Βιετνάμ Καμπότζη Βιετνάμ - Καμπότζη

maιra1

Member
Μηνύματα
206
Likes
118
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΟΚΙΝΑ
εγώ ευχαριστώ πολύ..
όπως βλέπω έχεις δρόμο τον απρίλιο..οι πληροφορίες είναι εδώ τις κρατάω καλά,όποτε θέλεις στην διάθεσή σου:p
Ok Renata:D Κρατώ την προσφορά σου, ευχαριστώ και θα επανακάμψω την ώρα την καλή.Ελπίζω να είναι πολύ σύντομα.
:clap::clap::clap::clap::clap::clap:Ναι λοιπόν.ΠΕΡΟΥ επιτέλους (τα ίδια θα λέω κ για Ινδοκίνα,Υεμένη,Εκουαδόρ,Κίνα κλπ.κλπ.κλπ.).Υγεία βέβαια πρώτα απ'όλα και για όλους αλλιώς..........
Να'σαι πάντα δυνατή και χαρούμενη.:)
 

renata

Member
Μηνύματα
5.545
Likes
1.960
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
χαίρομαι πολύ που αυξάνεται το ασιολατρεικό κοινό μας!!!!
τώρα, το περού και για μένα είναι ένας προσεχής προορισμός,έτσι θα ανταλάξομε εντυπώσεις !!:p
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Μπράβο και στους δύο σας για την υπέροχη αφήγηση, τις καταπληκτικές φωτογραφίες και τις χρησιμότατες πληροφορίες.

Μου φαίνονται όλα τόσο υπέροχα σε αυτή τη μεριά της γης που δεν ξέρω τι να πρωτοεπιλέξω φέτος για το καλοκαιρινό μου ταξίδι.

Τις πρώτες ημέρες της χρονιάς πίστευα ότι είχα κατασταλάξει στο Μπαλί αλλά έπαιζε και σαν δεύτερη επιλογή το Βιετνάμ, μόλις είδα τις φωτογραφίες της Rosa ξετρελάθηκα με τη Βιρμανία, και τώρα που διάβασα τα τελευταία κομμάτια της ιστορίας θέλω να πάω στη Καμπότζη!

Θα ανάψω κανά στικάκι στο Βούδα μήπως με διαφωτίσει!
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Υπεροχη ιστορια!!! Ενας καταπληκτικος προορισμος!
Θελω να ρωτησω. Ποια εποχη πηγατε?Ποσες μερες συνολικα?και μονοι σα;ς ή με γραφειο? Επισης απο θαλασσες το Βιετναμ πως σας φανηκε?
 

renata

Member
Μηνύματα
5.545
Likes
1.960
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
Υπεροχη ιστορια!!! Ενας καταπληκτικος προορισμος!
Θελω να ρωτησω. Ποια εποχη πηγατε?Ποσες μερες συνολικα?και μονοι σα;ς ή με γραφειο? Επισης απο θαλασσες το Βιετναμ πως σας φανηκε?
meli.πήγαμε φέτος απο τέλη αυγούστου για είκοσι μέρες...σε πληροφορώ ήταν λίγες! πρακτορείο κλείσαμε μέσω του συνδέσμου μας στην βιρμανία.Εχοντας τρέλα με την ινδοκίνα,έχομε μόνιμο φίλο ντόπιο εκεί που αναλαμβάνει τα πάντα για εμάς και για οποιοδήποτε κράτος που αποτελεί την ινδοκίνα!
Η roza που χρησιμοποίησε αυτόν τον σύνδεσμο μπορεί να σας το επιβεβαιώσει!
υπάρχουν όλα καταγραμένα,οι τιμές να υπολογίζετε οτι είναι στο ένα τρίτο απο ότι σε ελληνικό πρακτορείο με γκρούπ.
το βιετνάμ είναι τεράστια χώρα,θέλει καποιο οδηγό βανάκι και ξεναγό,όπως και κανονισμό των εσωτερικών πτήσεων.
οι θάλασσες στο βιετνάμ ειναι υπέροχες,αλλα πίστεψέ με εκτός απο μιά βουτιά στα γρήγορα,δεν μας κράτησε αλλο γιατί μας περίμεναν άλλα πιο μεγάλα!!
εδώ είμαστε να τα λέμε.
πολλα ταξίδια για όλους μας το 2010!:p
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Σευχαριστω renata!!!:clap:
Δηλαδη να εχουμε υποψη μας αυτον τον συνδεσμο για ταξιδια στην Ινδοκινα??
 

renata

Member
Μηνύματα
5.545
Likes
1.960
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
Σευχαριστω renata!!!:clap:
Δηλαδη να εχουμε υποψη μας αυτον τον συνδεσμο για ταξιδια στην Ινδοκινα??
εννοείται meli!
η αρχή έγινε πρόπερσι με την βιρμανία.αποκλείεται να παει κατι στραβά.
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.966
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
εννοείται meli!
η αρχή έγινε πρόπερσι με την βιρμανία.αποκλείεται να παει κατι στραβά.
Να πω κι εγώ εδώ ότι συμφωνώ και επαυξάνω! Επαγγελματική δουλειά, ευγένεια, ταχύτητα, εξαιρετικές τιμές και, κυρίως, προσωπική επαφή και νοιάξιμο...Μείναμε ενθουσιασμένοι :D
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Σευχαριστω renata!!!:clap:
Δηλαδη να εχουμε υποψη μας αυτον τον συνδεσμο για ταξιδια στην Ινδοκινα??
meli, ανεξάρτητα από τον σύνδεσμο των κοριτσιών, τον οποίο θα χρησιμοποιήσεις αφού τον συστήνουν τα κορίτσια, στο Βιετνάμ υπάρχει υποδομή για να κανονίσεις και για ό,τι έξτρα σου "γυαλίσει". Έχει πολλές παραλίες, κάποιες καλύτερες από άλλες, με καταλύματα για όλα τα βαλάντια και με αρκετές "παράπλευρες" δραστηριότητες στις περιοχές. Π.χ. από το Hoi An μπορείς να κλείσεις μια ωραία εκδρομή στο νησί απέναντι για κολύμπι, snorkeling και scuba diving και φοβερό φαγητό στο πρακτορείο ενός καταπληκτικού τρελλο-ιταλού εκειπέρα.



Το καΐκι που βλέπεις μπροστά είναι αυτό που σε φέρνει στο νησί

Από το Mui Ne (που για μας ήταν η καλύτερη παραλία που επισκεφθήκαμε), κανονίζεις βόλτες με αμερικάνικα (!) τζιπ από την εποχή του πολέμου στους αμμόλοφους (φοβερή αίσθηση το sand-boarding) και στο ποτάμι της περιοχής. Ότι χρειαστείς, εδώ είμαστε.
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Σχετικα με τους ναους του Ανγκορ Βατ πρεπει να πω, οτι καμμια ιστορια η φωτογραφια δεν μπορει να σας κανει να νιωσετε το μεγαλειο τους.
Το μεγαλειο τους φαινεται οταν τους δειτε απο κοντα.
Οι 3 μερες που μειναμε ηταν οριακα ικανοποιητικες,κατα την προσωπικη μου αποψη,εξαλλου εδω μιλαμε για ενα ασυλληπτο δημιουργημα που εφτιαξαν
αγνωστοι Mιχαηλ-Αντζελο.
Καπου διαβασα οτι κουβαληθηκαν τοσες πετρες οσες περιπου χρειαστηκαν και για τις πυραμιδες στην Αιγυπτο...μονο που οι αγνωστοι καλλιτεχνες εκει δημιουργουσαν με την θεληση τους και δεν ηταν σε καθεστος εξαναγκασμου οπως οι δουλοι στην Αιγυπτο.

Η γνωμη μου ειναι για τους ναους της Καμποτζης οτι ειναι ενα απο τα μερη που πρεπει καποιος να δει πριν πεθανει.:shock:

Γενικοτερα η Καμποτζη σε συνδιασμο με το Βιετναμ ηταν ενα ταξιδι που θα μου μεινει αξεχαστο,και ευχομαι η ιστορια μας να σας παρακινησει να πατε σε κεινα τα μερη.
Ευχαριστουμε για τα σχολια και καλα ταξιδια σε ολους.:lol:
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.841
Likes
19.006
Εγώ πάντως φίλε xenos είμαι έτοιμος το καλοκαίρι να εκδράμω προς τα κει...στο Siem Reap οπωσδήποτε!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.300
Μηνύματα
887.378
Μέλη
38.973
Νεότερο μέλος
vkaravasili@d-mar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom