Βιετνάμ Ινδονησία Καμπότζη Βιετνάμ - Άνγκορ Βατ - Μπαλί

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.010
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Παιδιά προσπαθώ να σχεδιάσω ένα πρόγραμμα για το γαμήλιο ταξίδι μας προκειμένου να προχωρήσω στο κλείσιμο των αεροπορικών και θέλω την βοήθειά σας σχετικά με το πόσο εφικτό μπορεί να είναι αυτό που έχω στο μυαλό μου. Το ταξίδι θα έχει διάρκεια 25 μέρες (το Πάσχα του 2017). Έχει ως εξής :

13/4 Πτήση
14/4 Άφιξη στο Hanoi στις 16.30
15/4 Hanoi
16/4 Hanoi - Tam Coc
17/4 Hanoi - Halong Bay
18/4 Halong Bay - Hanoi
19/4 Hanoi- Το βράδυ αναχώρηση για Dong Hoi (με νυχτερινό λεωφορείο)
20/4 Phong Nha Ke Bang National Park (Σπήλαια) - Dong Hoi
21/4 Dong Hoi - Hue
22/4 Hue – Marble Mountains - Hoi An
23/4 Hoi An
24/4 Hoi An
25/4 Hoi An – Siem Reap (Άφιξη στις 18.00)
26/4 Siem Reap
27/4 Siem Reap
28/4 Siem Reap –Ho Chi Minh - Αναχώρηση το πρωί στις 10 ή το βράδυ στις 21.00 ?
29/4 Ho Chi Minh – My Tho
30/4 Ho Chi Minh - Cu Chi tunnels
1/5 Ho Chi Minh - Bali (Άφιξη στις 19.00) Διαμονή Ubud
2/5 Bali
3/5 Bali
4/5 Bali
5/5 Bali
6/5 Bali - Αθήνα (Αναχώρηση στις 12 το βράδυ)
7/5 Άφιξη Αθήνα

Πως σας φαίνεται; Είναι εφικτό; Όπως καταλαβαίνεται δεν πρόκειται για τυπικό γαμήλιο. Δεν μας ενδιαφέρουν οι παραλίες. Θέλουμε να γεμίσουμε εικόνες και εμπειρίες!
 
Last edited:

va5ilis

Member
Μηνύματα
125
Likes
1.251
Ταξίδι-Όνειρο
Το Εβερεστ
Μια χαρά είναι το πρόγραμμα. Εγώ θα έβαζα άλλη μια νυχτα στο halong bay για να μείνω μια νύχτα στο πλοίο και μια νύχτα στο cat ba island η στα bungalows που έχει στα νησάκια εκεί κοντά. Σκέψου ότι αν φύγεις από Hanoi θα φτάσεις μεσημέρι στο halong bay και την άλλη μέρα το πρωί επιστρέφεις. Άρα ουσιαστικά έχεις μισή μέρα εκεί. Με την δεύτερη διανυκτέρευση θα έχεις μιάμιση μέρα. Είναι λίγο ακριβή ή διαμονή αλλά αξίζει.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.010
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Μια χαρά είναι το πρόγραμμα. Εγώ θα έβαζα άλλη μια νυχτα στο halong bay για να μείνω μια νύχτα στο πλοίο και μια νύχτα στο cat ba island η στα bungalows που έχει στα νησάκια εκεί κοντά. Σκέψου ότι αν φύγεις από Hanoi θα φτάσεις μεσημέρι στο halong bay και την άλλη μέρα το πρωί επιστρέφεις. Άρα ουσιαστικά έχεις μισή μέρα εκεί. Με την δεύτερη διανυκτέρευση θα έχεις μιάμιση μέρα. Είναι λίγο ακριβή ή διαμονή αλλά αξίζει.
Σωστό αυτό! Το θέμα ειναι από που θα την αφαιρούσες;
 

va5ilis

Member
Μηνύματα
125
Likes
1.251
Ταξίδι-Όνειρο
Το Εβερεστ
Σωστό αυτό! Το θέμα ειναι από που θα την αφαιρούσες;
Η από hoi an η από τα marble mountains στο hue. Το marble mountains είναι ωραίο μεν αλλά ακόμα μια νυχτα στο halong bay είναι πιο ωραία κατά την ταπεινή μου άποψη.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.010
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Η από hoi an η από τα marble mountains στο hue. Το marble mountains είναι ωραίο μεν αλλά ακόμα μια νυχτα στο halong bay είναι πιο ωραία κατά την ταπεινή μου άποψη.
Στα mable mountaints δε διανυκτερεύουμε. Θα κάνουμε απλά στάση πηγαίνοντας οδικώς από Hue - Hoi An. Θα κοιτάξω μήπως κόψω το ένα βράδυ από το Hoi An. Τα εισιτήρια πάντως κλείστηκαν. Πρόσθεσα 1 ακόμα μέρα στο Μπαλί και την έβγαλα από την Saigon. Δεν θα πάμε My Tho μόνο βόλτα στην πόλη και Cu chi.
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
13/4 Πτήση
14/4 Άφιξη στο Hanoi στις 16.30
15/4 Hanoi
16/4 Hanoi - Tam Coc
17/4 Hanoi - Halong Bay
18/4 Halong Bay - Hanoi

Βάλε 3ήμερη αντί 2ήμερη κρουαζιέρα, όπως σου ανέφεραν και πριν...
την κάναμε τέλη Σεπτέμβρη και δεν μετανιώσαμε...
εάν σε ενδιαφέρει οικονομική κρουαζιέρα, εμείς κλείσαμε και μείναμε ευχαριστημένες με το Halong Glory Legend Cruise
.... σχετικά με τις τιμές στις κρουαζιέρες, κάποιες ανεβοκατεβαίνουν... το δικό μας 3-4 φορές το ακυρώναμε για να πετύχουμε τελικά 50-60 ευρώ κάτω (2κλινη καμπίνα)... δεν ξέρω εάν ισχύει και με τα άλλα πλοιάρια-εταιρίες
http://www.booking.com/hotel/vn/glo...2c23727d367ff;sb_price_type=total&type=total&


βάζεις την 3ήμερη και δεν χρειάζεται στην επιστροφή της να διανυκτερεύσεις πάλι Hanoi ... εκτός κι αν θέλεις...
από την κρουαζιέρα που επιστρέφει γύρω στις 5.30 μμ, να κανονίσεις με το γραφείο να σε πάνε στο σταθμό λεωφορείου.... (εκτός και αν το λεωφορείο φεύγει γύρω στις 6μμ)


19/4 Hanoi- Το βράδυ αναχώρηση για Dong Hoi (με νυχτερινό λεωφορείο)
20/4 Phong Nha Ke Bang National Park (Σπήλαια) - Dong Hoi
21/4 Dong Hoi - Hue
22/4 Hue – Marble Mountains - Hoi An
23/4 Hoi An
24/4 Hoi An
25/4 Hoi An – Siem Reap (Άφιξη στις 18.00)

γιατί πας πρώτα Siem Reap και μετά επιστρέφεις και ξαναμπαίνεις Βιετνάμ??
(είναι πιο ακριβή η πτήση ή δεν υπάρχει από Καμπότζη για Μπαλί ??)


26/4 Siem Reap
27/4 Siem Reap
28/4 Siem Reap –Ho Chi Minh - Αναχώρηση το πρωί στις 10 ή το βράδυ στις 21.00 ?
29/4 Ho Chi Minh – My Tho
30/4 Ho Chi Minh - Cu Chi tunnels
να πω τη μαύρη αλήθεια δεν μου άρεσαν τα Cu Chi ... πολύ τουριστικό και ψεύτικο βρε παιδί μου..
άσε που πέσαμε και σε έναν ξεναγό με αγγλικά που γρι δεν καταλαβαίναμε..


1/5 Ho Chi Minh - Bali (Άφιξη στις 19.00) Διαμονή Ubud
2/5 Bali
3/5 Bali
4/5 Bali
5/5 Bali
6/5 Bali - Αθήνα (Αναχώρηση στις 12 το βράδυ)
7/5 Άφιξη Αθήνα

Πως σας φαίνεται; Είναι εφικτό; Όπως καταλαβαίνεται δεν πρόκειται για τυπικό γαμήλιο. Δεν μας ενδιαφέρουν οι παραλίες. Θέλουμε να γεμίσουμε εικόνες και εμπειρίες!
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.010
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
13/4 Πτήση
14/4 Άφιξη στο Hanoi στις 16.30
15/4 Hanoi
16/4 Hanoi - Tam Coc
17/4 Hanoi - Halong Bay
18/4 Halong Bay - Hanoi

Βάλε 3ήμερη αντί 2ήμερη κρουαζιέρα, όπως σου ανέφεραν και πριν...
την κάναμε τέλη Σεπτέμβρη και δεν μετανιώσαμε...
εάν σε ενδιαφέρει οικονομική κρουαζιέρα, εμείς κλείσαμε και μείναμε ευχαριστημένες με το Halong Glory Legend Cruise
.... σχετικά με τις τιμές στις κρουαζιέρες, κάποιες ανεβοκατεβαίνουν... το δικό μας 3-4 φορές το ακυρώναμε για να πετύχουμε τελικά 50-60 ευρώ κάτω (2κλινη καμπίνα)... δεν ξέρω εάν ισχύει και με τα άλλα πλοιάρια-εταιρίες
http://www.booking.com/hotel/vn/glory-cruise.html?aid=357006;label=gog235jc-hotel-el-vn-gloryNcruise-unspec-gr-com-L:el-O:windowsS7-B:firefox-N:XX-S:bo-U:c;sid=d6654642f44ebb4c7c42c23727d367ff;sb_price_type=total&type=total&


βάζεις την 3ήμερη και δεν χρειάζεται στην επιστροφή της να διανυκτερεύσεις πάλι Hanoi ... εκτός κι αν θέλεις...
από την κρουαζιέρα που επιστρέφει γύρω στις 5.30 μμ, να κανονίσεις με το γραφείο να σε πάνε στο σταθμό λεωφορείου.... (εκτός και αν το λεωφορείο φεύγει γύρω στις 6μμ)


19/4 Hanoi- Το βράδυ αναχώρηση για Dong Hoi (με νυχτερινό λεωφορείο)
20/4 Phong Nha Ke Bang National Park (Σπήλαια) - Dong Hoi
21/4 Dong Hoi - Hue
22/4 Hue – Marble Mountains - Hoi An
23/4 Hoi An
24/4 Hoi An
25/4 Hoi An – Siem Reap (Άφιξη στις 18.00)

γιατί πας πρώτα Siem Reap και μετά επιστρέφεις και ξαναμπαίνεις Βιετνάμ??
(είναι πιο ακριβή η πτήση ή δεν υπάρχει από Καμπότζη για Μπαλί ??)


26/4 Siem Reap
27/4 Siem Reap
28/4 Siem Reap –Ho Chi Minh - Αναχώρηση το πρωί στις 10 ή το βράδυ στις 21.00 ?
29/4 Ho Chi Minh – My Tho
30/4 Ho Chi Minh - Cu Chi tunnels
να πω τη μαύρη αλήθεια δεν μου άρεσαν τα Cu Chi ... πολύ τουριστικό και ψεύτικο βρε παιδί μου..
άσε που πέσαμε και σε έναν ξεναγό με αγγλικά που γρι δεν καταλαβαίναμε..


1/5 Ho Chi Minh - Bali (Άφιξη στις 19.00) Διαμονή Ubud
2/5 Bali
3/5 Bali
4/5 Bali
5/5 Bali
6/5 Bali - Αθήνα (Αναχώρηση στις 12 το βράδυ)
7/5 Άφιξη Αθήνα

Πως σας φαίνεται; Είναι εφικτό; Όπως καταλαβαίνεται δεν πρόκειται για τυπικό γαμήλιο. Δεν μας ενδιαφέρουν οι παραλίες. Θέλουμε να γεμίσουμε εικόνες και εμπειρίες!
Κατ' αρχήν σ' ευχαριστώ για το χρόνο σου.

Δεδομένου ότι θα είναι το γαμήλιο μας, κοιτάω γενικά καλά καταλύματα. Οπότε θα ήθελα κάτι ανάλογο και για την κρουαζιέρα. Θα ξεπατωθούμε με αυτό το πρόγραμμα που έχω βγάλει, τουλάχιστον η διαμονή να είναι καλή. Ξέρεις ποιες είναι οι καλύτερες 2-3 γιατί έχω μπερδευτεί με όλα αυτά που ψάχνω;

Σε ότι αφορά το μπες βγαις Βιετνάμ, το κάνω γιατί βρήκα σε καλή τιμή το Danang - Siem Reap και επίσης το Saigon - Bali είχε πολύ καλές ανταποκρίσεις μέσω Σιγκαπούρης (5 ώρες σύνολο) και το έκλεισα με χρήση μιλίων στην Singapore Air.

Σε ότι αφορά τα λεωφορεία φεύγουν γύρω στις 7. Δε θέλω να το ρισκάρω γιατί μπορεί να υπάρξει κάποια καθυστέρηση. Μπορεί κάποιο άλλο πρακτορείο βέβαια να έχει αργότερα, θα το ψάξω! Θα την παλέψουμε όμως στα καπάκια από το ένα λεωφορείο να μπούμε στο άλλο για άλλες 10 ώρες μέχρι Dong Hoi;

Τα CuChi από τις φωτό που βλέπω και εγώ, τουριστίλα μου βγάζουν! Aλλά μπορείς να μην πας; Η περιέργεια, η ιστορία; Ξέρω 'γω;
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.407
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Κατ' αρχήν σ' ευχαριστώ για το χρόνο σου.

Δεδομένου ότι θα είναι το γαμήλιο μας, κοιτάω γενικά καλά καταλύματα. Οπότε θα ήθελα κάτι ανάλογο και για την κρουαζιέρα. Θα ξεπατωθούμε με αυτό το πρόγραμμα που έχω βγάλει, τουλάχιστον η διαμονή να είναι καλή. Ξέρεις ποιες είναι οι καλύτερες 2-3 γιατί έχω μπερδευτεί με όλα αυτά που ψάχνω;

Σε ότι αφορά το μπες βγαις Βιετνάμ, το κάνω γιατί βρήκα σε καλή τιμή το Danang - Siem Reap και επίσης το Saigon - Bali είχε πολύ καλές ανταποκρίσεις μέσω Σιγκαπούρης (5 ώρες σύνολο) και το έκλεισα με χρήση μιλίων στην Singapore Air.

Σε ότι αφορά τα λεωφορεία φεύγουν γύρω στις 7. Δε θέλω να το ρισκάρω γιατί μπορεί να υπάρξει κάποια καθυστέρηση. Μπορεί κάποιο άλλο πρακτορείο βέβαια να έχει αργότερα, θα το ψάξω! Θα την παλέψουμε όμως στα καπάκια από το ένα λεωφορείο να μπούμε στο άλλο για άλλες 10 ώρες μέχρι Dong Hoi;

Τα CuChi από τις φωτό που βλέπω και εγώ, τουριστίλα μου βγάζουν! Aλλά μπορείς να μην πας; Η περιέργεια, η ιστορία; Ξέρω 'γω;
Τα CuChi κατά την γνώμη μου δεν αξίζει. Προτίμησε να πας στο φοβερό μουσείο πολέμου στο κέντρο της πόλης που έχει φωτογραφίες απο τα γεγονότα εκείνης της περιόδου και κάποια άρματα (με την ανάλογη προπαγάνδα πάντα). Βέβαια να πας μέχρι εκει και να μην τα δείς ? Και εμείς το ίδιο σκεφτήκαμε και πήγαμε.
Επίσης Halong Bay αν θες καλή εταιρεία προτίμησε την indochina junk (http://www.indochina-junk.com) και το πλοίο dragon legend cruise. Είναι μακράν η καλύτερη εταιρεία για κρουαζιέρα στην περιοχή (δες και κριτικές trip advisor είναι 1η και με διαφορά απο την 2η). Φοβερό φαγητό, πολύ καλά δωμάτια και πολύ καλές δραστηριότητες.
Στα λεωφόρεια εμείς δεν είχαμε καμία καθυστέρηση (και μας έκανε εντύπωση).
Επίσης, μπορείς να δοκιμάσεις και sleeper bus. Ταξιδέψαμε μια φορά και μπορώ να πώ πως ήταν βολικά (μπορείς να κοιμηθείς σχετικά άνετα).
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
1) σχετικά με το Ηalong Bay:
το παραπάνω που σου γράφει ο χ7άρια είχα διαβάσει ότι θεωρείται από τα καλύτερα... αλλά τσιμπημένο... ελπίζω να τα αξίζει τα λεφτά του...
νομίζω ότι πηγαίνει στον λιγότερο τουριστικό κόλπο ... τον Bai Tu long
δες επίσης τι περιλαμβάνει η τιμή πχ η μεταφορά απο-προς ...
το kayak μην το χασετε ... αξίζει με τα χίλια !

το καλό είναι ότι τη βάζεις Δευτέρα ως αναχώρηση...
μην το αφήσεις ... κοίταξε στο booking ή agoda με 9+ βαθμολογία και κλείσε με δωρεάν ακύρωση άμεσα, γιατί κάποια ανεβάζουν αρκετά τις τιμές μετά..

2) σχετικά με το μπαίνω στο Βιετνάμ δις:
δες και το θέμα με τη visa...θυμάμαι ότι είχαμε βγάλει 1 μήνα με ΜΙΑ είσοδο στη χώρα

και μιας και έχεις πολλά διαβάσματα και ψαξίματα να κάνεις, ας γράψω 2-3 tips

3) Hoi An :
- διαμονή:
Little Hoi An Boutique Hotel & Spa
προσωπικά το βρήκα εξαιρετικό ως προς την τοποθεσία (βολικότατη), το δωμάτιο, το πρωινό και την βεράντα έξω φωτισμένη τα βράδυα.
https://www.booking.com/hotel/vn/li...c45014c651eeb1d0e33ee119X1&type=total&ucfs=1&

- spa : Pandanus Spa Hoi an
επί της ουσίας από τα καλύτερα massages που κάναμε στο ταξίδι μας... ενώ δεν του φαίνεται, είναι πε-ντα-κά-θα-ρο, ευγενέστατοι και εξαιρετικά χέρια !! τα αξίζει με τα χίλια (άποψη και των 4 συνταξιδιωτών)
αν θες όμως πολυτέλεια στον περιβάλλοντα χώρο δεν έχει...
https://www.tripadvisor.com.gr/Attr...nus_Spa_Hoi_An-Hoi_An_Quang_Nam_Province.html

- για γλυκάκι "the cargo club" (μιαμ μιαμ)
κάθεσαι ή από την πλευρά του στενού ή από την πλευρά του ποταμού (καλύτερη).. τα ποτά του δεν έλεγαν και πολλά
https://www.tripadvisor.co.uk/Resta...The_Cargo_Club-Hoi_An_Quang_Nam_Province.html

- για φαγητό Μiss Ly Cafe (να πάτε νωρίς, ίσως χρειαστεί να περιμενετε για τραπέζι, κλείνει νωρίς γύρω στις 9 μμ)
https://www.tripadvisor.co.uk/Resta...s-Miss_Ly_Cafe-Hoi_An_Quang_Nam_Province.html

4) Ηanoi:
- για φαγητό με εξαιρετική θέα στη λίμνη (αρκετά τσιμπημένο για δεδομένα Βιετνάμ) , είναι η ταράτσα δίπλα στο avalon cafe lounge δηλ. τι εννοώ .. ανεβαίνεις απο το avalon cafe lounge, βγαίνεις ταράτσα με τους μαύρους μπαμπουδένιους καναπέδες-καρέκλες και δεξιά έχει μία ΄΄ασπρη πορτούλα ... είναι το εστιατόριο που σου λέω...

5) Siem Reap
Heaven
για φαγητό εξαιρετικό ...πρόταση της φίλης μας evi01, που δεν καταφέραμε να πάμε... θέλει οπωσδήποτε κράτηση... (αλήθεια η evi01 δεν έχει πάρει χαμπάρι το θέμα σου??_)
https://www.tripadvisor.co.uk/Resta...views-Haven-Siem_Reap_Siem_Reap_Province.html

6) δεν χρειάζεται να κλείσεις κανένα tour απο εδώ (πχ tam coc) όλα εκεί θα τα βρεις και μάλιστα σου κάνουν και καλύτερη τιμή ...

(αυτά για την ώρα...)
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.010
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
1) σχετικά με το Ηalong Bay:
το παραπάνω που σου γράφει ο χ7άρια είχα διαβάσει ότι θεωρείται από τα καλύτερα... αλλά τσιμπημένο... ελπίζω να τα αξίζει τα λεφτά του...
νομίζω ότι πηγαίνει στον λιγότερο τουριστικό κόλπο ... τον Bai Tu long
δες επίσης τι περιλαμβάνει η τιμή πχ η μεταφορά απο-προς ...
το kayak μην το χασετε ... αξίζει με τα χίλια !

το καλό είναι ότι τη βάζεις Δευτέρα ως αναχώρηση...
μην το αφήσεις ... κοίταξε στο booking ή agoda με 9+ βαθμολογία και κλείσε με δωρεάν ακύρωση άμεσα, γιατί κάποια ανεβάζουν αρκετά τις τιμές μετά..

2) σχετικά με το μπαίνω στο Βιετνάμ δις:
δες και το θέμα με τη visa...θυμάμαι ότι είχαμε βγάλει 1 μήνα με ΜΙΑ είσοδο στη χώρα

και μιας και έχεις πολλά διαβάσματα και ψαξίματα να κάνεις, ας γράψω 2-3 tips

3) Hoi An :
- διαμονή:
Little Hoi An Boutique Hotel & Spa
προσωπικά το βρήκα εξαιρετικό ως προς την τοποθεσία (βολικότατη), το δωμάτιο, το πρωινό και την βεράντα έξω φωτισμένη τα βράδυα.
https://www.booking.com/hotel/vn/little-hoi-an-boutique-resort-spa.html?aid=304142;label=gen173nr-1DCAEoggJCAlhYSDNiBW5vcmVmaFyIAQGYAQi4AQbIAQ_YAQPoAQGoAgM;sid=6af046b859e770586988ae8fce8f725a;all_sr_blocks=44755501_94468280_0_1_0&checkin=2017-04-17&checkout=2017-04-19&dest_id=-3715584&dest_type=city&group_adults=2&highlighted_blocks=44755501_94468280_0_1_0&hpos=1&room1=A,A&sb_price_type=total&srfid=4ff56329fd37e24fc45014c651eeb1d0e33ee119X1&type=total&ucfs=1&

- spa : Pandanus Spa Hoi an
επί της ουσίας από τα καλύτερα massages που κάναμε στο ταξίδι μας... ενώ δεν του φαίνεται, είναι πε-ντα-κά-θα-ρο, ευγενέστατοι και εξαιρετικά χέρια !! τα αξίζει με τα χίλια (άποψη και των 4 συνταξιδιωτών)
αν θες όμως πολυτέλεια στον περιβάλλοντα χώρο δεν έχει...
https://www.tripadvisor.com.gr/Attr...nus_Spa_Hoi_An-Hoi_An_Quang_Nam_Province.html

- για γλυκάκι "the cargo club" (μιαμ μιαμ)
κάθεσαι ή από την πλευρά του στενού ή από την πλευρά του ποταμού (καλύτερη).. τα ποτά του δεν έλεγαν και πολλά
https://www.tripadvisor.co.uk/Resta...The_Cargo_Club-Hoi_An_Quang_Nam_Province.html

- για φαγητό Μiss Ly Cafe (να πάτε νωρίς, ίσως χρειαστεί να περιμενετε για τραπέζι, κλείνει νωρίς γύρω στις 9 μμ)
https://www.tripadvisor.co.uk/Resta...s-Miss_Ly_Cafe-Hoi_An_Quang_Nam_Province.html

4) Ηanoi:
- για φαγητό με εξαιρετική θέα στη λίμνη (αρκετά τσιμπημένο για δεδομένα Βιετνάμ) , είναι η ταράτσα δίπλα στο avalon cafe lounge δηλ. τι εννοώ .. ανεβαίνεις απο το avalon cafe lounge, βγαίνεις ταράτσα με τους μαύρους μπαμπουδένιους καναπέδες-καρέκλες και δεξιά έχει μία ΄΄ασπρη πορτούλα ... είναι το εστιατόριο που σου λέω...

5) Siem Reap
Heaven
για φαγητό εξαιρετικό ...πρόταση της φίλης μας evi01, που δεν καταφέραμε να πάμε... θέλει οπωσδήποτε κράτηση... (αλήθεια η evi01 δεν έχει πάρει χαμπάρι το θέμα σου??_)
https://www.tripadvisor.co.uk/Resta...views-Haven-Siem_Reap_Siem_Reap_Province.html

6) δεν χρειάζεται να κλείσεις κανένα tour απο εδώ (πχ tam coc) όλα εκεί θα τα βρεις και μάλιστα σου κάνουν και καλύτερη τιμή ...

(αυτά για την ώρα...)
Σ' ευχαριστώ για τις συμβουλές σου. Θα κλείσω απο τώρα για την κρουαζιέρα μέσω booking και το πολύ πολύ την ακύρωνω αν χρειαστεί.

Για την βίζα το έχω διαβάσει. Πρέπει να βγάλουμε multi-entry!

Ποια περίοδο είχες πάει; Στο Hoi An θα είναι καλά για μπάνιο τέλη Απρίλη; Προτείνεις να μείνουμε σε ξενοδοχείο πάνω στην παραλία ή στο χωριό;
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.420
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom