Βιετνάμ Καμπότζη Βιετνάμ - Καμπότζη

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Babaduma η βοηθεια σου απαραιτητη και ευπροσδεκτη!! Σε θεωρω σουπερ διαβασμενο!!:clap::clap::clap:
Λοιπον... Εποχη Δεκεμβριος-Ιανουαριος.Διαρκεια ταξιδιου: 15 μερες. Λογω high season χρειαζομαστε προορισμο ασιας low cost. Και καλο θα ηταν να συνδιαζετε με θαλασσα! Ακου προτασεις!Η Βιρμανια ,οπως την περιγραφετε μου εκανε ενδιαφερον....
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Babaduma η βοηθεια σου απαραιτητη και ευπροσδεκτη!! Σε θεωρω σουπερ διαβασμενο!!:clap::clap::clap:
Λοιπον... Εποχη Δεκεμβριος-Ιανουαριος.Διαρκεια ταξιδιου: 15 μερες. Λογω high season χρειαζομαστε προορισμο ασιας low cost. Και καλο θα ηταν να συνδιαζετε με θαλασσα! Ακου προτασεις!Η Βιρμανια ,οπως την περιγραφετε μου εκανε ενδιαφερον....
Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Με 15 μέρες δεν μπορείς να τά'χεις όλα. Ή Βιρμανία θα πάς, εγώ δεν πήγα, οπότε θα σε βοηθήσουν είτε η Rosa που μόλις γύρισε ή όποιοι άλλοι πήγαν και ξέρουν. Κι αφού θέλεις και θάλασσα αλλά όχι το "πακέτο" της Ταϋλάνδης (υποθέτω), σαν δεύτερη επιλογή (όχι κατ' ανάγκη σε σπουδαιότητα) είναι το Βιετνάμ. Hanoi, Halong Bay, Hoi An, Mui Ne & HCMC είναι οι προορισμοί σου. Στην καλύτερη περίπτωση (καλό συντονισμό πτήσης & οδικής αναχώρησης την επομένη) να μπορέσεις να χωρέσεις σφήνα και Hue. Κι αφού είναι σε ένα χρόνο (απ' ότι κατάλαβα) θά'χεις μπόλικο χρόνο να μελετήσεις και σύ και να κάνεις τις επιλογές σου! :D
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Η Βιρμανια σε ενα σφικτο δωδεκαημερο βγαινει και υπαρχει και η υπεροχη ακτη Ngapali για να ξεκουραστειτε για ενα τριημερο.
 

ELGEO2

Member
Μηνύματα
732
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
πέρασμα καρακορουμ
VIET NAM
ΠΟΛΗ MUI NE
ΑΜΜΟΛΟΦΟΙ



aimg18.imageshack.us_img18_2236_dsc02008dk.jpg
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
renata, μπράβο σου για την περιγραφή βιετνάμ! χρησιμότατη, μιας και βλέπω το βιετνάμ για μένα το μάρτη, οργανωμένα (δυστυχώς) με πρακτορείο μιας και σαν ανεξάρτητος ταξιδιώτης μου φαίνεται κομμάτι δύσκολο!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
renata, μπράβο σου για την περιγραφή βιετνάμ! χρησιμότατη, μιας και βλέπω το βιετνάμ για μένα το μάρτη, οργανωμένα (δυστυχώς) με πρακτορείο μιας και σαν ανεξάρτητος ταξιδιώτης μου φαίνεται κομμάτι δύσκολο!
Γιατι βρε παιδι μου; τι εχεις δηλαδη που δε θα τα καταφερεις; Συμπαθητικα αγγλικα να μιλας και μια χαρα θα το πας το θεμα. Ο ELGEO2 με πολυ λιγα αγγλικα γυρνα ολον τον κοσμο μονος του! Για ριξε μια ματια και εδω: Ανεξάρτητοι ταξιδιώτες - Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια
Το Βιετναμ ειναι μια χαρα προορισμος, δεν εχει ιδιαιτερη δυσκολια!
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Γιατι βρε παιδι μου; τι εχεις δηλαδη που δε θα τα καταφερεις; Συμπαθητικα αγγλικα να μιλας και μια χαρα θα το πας το θεμα. Ο ELGEO2 με πολυ λιγα αγγλικα γυρνα ολον τον κοσμο μονος του! Για ριξε μια ματια και εδω: Ανεξάρτητοι ταξιδιώτες - Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια
Το Βιετναμ ειναι μια χαρα προορισμος, δεν εχει ιδιαιτερη δυσκολια!
ΕΡΣΗ, σαν νέος χρήστης στο forum ψιλομπερδεύομαι με την παρακολούθηση της ανταλλαγής μηνυμάτων... που θα παει θα βρω άκρη. τώρα σαν μεμονωμένος ταξιδιώτης, μόνη μου δεν το επιχειρώ σε αυτές τις χώρες.
Η Ευρώπη καλά μου πάει μεμονωμένα, με παρεούλα δική μου (2-4 άτομα), μιας και επισκέφθηκα Ολλανδία και Βερολίνο και περάσαμε τέλεια (παρότι ψιλοκουράστηκα για να το οργανώσω, καθότι μίζερη):clap:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Αν αγχωνεσαι δεν υπαρχει θεμα! ειπαμε παμε ταξιδι για να περασουμε καλα οχι για να ψοφησουμε στα αγχος! Παντως θα δεις οτι δεν ειναι τιποτε πολυ διαφορετικο απο την Ευρωπη η περιοχη εκει σε επιπεδο υπηρεσιων δηλαδη. (γιατι κατα τα αλλα ειναι πολυ διαφορετικο!). Η μεγαλη μας χαρα ειναι να οργανωνουμε εμεις το ταξιδι συμφωνα με τις δικες μας αναγκες χωρις να μπαινουμε σταηδη ετοιμα πακετα των πρακτορειων. Αλλα στην τελικη ο καθενας οπως νιωθει ευχαριστα! Μετα απο καποιον καιρο νομιζω οτι θα συνηθισεις στην ιδεα και δε θα σου φαινεται βουνο!
 

curio

Member
Μηνύματα
26
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
συνεχιζω Αφρικη
Ταξίδι-Όνειρο
Αβάνα
Φεύγω στις 15 Φεβ. για την Καμπότζη για 40 μέρες και σκέφτομαι αν προλαβαίνω να περάσω για 7-10 μέρες στο νότιο Βιετνάμ (ίσως με πλοίο στο δέλτα του Μεκόγκ και μετά Σαιγκόν). Είναι καλη ιδέα; Καμμιά άλλη προταση;
 
  • Like
Reactions: DrG

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Φεύγω στις 15 Φεβ. για την Καμπότζη για 40 μέρες και σκέφτομαι αν προλαβαίνω να περάσω για 7-10 μέρες στο νότιο Βιετνάμ (ίσως με πλοίο στο δέλτα του Μεκόγκ και μετά Σαιγκόν). Είναι καλη ιδέα; Καμμιά άλλη προταση;
ναι curio μπορείς άνετα να το κάνεις.άν πάς πρώτα siem reap απο εκεί θα κάνεις το ανάποδο που κάναμε εμείς ..θα παρεις το γρήγορο πλοιάριο απο καμπότζη και θα πάς νότια του βιετνάμ.διάβασε την ιστορία προς το τέλος για να δείς τις λεπτομέρειες!
40 μέρες καμπότζη??? και εγώ ξαναθέλω!!!!:(
 

curio

Member
Μηνύματα
26
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
συνεχιζω Αφρικη
Ταξίδι-Όνειρο
Αβάνα
Reanata, εχω διαβάσει το πρωτο μέρος της ιστορίας (με την ευκαιρία γραφεις πολύ καλά). Την εχω ήδη κατεβάσει ωστε να την πάρω μαζί μου. Thnks.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.270
Μηνύματα
885.829
Μέλη
38.948
Νεότερο μέλος
Stella_r

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom