμπαρα μου συν οτι θα εχω και τα δικα μας εξοδα.δεν θελω να ξεφυγουμε πολυ γι αυτο διαλεξα βουδαπεστηβιεννη προεκυψε στην πορεια.τι αλλο μπορω να συνδιασω με βουδαπεστη σαν μονοημερη?απλα να ειναι κατι που να αξιζει!ευχαριστω ολους για τη βοηθεια
Είναι αρκετά φθηνή γιατί έχει δικό της νόμισμα (ούγγρικο φιορίνι). Συνήθως είναι 1 ευρώ περίπου 285 φιορίνια. Μία άλλη επιλογή και πιο κοντινή είναι η Μπρατισλάβα. Ψάξε λίγο περισσότερο και θα βρεις αρκετά.
 

NetM

Member
Μηνύματα
75
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Μπόρα Μπόρα
Ναι σε 25 μέρες και θα αφιερώσω ένα βράδυ στην Βιέννη. Πιο πάνω σου έχω δώσει και την σελίδα για το λεωφορείο που πάει Βιέννη και Μπρατισλάβα. Είναι πολύ οικονομικό.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.199
Μηνύματα
883.604
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom